Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyát szájkosár...

Ha egy kutyát szájkosár nélkül sétáltatnak, ugat/morog rám mikor közel van hozzám és én rászólok akkor miért sértődik be a gazdája?

Figyelt kérdés
Paneltelepen lakom és sok itt a frusztrált kutya (ugye egésznap az 50 négyzetméretes lakásban vannak) és én félek tőlük, mert megharaphatnak. Kutya egy ösztönlény, jobb résen lenni, főleg mikor szabálytalanul sétáltatják szájkosár nélkül a gazdák. Aztán még nekik áll följebb ha rászólok az agresszív kutyájára.
2020. jan. 3. 11:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
88%

Te csak szimplán utálod a kutyákat (is). Ha macskás vagy, akkor oké. A nagyobb baj, hogy valószínűleg minden más, számodra ismeretlen dologtól is rettegsz. Olyan szintem önbizalomhiányod van, hogy már próbálod leplezni, átesve a ló túloldalára. Szerezz barátokat, közeledj, az emberekhez (kutyákhoz könnyebb), és ez majd javulni fog. Ha nem segítesz magadon, akkor nagyon szomorú jövő vár rád. Legalább magadért tegyél, a kutya csak egy háziállat, és a gazdáik nagy ívben tesznek rá, hogy (főleg szerinted) mi az előírás.

Sokan erre azt mondanák, hogy legyen saját kutyád. DE én nem! Elsősorban az emberi kapcsolataidat kell rendbe tenned.

Amúgy meg sokszor a kutyások is elkerülik egymást, meg más járókelőket is, ha lehet. De ennél szerintem jobb az ismerkedés, kutyának, és embernek is.

2020. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Te vagy az, 31 éves meleg barátom? :D nem unod még? :)
2020. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nem morog csak ugrálni akar a jarokelokre, de nyilván olyankor ha elmegy mellettünk egy ember akkor rövidre fogom a pórázt. Minél közelebb van annál rövidebbre, hogy ne legyen rá esélye. Nem hiszem hogy a morgos vicsorgos kutyát a gazda ne fogna úgy a pórázon hogy esélye se legyen megharapni. És ha fogja rendesen te meg beszolsz hát én is elkuldenelek melegebb éghajlatra.
2020. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Ha egy kutya megtámad én megvédem magad! Ebben mi olyan fura? Vagy ti odaadnátok a másik kezetek is hogy azt is megharapja?
2020. jan. 4. 20:01
 25/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem ugyanaz hogy morog rád de a gazda tartja hogy ne erhessen hozzád vagy az hogy lesz@rja és tényleg megharap a kutya. Te azt mondtad csak morgott azt nem hogy megharapott szóval nem értem mit haborogsz. Amúgy meg az hogy te raszolsz nem fog megvedeni. A legtöbb kutya ilyen helyzetben csak a gazdajara hallgat. Valószínű azzal hogy te ilyenkor pofazol neki csak mégjobban felhergeli.
2020. jan. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!