Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti naponta hányszor, és...

Ti naponta hányszor, és mennyi időre viszitek le a lutyátok?

Figyelt kérdés
Nekem egy nagyobb testű yorkim van (6kilos kb). Érdekelne mennyi a normális.
2020. jan. 5. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
A Yorkshire terrier kicsi kutya, a súlya általában 2-3 kg között van.Ez a kutya mozgásigénye terén remekül alkalmazkodik a családhoz. A lakáson belül és kívül egyaránt mozgékony. Nagyon szeret ásni és hancúrozni. Mérete miatt lakásban is könnyen tartható.
2020. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

4 alkalommal.


Reggel és késő este csak 5-15 perc eü sétára.

Délután egy egy órásra, este meg egy fél órásra.


A 6 kilós yorki meg nem yorki max annak a keveréke

2020. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

3-szor visszük.

Reggel és délután/estefelé 1-1,5 óra; ha reggel van időm, én viszem le, és az a hosszabb, ha korán megyek, akkor én délután viszem, és az a hosszabb.

Dél körül csak egy eü séta.

Közepes testű keverék.

2020. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
1x 1-1,5 órára, de ez a te szempontodból nem mérvadó, mert kertes házban lakunk és akkor megy ki illetve jön be, amikor akar. Napi egy sétája van a közeli réten, ahol a nagydolgát is végzi.
2020. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

100%os yorki, ez fix. Nem keverek.

Köszönöm a válaszokat :)

Én naponta 1,5 órát sétáltatom osszesen. (Este, reggel 15perc, suli után egy óra)

2020. jan. 5. 16:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Van törzskönyve?

6 kg-s yorki nincs...

Illetve lehet, de akkor gurul.

2020. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Reggel kiengedem a kertbe pisilni, szerintem 1 perc sincs és már bent is van mert kapja a reggelit. Második alkalommal 12-14 óra között éppen hogyan van otthon valaki, 15-20 perc a kertben. Télen 5től 6ig van séta, utána vacsi és még 10kor egy utolsó, kb 15 perces kerti kör. Nyáron 6kor vacsi előtt csak egy gyors pisi és 9től sétálunk, utána már nem megy ki.
2020. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Uh jó kövér lehet az a fajtatiszta yorki... Mivel a standard súly 2-3 kg közt van.

Lehet picit több sétát igényelne, ha már a séta kategóriában beszélgetünk, hogy ne a duplája legyen szegény kutya :(

2020. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Napi 4x viszem ki.

Reggel-este fél 6-kor fél órás eü séta egy gyors kocogással egybekötve. Azután reggelizünk, illetve vacsorázunk.

Dél körül kb 11-kor megyünk olyan másfél órára szabadon réten, zöld övezetben, szántóföldnél stb.

Este pedig vacsi után 4 órával megyünk egy laza 3/4 órát sétálni.

Közepes keverék, 10 éves.

2020. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Miért hiszik az emberek azt, hogy a yorkit be lehet vágni a lakásba, mert kicsi? :) A yorki terrier. Persze, a napi 3x viszed le 1.5 órára, most mit tud tenni? Semmit. De menj el vele nyugodtan órákat túrázni. Attól boldog is lesz. Esetleg még dolgozz is vele, taníts neki új trükköket, és gyakorold amiket már tud.
2020. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!