Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3napos kiskutyák hullanak...

3napos kiskutyák hullanak elfele. Egy nap alatt legyengül és az alom összes tagja szinte érintett. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon sok ok lehet , de valaki járt már így? Orvos írt antibiotikumot meg kapnak probiotikumot is. Herpesre is gondolt az orvos de sok idő az eredmény,addig is érdeklődök itt is. Mentett kutyus, anyuka jól van. Végig ott

Voltam vele a fialásnál is. De mivel nem tudtak szopizni mert az anyuka nem hagyta hiába próbáltam segíteni, így vettem Royal Canin tápszert azzal etetem őket 2-3 óránként. Infra megy rájuk . Kakiltatás,pisiltetés is mindig megvan vices vattàval. Mindig ugyanúgy kezdődik, az egészségesnek tűnő kutyus egyszer csak nem eszik avagy próbálkozik de nem nagyon sikerül, fáradt , bàgyadt, kicsit sárgás lesz a kaki, elkezd sírni és onnantól kezdve órákon belül meghal. Doki szerint gondoljam àf hogy megéri e velük bajlódni mivel keverékek. Na szóval bocsi tudom hosszú is lett de sajna itt csak ilyen doki van ,így emiatt is jöttem ide hátha tapasztaltabb emberek is vannak is akik segítőkészek. Éjjel nappal sírok mert annyira édesek és ha már megszülettek és esélyt kaptak az életre akkor mindent megteszek értük. Mindent olvastam már és én is a herpesre gyanakszok.



2019. dec. 30. 12:47
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Jaj és elfelejtettem írni hogy pénteken születtek. És ma hajnalra halt meg az első
2019. dec. 30. 13:37
 12/41 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es. Ha te látnál egy kicsi esélyt is arra hogy életben maradhatnak akkor szerintem te is próbálkoznál. Vagy mit tennél a helyemben? Tegyem a szuka alá és majd meghalnak és szevasz? Vagy nem is értem. Igen kezdek felkészülni arra hogy sajna mind meghal de akkor megpróbáltam és nem lesz bennem az hogy tehettem volna többet is .
2019. dec. 30. 13:40
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

Akármi lesz is a vége, szuper vagy! Sok sikert!

Remélem, lesz, amelyik megmarad!

2019. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
71%
#12 Én minden esetben hallgatnék az állatorvosomra. Az szép dolog amit teszel. De mi lesz később? Megmarad 5 kutya és megy a menhelyre, ki tudja milyen gondokkal. Mielőtt lelketlennek tűnök: állatorvos akartam lenni, de egy kutya halálától napokig zokogok. Még ha filmben látom is...
2019. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Ha ennyire lelkes vagy akkor hidd el te is próbálkoznál. Tuti nem menhelyre adom őket hanem keresek gazdit nekik. Ahol majd néha megnézhetem őket meg csak úgy vihetik el őket ha amikor már lehet ivartalanítani fogják őket. Nekem minden cicám kutyám ivartalanítva van. De tuti nem hagyom őket csak úgy h ne próbálkozzak főleg ha már ennyi pénzt meg melót beletettem. Van itt már minden, cumisüvegfertőtlenítő, popsitörlő sensitiv amivel tisztogatom őket , egy nap 3xáttörlöm domestosod tölrőkendővel mindnent amivel érintkezek a kutyik közbe nehogy valami gebasz legyen itthon(kapcsoló,mikró,kilincsek) most ettek kaptak antibiotikumot viszont probiotikumot nem tudott párom venni mert sehol sincs ://// mindenhol majd január 3ától lesz esetleg ,hát nem hiszem el. Meg már párom is vett ki szabit szal itt nincs megállás. Ha hülyének néztek is akkor is kitartok. Pedig nem vagyok fanatikus de ha már megszülettek én tőlem kapnak esélyt . Szurkoljatok nagyon. Majd írok hogy mi lesz a fejlemény ha valaki kiváncsi lesz rájuk.
2019. dec. 30. 14:11
 16/41 anonim ***** válasza:
73%

De könnyű otthon ülni a fotelban és azt írni, termesztés szelekció, hagyjad őket meghalni! Ha így gondolkodnánk, túlnépesedés sem lenne...!

Nem a 18. században élünk, egyre fejlettebb mind a humán, mind az állatorvosi medicina, tehát, HA tudod vállalni anyagilag és érzelmileg, akkor tarts ki! Láttam már (paul ogrady kutyamenhelyes dokumentumfilmben) hasonlót, elgyengültek, elpusztultak a kiskutyák, pedig több állatorvos, asszisztens gondozta őket együtt. De ha csak egy is életben marad azt neked köszönheti.


A dokit te ismered, lehet azért mondta, hogy ne éld bele magad, remélem, hogy csak emiatt és nem tojja le ennyire a hivatását! Olyan sérülésekkel mentenek meg itthon is állatokat, hogy hihetlen, és ehhez elég egy ember, aki elhiszi, hogy segíthet!

Ne add fel!

2019. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
24%

Az igazi anyatej csinal jo immunrendszert az embernek is. Ember baba se lesz olyan eletkepes,ha tapon no fel anyatej helyett!!!

Mas kutya nem tudja szoptatni oket? Sajnos a termeszetes anyatejet nem tudja potolni a tap

2019. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
59%
Szegények.:'((( Facebookon sok állatvédő/állatmentő csoport és menhely van fent, esetleg náluk lehetne érdeklődni, lehet volt már hasonló tapasztalatuk. Ha szeretnéd, pár csoportba bemásolhatom a kérdésedet, amiben benne vagyok és leírom ide, ha tudnak valami hasznosat. Vagy holnap megpróbálhatnál felhívni egy másik dokit, aki még ha nincs is a környéken, talán tudna okos tanácsot adni telefonon keresztül is. Tudom szilveszterkor nehéz kivitelezni, én azért is kaptam már letolast,hogy vasárnap telefonáltam, de sajnos jobb ötletem nincs. Kitartást, tudom, milyen nehez ilyet átélni, de nagyon becsülöm, hogy nem adod fel. Jobbulást kívánok a kicsiknek, reménykedem, hogy hatni fog az antibiotikum, neked pedig még egyszer sok kitartást kívánok!
2019. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy köszönöm szépen. Sajnos csak 4 van életben már de abból kettő elég bágyadt ugyanúgy ahogy a többi kezdte
2019. dec. 31. 01:35
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Van valami fejlemény?
2019. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!