Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti tartásra már nem lehet...

Perpercy kérdése:

Kerti tartásra már nem lehet kutyát kapni?

Figyelt kérdés
Mostanában a facebookon főleg, nagyon sok azt ecsetelő poszt jelenik meg, hogy kutyát kint tartani tulajdonképpen állatkínzás. Persze értem, min alapszik ez és a nagy többségre sajnos igaz is. De! A kutyaval való foglalkozás mennyisége és a lemozgatas szerintem a gazditól függ, nem a kinti-benti mibenlettol. Az én kutyám hivatalosan csak kinti(a ferjem szocializálódott így, hiába győzködöm, ez van, max. elválunk és akkor bejöhet szabadon a kutyám..), de másfél éves koráig bent aludt, ha beteg vagy vmi baj van, bent alszik az előszobában(én meg máskor is beengedem,nemhivatalosan....). Emellett nem telik el ugy nap, legyen az akarmilyen zsúfolt, hogy őrá ne szakítsak időt, a munka és a 3 gyerek mellett. Viszem kiállításra, agilityre és mantrailingre. Ez, mondanom se kell, rengeteg idő- energia és anyagi áldozat részemről, amit viszont keszseggel megteszek erte. Viszont, olvasván az említett posztokat, ha pl. szeretnek menhelyről hazavinni kutyát, nem kapnék. Sőt, sok tenyésztő se ad így kutyát. Ez szerintetek a jó út?? A lakásban tartás önmagában baromira nem garantálja, hogy a kutyának jobb lesz, mégis ez az egyik elsődleges szűrő. Az állatorvosi egyetemen az anatomia gyakorlaton lattam pl.dohanyos gazdi lakasban tartott kutyajanak a tudejet. Hadd ne ecseteljem... de amúgy is, hány és hány neveletlen, gazdáját semmibe vevő szobakutya van? És a menhelyek mindig adományért, támogatásért könyörögnek, de nekem, es mas hasonlo gazdinak nem adnának kutyát..idegesítő és igazsagtalan dolog ez. Szerintetek?

2019. dec. 27. 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja ok így érthető. Én németeknél élek, itt meg van határozva az alsó szőrzet alapján hogy melyik lehet int és melyik nem. Persze arról itt is kell gondoskodni hogy ne csatangoljon el a területéről. Megkötni viszont tilos.
2019. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj hogy sokan dísznek veszik a kutyát.Sokaknak egy egyszerű játékszer,egotuning.Panellban állatkínzás kutyát tartani.Ezt ők nem fogják fel,nincs mivel.Persze ők a nagy állatvédők,mindenkire visítanak,aki más véleményen van.Nekik az a fontos hogy legyen mivel dicsekedni,főleg ha úgymond tenyésztőtől van,akkor itt a világvége ha neked máshonnan van.Normális ember kertes házban tartja a kutyát.Kint is tud lenni a szabadban,be is tudod engedni.
2019. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Tau bácsi, megint okosat mondtál. Jár a keksz. Tarts már kint egy mopszot, egy yorkiet vagy egy csivavát! :D kb fél napot bírna kint télen.
2019. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%
Valóban nagy divat lett ez most. Pedig igazából azt kéne nézni, milyen kutyáról beszélünk. Igen, egy tacskónak vagy yorkinak, de akár egy dobbermannak se jó kint. Ugyanakkor egy nagytestű Pásztorkutya kint fogja igazán jól érezni magát.
2019. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ milyen fajta.


Kistestűeket abszolút nem lehet kint tartani,rövid szőrűeket sem,mert fáznak.


kölyök kutyát sem lehet kirakni,mert a kölyök kutyák nem igazán bírják a testhőjüket szabályozni elalszanak a hideg betonon és ott fagynak meg.


Senki nem fog leszólni ha pl egy német juhászt vagy leonbergit tartanál kint,akiknek erre alkalmas a szőre is.


Illetve sok helyen még mindig az az elv van,hogy a kutyát nem kell sétáltatni ha van kert.

Emberek jó részének ez a felfogása még mindig.


Aki meg benti-kinti tartásra vesz kutyát az jó eséllyel többet fog vele foglalkozni,mint az aki csak kint tartaná.Mivel már az is foglalkozás,hogy megtanítsd a kutyának a benti szabályokat stb ott fekhet a labádnál vagy veled egy szobába. Passzív időtöltés is jó a kutyának.


Legtöbb kinti kutya ahogy beköszönt a hideg annyi kapcsolata van a gazdával míg kaját kap,friss vizet meg elmennek otthonról. Ennyi.


Tök jó,hogy te így foglalkozol vele,de ez a ritkább!!

2019. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
Ez a szőr hossz se döntő dolog minden esetben mert pl a huskymnak hosszú szőre van de itt fekszik mellettem a szobában éppen. Mert ők meg nagyon társasági lények, nagyon fontos nekik a falka. Követ mindenhová, mert ezt igényli.
2019. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé ismert menhelyek lazán adnak kerti tartással kutyát. A benti tartás főleg olyan helyeken szokott előírás lenni, ahol a kutyák ideiglenes gazdáknál vannak, esetleg fajtamentés, ahol egy csomó gazdijelölt közül válogathatnak.

Ahol önkénteskedem, onnan is lehet kertbe kutyát vinni, csupán próbáljuk rábeszélni a gazdit, hogy heti párszor hordja majd el sétálni.


Ha már fel tudsz mutatni egy kutyát, akivel foglalkozol, eredményeket ér el, egy tenyésztő is jó eséllyel fog neked kölyköt adni. Egyébként, akik már nagyobb létszámmal rendelkeznek, nem vonulnak mindenhová a házban 12-15 kutyával + kölykökkel, hanem, van egy külön szobájuk, illetve meg van tanítva a kutyáknak, hogy ha bent vannak, fekszenek a helyükön és nem randalíroznak össze-vissza.

2019. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
19%
A kutyanak a legnagyobb buntetes a kirakas a kertbe. Nagyobb buntetes a falkabol kizaras,’mint a veres,eheztetets stb.
2019. dec. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez ebben a formában nem igaz. Nem minden kutya igényli a bent létét. Nem is kellene ezt ennyire eröltetni. Egész egyszerűen józan paraszti ésszel Végig gondolni, hogy az adott kutyának mi a jó.

A borderem kinti benti kutya volt, mert erre volt igénye. Bár kint több időt töltött, mert jól érezte magát.

A kuvaszunk kint van. Kölyökkorában bent volt, mert télen hoztuk haza. Szóval tudja milyen bent. De felnőttként be se lehetne vonszolni. 10 fok alatt érzi magát igazán jól, ráadásul rengeteg fontos dolga van egész nap. P

2019. dec. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az enyém utál bent lenni. Kint a kertben állandóan a seggemben van, meg jön velünk nyaralni, kirándulni stb. Viszont utál a házban lenni. Nem gondolnám, hogy az udvari élettel halálra lenne kínozva.
2019. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!