Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ezzel a sok kutyával?

Mi lesz ezzel a sok kutyával?

Figyelt kérdés
Utánanéztem neten kutyás hirdetéseknek. Eladó tacskóra talàlat 428db. És akkor nem mindenki 1db-ot árul ugye... Labrador 190db. Még belga juhász is van (ami így elég felelőtlen). Valaki 2 éves pomerániait árul, azzal a szöveggel, hogy “oltás, chip a vevőt terheli”. Több ezer eladó kutya (jófogás). Ennyire nem lehet rá kereslet. Mi lesz azokkal amiket kicsiként nem tudnak eladni? Elég brutális számok ezek, és nem teljesen értem, hogy miért nem lehet tenni ellene. 😕
2019. dec. 30. 09:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egy részük cseszik az ivartalanításra, hülyeségnek tartja, vagy a saját kutyájuktól akarnak kölyköt, meg vannak, akik nagyüzemben csinálják, csak az a baj, hiába lesz esetleg a kölyköknek jó helyük, ha az anyakutyát tovább elletik, kimerülésig.
2019. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:03 - A 2000 eurós TENYÉSZTŐTŐL vásárolt kutya törzskönyves, oltott és minden lelete kiváló, nem rendelkezik a fajtájára jellemző genetikai betegségekkel (még). Ne keverjük már hogy a szaporító és a tenyésztő ugyanaz, csak az egyik drágább. Fogadj örökbe ha az neked könnyebb, van aki kifejezetten fajtatiszta kutyát szeretne, a legkevesebb betegség hajlammal, hogy sokáig éljen a kutyája. (Nem kérek példát, elhiszem hogy valakinek a mixe is élt betegség nélkül 20 évet, én az átlagról beszélek).
2019. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11%
12-es,azért annyi a beteg kutya ,mert az egész beltenyészet.A genetikai hajlam ugyanúgy meglesz szapinál meg tenyésztőnél is.
2019. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezen lehet vitatkozni, de egy felelősségteljes tenyésztő, aki a választott fajtáját imádja, annak jóléte fontos számára, az figyelni fogja, hogy milyen állatot tenyészt tovább. Egy sereg betegséget lehet szűrni, az ezeket hordozó állatokat ki lehet zárni a tenyésztésből, és a felelősségteljes tenyésztők ezt meg is teszik, illetve a beltenyésztés mértékére is sokkal jobban odafigyelnek, mint a szaporítók (akik ezt meg sem tudnák tenni, mert nem vezetnek törzskönyvet).


Nyilván a csak küllemükért tenyésztett fajták esetében jelentkeznek az egészséget komolyan befolyásoló problémák (lásd extrém rövid/benyomott orr a bulldogok, mopszok, pincsik esetében), de jobb esetben ez már kezd tudatosulni, és még visszafordítható, ha a tenyésztők és küllembírók hajlandóak ebben közreműködni.


Az eredeti kérdésre válaszolva, az már nagy lépés lenne, ha a létező törvényeket, szabályokat betartanák-betartatnák, de ez nem történik meg, mert a hatóságok számára nem igazán fontos (és a közvéleményt sem izgatja annyira, hogy nyomást gyakoroljon a közigazgatásra).

2019. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A mi lesz a nem eladott kiskutyákkal kérdésre válaszolva:

-agyoncsapják, kidobják

-menhelyre adják

-síntér elaltatja

Sajnos ez a valóság. Undorító, de ez.

2019. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Rohadt nagy rá a kereslet. Főleg hogy a menhelyeken egyre jobban szigorítanak a feltételeken, ezzel sajnos saját maguk alatt vágva a fát. fél éven belül 3 ismerősöm is volt aki örökbefogadás helyett inkább vett kutyát mert nem vállalják a hercehurcát ami az örökbefogadással jár. Én úgy vettem észre, hogy egyre jobban elmegy az emberek kedve az örökbefogadástól. Én megértem a menhelyeket is hogy a legjobbat akarják a mentettjeiknek, de közbe meg mi megy? A siránkozás hogy a mentettjeik senkinek nem kellenek mert lassan egy gyereket könyebb örökbe fogadni mint egy kutyát + a szaporítás mellé még virágzik is. Hát még jó hogy virágzik, sokan inkább kutyát vesznek. Én ezt nem támogatom, de ez van sajnos. :S Így a büdös életbe nem lesz megállítva a szaporítás, sőt...
2020. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Export Kínába
2020. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!