Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya mozgo fogak?

Kutya mozgo fogak?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves csivavam. Tudtam hogy hatul van 2 foga de most vettem eszre hogy elol mind a 4 kis foga mozog. Hatul fogkoves picit de szoktam szedetni neki . Elol nem fogkoves. Mitol lehet? Vagy ez fajta betegseg? Normalis ilyen fiatalon? Kihullik neki tud majd enni?

2019. dec. 29. 21:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy hatul van 2 foga * ami mozog * kimaradt!
2019. dec. 29. 21:23
 2/5 A kérdező kommentje:
Fajni nem faj neki mert ugyanugy rag
2019. dec. 29. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem normális, vidd el állatorvoshoz, hátha meg tudja menteni a fogait.
2019. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem normális, tehát mindenképpen nézesd meg orvossal! Ugyanakkor sajnos a mini fajták esetében elég gyakran előfordul, egy barátnőm yorkiejának is már több foga kihullott, pedig még alig hat éves, és ő is rendszeresen vitte fogkő-eltávolításra.


Enni tud majd, amennyiben a zápfogai megmaradnak, hiszen a táplálék feldarabolása leginkább ezek feladata. Nedves táppal pedig akár fog nélkül is meg tud birkózni, bár szurkolok nektek, hogy ne jussatok abba a helyzetbe!

2019. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam elég gyakori, hogy kihullanak a fogaik, mert a kis kutya kaja falatok miatt nem használják őket.

Mit szokott enni?

Elvileg a táp rágása megakadályozza a fogkő képződést. A fogak használatához pedig adj neki valamit amit nehezebb szétrágni. Pl egyben a sült csirkecombot (persze csont nélkül) vagy nagyobb, keményebb jutalomfalatot.

De így, hogy már mozognak nem tudom. Állatorvoshoz fordulnék vele

2019. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!