Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti tartásra már nem lehet...

Perpercy kérdése:

Kerti tartásra már nem lehet kutyát kapni?

Figyelt kérdés
Mostanában a facebookon főleg, nagyon sok azt ecsetelő poszt jelenik meg, hogy kutyát kint tartani tulajdonképpen állatkínzás. Persze értem, min alapszik ez és a nagy többségre sajnos igaz is. De! A kutyaval való foglalkozás mennyisége és a lemozgatas szerintem a gazditól függ, nem a kinti-benti mibenlettol. Az én kutyám hivatalosan csak kinti(a ferjem szocializálódott így, hiába győzködöm, ez van, max. elválunk és akkor bejöhet szabadon a kutyám..), de másfél éves koráig bent aludt, ha beteg vagy vmi baj van, bent alszik az előszobában(én meg máskor is beengedem,nemhivatalosan....). Emellett nem telik el ugy nap, legyen az akarmilyen zsúfolt, hogy őrá ne szakítsak időt, a munka és a 3 gyerek mellett. Viszem kiállításra, agilityre és mantrailingre. Ez, mondanom se kell, rengeteg idő- energia és anyagi áldozat részemről, amit viszont keszseggel megteszek erte. Viszont, olvasván az említett posztokat, ha pl. szeretnek menhelyről hazavinni kutyát, nem kapnék. Sőt, sok tenyésztő se ad így kutyát. Ez szerintetek a jó út?? A lakásban tartás önmagában baromira nem garantálja, hogy a kutyának jobb lesz, mégis ez az egyik elsődleges szűrő. Az állatorvosi egyetemen az anatomia gyakorlaton lattam pl.dohanyos gazdi lakasban tartott kutyajanak a tudejet. Hadd ne ecseteljem... de amúgy is, hány és hány neveletlen, gazdáját semmibe vevő szobakutya van? És a menhelyek mindig adományért, támogatásért könyörögnek, de nekem, es mas hasonlo gazdinak nem adnának kutyát..idegesítő és igazsagtalan dolog ez. Szerintetek?

2019. dec. 27. 23:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

„Mostanában a facebookon főleg, nagyon sok azt ecsetelő poszt jelenik meg, hogy kutyát kint tartani tulajdonképpen állatkínzás.”


egyáltalán nem kell ezt ennyire véresen komolyan venni, nekem az a tapasztalatom, hogy a magyar állatvédők/menhelyvezetők között rengeteg antiszociális, frusztrált, túlbuzgó, buta ember van, akik mindenképpen nevelni, okoskodni akarnak.


anno amikor anyukám kutyát akart örökbe fogadni, a telepvezető nőci ott hisztizett a telefonban, hogy „nem adja oda kutyát, mert kennelünk van”. anyám 3x mondta el az idi.ótájának, hogy csak akkor lesz kennelbe zárva, ha rokonok, vendégek jönnek, de nem volt képes felfogni.

és rengeteg hasonló sztorit hallok mindenhonnan.


sztem alapvetően a fajtától függ, tartható-e a kertben a kutya meg attól, hogy mennyit foglalkozol vele.

2020. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!