Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétrág mindent, mit...

A kutyám szétrág mindent, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

durván egy hónapja mentettünk egy kutyust, olyan 1 év körüli.

Mióta itt van megtanulta kinyitni a bejárati ajtót és rendszeresen kilopja a cipőket, amiket meg is rág.

Eleinte nem csinálta ezt olyan gyakran, de az utóbbi időben csak az én cipőimet rongálja meg. (pl. holnap mennék érettségizni és hát persze hogy az érettségire szánt cipőt szedte szét...)


Már kapott kutyarágókát, de mindet szétszedte. Ráadásul már 3 pórázt rágott szét mióta itt van (1 hónap alatt!).


Mit tudnék vele kezdeni, mert ez tarthatatlan?


Egy kétbejáratos házban lakunk, csak az egyik házrészbe mehet be, ott is csak az előszobába, a másiknak meg kinyitogatja az ajtaját.

Az sem megoldás ha bezárjuk mert addig kapar, amíg valaki ki nem megy vele foglalkozni, ami hajnali 2kor nem a legkellemesebb.


Mit kezdhetnék vele? Mindig rászólok, de az utóbbi 1 hétbe már fél tőlem és nem is hallgat rám. (pár napja ki is szökött és hiába hívtam magamhoz nem mert idejönni, mert fél tőlem...)


előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 27. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fáradt kutya = Boldog kutya = Boldog gazdi


Bővebben: Foglalkozni kellene vele!

Szellemileg fárasztani tanulással, testileg pedig játékkal, mozgással, sétával. Csak próbáld ki. Ha jól lefárasztod, esze ágában sem lesz minden megrongálni. Nem lesz rá energiája.

De mivel a fentebb ajánlottak nincsenek meg, a kutya pörög ezerrel, és hát valahogy le kell vezetnie az energiáit. Ezért csinálja amit csinál, nem azért, hogy az őrületbe kergessen.

Tanítani pedig jutalmazással kell, hogy pozitív élmény legyen neki. Nem pedig szidással, és fenyegetéssel. Attól a helyzet csak rosszabbodhat.

2017. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Napi séta van?
2017. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is, pakolj el mindent, amit lehet, hogy ne férjen hozzá (cipők, pórázok stb). Rágni nyers marhacsontot, bikacsököt, szárított bőrt adj neki, mindig legyen rágnivalója.

Azonkívül meg kell nevelni, ami egy hosszabb folyamat. Még nem kötődik hozzád, ennek is ki kell alakulnia. Jó lenne, ha bent alhatna éjjel a közeledben. A napi séták hogy néznek ki? Mennyit, hogyan sétáltok?

Tanítani pozitív megerősítéssel tanítsátok, a rászólás nem vezet sehova most még, hiszen nem tudja, mit vársz tőle. Csak félni fog, amint látod is.

Ha nem értesz a kutyaneveléshez (leírásod alapján ezt gondolom), akkor érdemes lenne kutyaiskolába is menned vele, ott megtanulsz egy csomó hasznos dolgot vele együtt, és erősödik a kötődés is köztetek.

2017. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kutayneveléshez nem értek, de volt már 6 kutyám (3 idősebb korban pusztult el, 2 mérgezés áldozata lett, 1 pedig kiszökött és elgázolták...) de egyik sem rágott meg semmit. Sosem találkoztam ilyen eleven kutyával, ezért is vagyok tanácstalan.


Azaz 1 hónap alatt már megtanult ülni, feküdni, maradni, láb mellett sétálni, ajtótnyitni(persze magától tanulta meg), odahozza a pórázt ha kérem, már nagyjából tudja hova nem mehet és fix helye van.


A lakásban alvás nem opció, 2 hétig aludt nálam, hiába pakoltam el mindent, keresett mást amit rághat (kilopta az ételt az asztalról, kábeleknek akart nekiesni, sőt fűnyírásnál a fűkaszát is játéknak veszi, szétrágta a hosszabbítót, illetve a bejárati szőnyegeket, és az összes fésűt...)


Rengetek kutyajátékot kapott, de többségük akármilyen masszív szétrágja.

Kapott már marha lábszárcsontot, de inkább elásta..


Sétálni naponta 2x viszem, reggel és késő délután. Van hogy harmadszor is viszem ha nagyon eleven.


Rendszeresen játszunk vele, nem csak én, hanem a 3 testvérem, illetve párom is. Labdázás, kötélhúzás stb. Illetve tanítgatom is, persze nehezen, mert nem tud huzamosabb ideig arra figyelni amire kellene, hamar elterelődik a figyelme, illetve tudom hogy türelem kell hozzá.

Mellékesen jutalmazással tanítgatom.

Az ülést pl. fél óra alatt tanulta meg, és azóta is hallgat rá minden helyzetben.


Sajnos mostanában nem lesz sok időm vele foglalkozni, 2 helyen dolgozom, kutyaiskolára sem pénzem, sem idòm, pedig azt találom a legjibb ötletnek.

2017. jún. 27. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Az ajtókaparásról megpróbálhatod úgy leszoktatni, hogy amikor kapar, hirtelen kinyitod az ajtót és hangosan , mérgesen rárontasz, hogy nem szabad!
2017. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Állatorvosnál voltatok? Egy rendesen foglalkoztatott, lemozgatott, engedelmes felnőtt kutyánál elég furcsa, ha MINDENT folyamatosan rág. Ha pedig retteg tőled, az sem. Bár ez valószínűleg az előéletéből fakad. De az állandó, kényszeres rágással érdemes lenne szakemberhez fordulni.
2017. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Több fárasztás.

Mennyit tanítod, gyakorolsz vele egy nap? Mennyit sétáltatod póráz nélkül?


2. Nevelés. Egy megfelelően nevelt kutyára egyszer kell rászólni, hogy ne rágjon, és többet nem fog rágni. Egyszer kell szólni neki, és nem fog kaparni, szökni. Ha nem értesz a kutyákhoz, keress fel kutyaiskolát.

Ezek szerint ő a többedik neveletlen kutyád, úgyhogy most már jó lenne, ha kicsit felelősebben állnál ehhez a dologhoz! Vagy ha nem akarsz vele rendesen foglalkozni, ne legyen kutyád. Így minek?

2017. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neveld meg vagy játsz vele többet
2017. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

16.33-as


Mégis miből következtetted le, hogy ő a sokadik neveletlen kutyám?

Minden kutyát eddig meg tudtam nevelni, de mint írtam egyik sem rágott szét semmit, azaz nekem ez szokatlan probléma.

Egyetlen egy régebbi kutyám sem volt neveletlen. Mindegyik engedelmes volt, de én csak annyit írtam róluk, hogy voltak, azt nem hogy neveletlenek.

Egy volt aki kiszökött és elgázolták, de az a kutyus a szomszéd tüzelő kutyához próbált átszökni...Tehát nem igazán értem a következtetésed.


Szerintem kellően eleget foglalkozok vele. Mint említettem, napi 2x sétáltatom 30-40 perceket. Póráz nélkül nem tudom sétáltatni, mert a környéken csak autóktól zsúfolt utcák vannak, pár kisutca pedig hemzseg a kóbor kutyáktól.

Itthon játszok vele, tanítani pedig átlag 20 perceket szoktam, mert csak addig figyel, utána hamar másra terelődik a figyelme.

Rajtam kívül pedig más is szokott vele foglalkozni.

Sajnos nem tudom előttem mennyit foglalkoztak vele, de állítólag egy hajléktalan drogos volt a gazdája, illetve azt már észrevettük, hogy gyakran lehetett verve, mert minden hirtelen kézmozdulatra összerándul, pedig nálunk egyáltalán nincs verve.


Akkor ha jól vettem ki, elképzelhető, hogy a fogai végett rág ennyit?

2017. jún. 27. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem fogváltás muatt rág! Az 7 hónapos korban lezárul! Azért rág, mert nem fárasztod eleget és nem neveled rendesen! Mi az, hogy addig tanítod, amíg figyel? Ez nem így működik! A pórázos séta semmi sem ér! Miért nem keresel olyan helyet, ahol el tudod engedni? Bár gondolom behívhatósága sincs, neveletlen kutyát pedig ne is engedj el! Keress fel kiképzőt vagy kutyaiskolát!

De nem is értem miért kellett a kutya, ha nem értesz hozzá és nem is akarod normálisan nevelni.


Mellesleg nekem is vannak kan kutyáim, emellett falun élek. Mégsem szöknek soha a szomszéd tüzelő szukákhoz. Tudod, csak nevelés, foglalkozás és odafigyelés kérdése. Vagyis csak a felelős hozzáálláson múlik.

2017. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!