Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyát szájkosár...

Ha egy kutyát szájkosár nélkül sétáltatnak, ugat/morog rám mikor közel van hozzám és én rászólok akkor miért sértődik be a gazdája?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom és sok itt a frusztrált kutya (ugye egésznap az 50 négyzetméretes lakásban vannak) és én félek tőlük, mert megharaphatnak. Kutya egy ösztönlény, jobb résen lenni, főleg mikor szabálytalanul sétáltatják szájkosár nélkül a gazdák. Aztán még nekik áll följebb ha rászólok az agresszív kutyájára.
2020. jan. 3. 11:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, túlzottan félsz a kutyáktól.

Vannak veszélyes kutyák, de nem szabad beskatulyázni mindegyiket.


Némely kutya fegyver lehet, ahogy mondod, de a legtöbb kutya barátkozik, ha hagyod magad.

Látszik, hogy belőled sosem lesz kutyatartó, de ilyen alapon a kocsikat is kerülnöd kellene, mert sokkal több ember sérüléséért felelős, mint a kutya.

2020. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"de a legtöbb kutya barátkozik"


Igen, de amelyik ugat/vicsorít/morog rám az biztos nem akar barátkozni.

2020. jan. 3. 12:19
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Melyik város? Ha van ilyen rendelet, annak nyilvánosnak kell lennie, és csak nagyon nyomós indokkal lehet egy városi rendelet törvénnyel szembemenő, ugyanis a törvény a magasabb szintű, azzal általában egy helyi rendelet nem mehet szembe. Tata természetvédelmi okokra hivatkozva betilthatta a tűzijátékot, amit törvény ugye enged, de a természetvédelmi ok elég erős, hogy felülírhatta a megengedő törvényt. Szájkosárra nem tudom, mi lehet olyan indok, ami felülírhatna egy törvényt, úgyhogy érdekelne a település neve, a rendeletet meg majd megkeresem. ;-)
2020. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy hiába szólsz rá, ezzel csak hergeled tovább a kutyát. A gazdának szólj, hogy állítsa le a kutyáját.


Mész a járdán, jönnek ők, akkor lépj le, és kerüld ki őket, hamár ők erre nem képesek. (Ha én sétáltatok én mindig automatán kerülöm a gyalogosokat, mert nem tudhatom, hogy félnek-e tőlük.)


Veszettséget meg hogy kapnál el, ha kb. jelen sincs az országban és minden kutya oltása kötelező? Ha meg megharap, akkor szólsz az állatorvosnak, a kutya karanténba kerül, te meg kapsz védőoltást ennyi.


És milyen kutyát gyűrnél le te? A palotapincsit elhiszem, de ha te eleve félsz a kutyáktól, akkor egy támadásra nem felétlenül úgy reagálnál, mint ahogyan te azt képzeled, akkor is, ha az ellenfeled egy 10 kg-os hisztizsák.


Múltkor is azt írtam, hogy a gazdának szólj, ne a kutyát hergeld, de nem vagy képes felfogni, csak pampogni, ahogy látom..

2020. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
Póráz miatt egyébként minden további nélkül szólhatsz közterületen, az jogszabályba van rögzítve. Ilyenért már én is szóltam, amikor a kutyámmal kocogtunk, az enyém pórázon, és elénk flangált egy másik kiskutya, póráz nélkül, majdnem elbotlottunk benne.
2020. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes én kitudom kerülni a többi kutyást (ha nincs kedvem haverkodni sétáltatás közben). Azért annyira senki se rövid látó, hogy csak az utolsó 5 méteren vegye észre ha kutya jön amelyikkel nem akar találkozni. Nem kell hozzá repülni, csak elkanyarodsz vagy átmész az úton.

A szájkosár pedig sehol se kötelező.

2020. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%
"Azért annyira senki se rövid látó, hogy csak az utolsó 5 méteren vegye észre ha kutya jön amelyikkel nem akar találkozni." - Persze, amikor tempósan futsz kutyával a póráz másik végén, aztán hirtelen oldalról bevág eléd egy padlócirkáló, nem, nem látszik, hogy feléd jön, mert nem jön, hanem szaglászik oldalt, te meg nem ott mész, hanem a járda másik oldalán, a gazdája meg rá sem szól, még ő van felháborodva, amiért rá lett szólva, hogy ugyan már tegye pórázra a kutyáját, mert egyrészt közterületen kötelező, másrészt pár méterrel arrébb forgalmas út van, és talán nem kéne kockáztatni, hogy a kutyusa gondol egyet és kiszalad...
2020. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

Látom, nem akarsz segíteni, hogy megismerjük azt a települést, ahol állítólag van szájkosárra rendelet. Kár, pedig a helyieknek és az oda látogatóknak ez fontos információ. Azért én találtam valamit:


[link]


idézem: "Közterületen szájkosarat használni közforgalmú közlekedési eszközön (kivéve vakvezető és a mozgáskorlátozottakat segítő kutyákat), illetve az állat jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell, vagy amennyiben a hatóság az ebet korábban egyedileg veszélyesnek minősítette. Szájkosár használatára önkormányzati rendelet nem kötelezhet."

2020. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%
De a kérdezőnek nem az a baja, hogy az esti sprintjei közben alá szaladnak a póráz nélküli kiskutyák.... és még mindig kizártnak tartom, hogy mem veszel észre egy kutyát hacsak nem egy sarkon fordulsz be ahol pont szembe találod magad eggyel.
2020. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

A kérdező a szájkosár miatt morog, amire vonatkozó szabályozást rosszul ismeri, és valószínűleg eleve nem bírja a kutyákat, mindegy, hogy milyen.

Ennek ellenére azért nekem kutyásnak is megvan a nem éppen pozitív véleményem némely kutyatartóról. Mi, nem tudom, mennyien hiába próbálunk békében élni a többi emberrel, felszedjük a kutyaszart, pórázon sétáltatunk, neveljük a kutyáinkat, ahol kell, szájkosarat is használunk, szilveszterkor akár még jobban bebiztosítjuk a kutyáinkat, otthon is odafigyelünk, hogy ne zavarjon másokat... stb... ha a problémás gazdik miatt minket is negatívan ítélnek meg az ilyen kérdező-félék, és igenis bosszantó, ha egy kalap alá vesznek velük mindenkit, aki kutyát tart.

2020. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!