Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Központi tűzijáték letiltása?

Központi tűzijáték letiltása?

Figyelt kérdés

Látom, nagyon odavannak, hogy pár város nem tart központi tűzijátékot, és ez milyen jó (a mi városunk is közte van).

Én nem vagyok tűzijáték párti, de szerintem ez nagyon rossz irány. Úgy gondolom, épp a fordítottjára lenne szükség: minden településen szerveznék központi tűzijátékot (nagyvárosokban többet is), ahol erre igény van, viszont magánkézbe nem adnék egyet sem!

Szerintem sokkal rosszabb, hogy 3 napon át minden ötödik háznál ellövik a cuccot, mintha lenne településenként / városrészenként egy, 31-én éjfélkor 15-20 percig.

Mi a véleményetek?



2019. dec. 31. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

A tüzijátékkal az a bajom, hogy elavult, és valamiért mégis ragaszkodunk hozzá.

Az egy dolog, hogy sokakat zavar, és környezetszennyező... De hozzá nem értők kezében (akik még a használati utasítást is csak addig olvassák el, hogy hogyan kell meggyújtani) kimondottan veszélyes - lásd a tavalyi tűzeseteket.

Az óév búcsúztatásának hagyománya van. Régebben dobolással, kereplőkkel, sortűzzel, aztán tüzijáték.

És itt leragadtunk. Hiába van szebb, környezetkímélőbb, csendesebb...

Nem akarunk továbblépni, nem akarunk fejlődni, mert ez a hagyomány...


Nem számítanak emberek, gyerekek, állatok. Nem számít, ki mit gyújt fel vele.

Már nem kuriózum, minden kis faluban potom pénzért lehet kapni... Már snassz.

De ez sem számít. Nem kell fényjáték, nem kell csendes tüzijáték, csak ez, mert ez a hagyomány...


Minden másból (telefon, tv, számítógép, autó) kell az újabb, kell alá modernebb. Akkor ez miért kivétel?

Ha őseink is így gondolkodtak volna, még mindig dobokkal, meg kereplőkkel járnánk az utcákat.

2019. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek. Inkább a központi rá kéne gyúrni, magánemberek meg ne lehessen. Nem azzal a 20 perces tüzijátékkal van a nagy baj. Hanem azzal, hogy előtte utána 3 napig minden hülye dobálja a petárdát és lövöldözik. Nálunk is 3 szomszédból 2 nyomatja mindig.
2019. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem hogy ha már feltalaltak a csendes tűzijátékot akkor miért ne lehetne inkább arra raterni?
2019. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a gáz, hogy a szilveszter sokaknál egy hétig tart.

Mire oda jutnánk, hogy hu, ezazz, végre éjfél, akkor rájövök, hogy ja, semmi extra, napok óta ez megy. Elveszti a jelentőségét.

Meg amikor az idióta feltűnési viszketegséges emberek tök részegen a kutyák, járókelők mellé dobálják a petárdákat.

Az utcán ordibálnak, gyújtogatnak, "egyszerélünknekünkmindentszabad" f.ságokat csinálnak.

Szóval nekünk a szilveszter minden évben egy ideggel teli hét.

Inkább bulizok egy barátom szülinapján, mint ilyenkor, amikor mindenki őrült.

Komolyan, amit a legtöbb ember művel december utolsó napjain, az már gáz.

2019. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
Tegnap volt szerencsém látni, ahogy tizenévesek direkt egymás elé/mellé dobálták a tűzijátékot és a petárdát, mert az milyen mókás. Szóval én magánemberbek eleve nem adnék el ilyesmit, mert sokan nem tudják ésszel használni.
2020. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%

Itt a modern világ, el kéne már felejteni a robbantgatásokat! Láttátok a tévében, hogy valahol Ázsiában hogy ünnepeltek? Talán Kínában, de ebben nem vagyok biztos...:

Drónokkal csináltak hatalmas és gyönyörű formációkat az égre! Sokkal látványosabb, mint a tűzijáték! Szép zenével vagy harangszóval teljesen egész programot lehet belőle varázsolni, nem kell ehhez bamba durrogtatás! Csak némi ész kéne... Ezen kívül még az épületre történő fényfestések is szuperek! Szóval lenne mivel kiváltani....

2020. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!