Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Központi tűzijáték letiltása?

Központi tűzijáték letiltása?

Figyelt kérdés

Látom, nagyon odavannak, hogy pár város nem tart központi tűzijátékot, és ez milyen jó (a mi városunk is közte van).

Én nem vagyok tűzijáték párti, de szerintem ez nagyon rossz irány. Úgy gondolom, épp a fordítottjára lenne szükség: minden településen szerveznék központi tűzijátékot (nagyvárosokban többet is), ahol erre igény van, viszont magánkézbe nem adnék egyet sem!

Szerintem sokkal rosszabb, hogy 3 napon át minden ötödik háznál ellövik a cuccot, mintha lenne településenként / városrészenként egy, 31-én éjfélkor 15-20 percig.

Mi a véleményetek?



2019. dec. 31. 08:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
55%
Nem érdekel a tűzijáték, de az biztos, hogy magánkézbe nem adnék.
2019. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Egy az egyben be kellene tiltani, és nem engedni, hogy a nyílt utcán árulják és az összes retkes petárdázót elküldeném kutyagumit lapázolni egy menhelyre! Itt napok óta minden este megy.,konkrétan most is, reggel 8-kor hallod!! Nincs kutyám, de láttam már megriadt állatot emiatt, sőt a kocsimra is dobtak petárdát!

A sok húgyagyú proli így éli ki magát, remélem mindnek a kezében robban fel a petárda, tűzijáték

2019. dec. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem ártana. Tudod, hogy mennyi bajjal jár az, hogy egyáltalán van? Egy rakás fölsöleges pénz elpuffogtatása - ami mehetne másra is, jobb dolgokra -, és reggel, sőt, még napokig a szemét kerülgetése. Mellesleg a madarak, kisgyerekek, háziállatok stb. mind frászt kapnak a fölösleges csatazajtól. Az a döbbenetes, hogy már a legkisebb nyavalyás kis falu falunapjain is láttam tüzijátokot. Kilóg a gatyájuk lyukán a meztelen seggük, de tüzijátéknak lennie kell! Panem et circenses.


Ünnepelni lehete kevesebb pénzszórással is, és kevesebb szeméttermelésel is. Baromságnak tartom a tüzijátékot, és nagyon szívesen venném, ha jövőre már nem lenne. Sehol.


Harangozzanak helyette a templomokban.

2019. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem értek veled. Kezdjük azzal, hogy azok a városok (az országban is és szerte a világon), nem pusztán betiltották a tűzijátékot, hanem igyekeznek helyette élhető alternatívát keresni. Tűzshow, fényshow, egész napos programsorozat stb.


Folytassuk azzal, hogy a tűzijáték nem csak a kutyákat-cicákat érinti, hanem a vádállatokat is: pl. azokat a cuki madárkákat, amiket telente etetni szoktak. 20 percig durrogtatsz a város közepén, ezek meg azt se tudják merre meneküljenek, napokra hülyét kapnak. Nálunk itt megyeszékhely szélén simán hallani a belvárosi tűzijátékot, szóval nehogy azt hidd, hogy a település szélén / településen kívül lakó állatokat nem zavarja.


Továbbá: környezetszennyező. Eleve vegyi anyagokat lőnek fel a levegőbe, nyilván visszajut a földre, levegőbe. Plusz ott van a műanyag szemét, amit hagy maga után. És a legnagyobb igyekezettel sem lehet felszedni az összes tokot, amiben ezeket fellövik.


Nem arról van szó, hogy nem szeretem a tűzijátékot, de a "15-20 percig szép" _szerintem_ nem éri meg.

2019. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
30%
#2 es csak annyit kène tiltani hogy àllatok fele dobd
2019. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, dehogy csak annyit kellene tiltani! Hol élsz te? 😂 🤣
2019. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Abban egyetértek, hogy magánkézbe nem adnék egy fingnyit sem! Szigorúan büntetni kéne!

De hogy minden település szervezzen saját központit, azt is túlzásnak tartom! Legyen inkább csak néhány nagyvárosban, és a többi település lakóinak meg lehessen INGYEN buszozni vagy vonatozni (1 alkalommal oda-vissza) a legközelebbi tűzijáték helyzsínére, idősebbeknek meg szervezzenek külön buszokat. MIndezt abból a pénzből, amit amúgy tűzijátékra feccöltek volna...


És még egy!

1 településen évente csak 1 tűzijáték legyen, vagy aug 20-án, vagy szilveszterkor.... Ennyi.


Minden mást szigorúan büntetni! Az utcán szilveszter táján durrogtatókat épp úgy, mint egész évben az idétlen lakodalmasozókat, de akik a nyomi gyerekük születésnapja alkalmából tűzijátékozik, azt is....


Esetleg lehessen annyi engedmény, hogy lehet szinte bárhol bármikor, ha azt minimum fél évre előre bejelentik, és a környékbeli lakók 99%-a aláírását adja hozzá, s nem különösebb természetvédelmi övezet.

2019. dec. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem a központi tüzijátékokkal van a baj,hogy megy 20 percig,hanem a magánemberekkel. Nálunk már tegnap is lőttek fel tüzijátékokat,illetve ma sötétedéstől hajnal 5 ig nyomni fogják. Ezt kéne betiltani inkább. Meg még napokig nyomják a maradékot. Erre nem tudnak a kutyatartók felkészülni,a váratlanra. Központi az éjfélkor kezdődik max felk 1 kor vége. Ha csak ekkor lenne nem lenne baja senkinek sem.
2019. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Én sem adnék magánkézbe, nálunk nem élvezetes, mert a füst miatt a fények nem látszanak (talán csak a nemzetközi űrállomásról...), és minden évben vannak tűzijáték miatt balesetek és tűzesetek. A kutyámat hidegen hagyja a zaj szerencsére, inkább a hülyék miatt biztosítom be jobban.
2019. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Én egész évben legálisan tolhatom.


Gázpisztolyból lőve, magánterületről indítva egész évben legális.

2019. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!