Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlott nekem egy Border...

Ajánlott nekem egy Border Collie? Ha nem igazán, akkor milyen kutyafajta "passzolna" hozzám a leginkább?

Figyelt kérdés

Kedvenc kutyafajtám a BC, és már régóta gondolkodom rajta, hogy veszek egyet.. Mivel munkakutya, és rendkívül sok törődést igényel, nem hiszem, hogy ki tudnám elégíteni az igényeit. Nem szeretek mozogni, és nem vagyok biztos benne, hogy ezen a területen meg tudnám adni neki azt, amit érdemel...

Ha közepes-/nagytestű, intelligens, viszonylag nyugodt kutya illene hozzám, milyen fajtákat tudnátok ajánlani nekem? Köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 10. 02:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem szeretsz mozogni, akkor a cicát ajánlom. Minden kutyának szüksége van napi rendszerességgel a mozgásra. Ha ömlik az eső, ha 100 fok van akkor is (na jó, akkor beéri kevesebbel).

Egy menhelyi, idősebb kutyus talán már lenyugodott annyira, hogy kevesebbel is beéri.

2014. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A Border Collie-t felejtsd el, mellé energikus, pörgő gazdi kell aki rengeteget tud vele foglalkozni. Ahogy az előttem szóló is mondta, menj el egy menhelyre és mondd el az igényeidet. Biztosan fognak találni neked megfelelő kutyát, de azt tudnod kell, hogy hiába öreg egy kutya, vagy hiába szobacirkáló, mindegyiknek szüksége van a sétára. Ha ennyit sem tudsz biztosítani neki válassz más állatot.
2014. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
26%
Shar pei egésznap alszik ,de imádnivaló
2014. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, mi a célod a kutyával?

Mert pl én se szeretek mozogni, és pontosan ezért vettem magamhoz kutyát. Igaz, néha még mindig meg kell erőszakolnom magam a séta kedvéért, de csak az elindulás nehéz, aztán, mikor már megyünk, nem is értem, miért nem akartam én elindulni. Még agilityzünk is, és elkezdtünk együtt kocogni, pedig a sima futásnál semmilyen mozgásformát nem szeretek kevésbé.

Ha van erre igényed, akkor a kutya jó választás. Ha viszont nincs, akkor tényleg más állatfajt kellene választanod.


Viszont ezzel együtt sem ajánlanám a BC-t, mert az már aktív gazdiknak való, szerintem. A helyedben én is menhelyhez fordulnék.

2014. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Illetve, tedd fel magadnak a kérdést: Egy kutya több, mint 10 évig társad lesz. Ha valóban a BC az álomkutya, akkor képes lennél-e nagy fokú életmódváltásra annak érdekében, hogy a kedvenc fajtádat tarthasd?
2014. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát a bc-t fejeltsd el.

Viszont ha elmész egy menhelyre és elmondod az igényeidet akkor segítenek olyan kutyát keresni.

2014. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, későn írtam, kissé fogyatékos üzemmódban, éppen ezért a "nem szeretek mozogni"-t BC-szinten értettem, ami annyit tesz, hogy egy "átlagos" kutyának maximálisan kielégítem az igényeit (van egy eléggé hiperaktív pincsim, bár tudom, hogy a kettő nem nagyon összahsonlítható..) Naponta 1 órát sétálunk, és kb. fél órát töltünk játékkal, további felet pedig tanulással.. Ha nagyon elkezdek változni, és sokkal aktívabb leszek, elképzelhető, hogy sikeresen "eléldegélek" majd egy BC-val is?
2014. máj. 11. 03:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Majd elfelejtettem.. Köszönöm a válaszaitokat! :))
2014. máj. 11. 03:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ahhoz eleve az egy órának 2-3-ra kéne változnia az agya munkának 1-re
2014. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél Border colliet :)


Hiperaktív pincsi..Aranyos lehet :D

Mellé mondjuk inkább illene gy ööö...Spániel?


Nekem menhelyi keverékem van (valami tacskó labrador mix) és én meg pont azzal voltam bajba, hogy nem akartam se hiperaktív kutyát (foxterrier) DE nagyon lustát sem (pl. bulldog mix), mert szeretek túrázni :)

2014. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!