Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne elfogadtatni vele?

Hogy lehetne elfogadtatni vele?

Figyelt kérdés

Vigyázat regény jön, hogy a sablon válaszokat elkerüljük.


Van egy lassan másfél éves bichon keverékem 7kg. Elég makacs és önfejű, de keményen fogom. Nem hagyok rá semmit, ha valamit mondok neki nem hagyom amíg meg nem csinálja. Nem ugorhat rám, ha mégis megteszi kiszorítom a teréből, nem lépek hátra (de már parancs szóra is lemegy). Sétánál parancsra arra megy amerre mondom. Kaját csak akkor eheti ha azt mondom "ehetsz" egyébként reggelig állna felette. Nem nagyon eszi meg a jutalom falatot ezért úgy tudom vele megtanulni a dolgokat, hogy folyamatosan mindent gyakorlok vele amit elvárok tőle. Hallgat rám és jól behívható (csak futtatóban engedem el)


Futtató: amint lehetett vittem szocializálódni. Kicsiként mindenkivel játszott, a nagy kutyáktól sem félt. Mostanra már csak 2-3 kutya barátja van akikkel jól elbírkózik, egyébként csak szaglászik, meg figyeli mit csinál a többi kutya, na meg puncsol a többi gazdinak. Bárki bármit kér a kutyájától ő előbb ott van és megcsinálja.

És akkor ott van az az 1 kutya akiről a kérdés szól....


Terrorizálja. Nem egyszerűren hágó mozdulatokat csinál, morog és fölé magasodik amíg szegény összegömbölyödve fekszik a földön. Persze ilyenkor elhúzom és a hátára fordítom, megadó pózba mérges szidás közepette, hogy tudja nem ő itt a főnök. Ha elengedem és látom hogy újra kiszúrja már szólok neki/elindulok felé, hogy tudja nincs ez megengedve neki. Volt amikor ez bevált és 110%os odafigyeléssel távol tartottam tőle, de tegnap 3x egymás után ráfutott így. Úgyhogy eljöttünk. Amúgy sose harapta meg, csak "uralkodik" fölötte. Egy másik kutyával is volt ilyesmi, de a megadásra kényszerítéseim után már nem foglalkozott vele, de ezzel a kutyával nem tudom miért ilyen. Folyamatosan figyelem, ismerem a testbeszédét, és közbelépek minden ilyen esetnél, de jó lenne ha legalább figyelmen kívűl hagyná azt a kutyát. Ez a hátára fektetési módszer is már a "joker" nálam a szidást illetően.


Vagy van ilyen, hogy nem lehet semmit tenni ha egy másik kutya nem szimpi neki?

Eddig ő volt a kis plüss kutya aki mindenkivel aranyosan játszik most meg "bekattant" attól az 1től. Vagy ez valami második kamasz kor?


2020. jan. 10. 09:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Bichonom nekem is valogatós kb. 5 hónapos kora fele kezdte el hogy csak úgy nem ette meg a kajáját. Akkor mindig raktam hozzá valamit, sütötököt, húst, levest, stb. de ezzel is annyi macera volt, hogy gondoltam egyet, és odaraktam elé a sima tápot. Megszagulta, elment. Akkor elvettem a tápot. Este ugyanez. És reggel is letettem elé a tápot, és megette a felét. Azóta az egészet megeszi reggel este, viszont csak kaja előtt trenírozom jutival. Amúgy azóta a jutikat is jobban értékeli. ( a kutya ha éhes, akármilyen válogatós is, úgyis megeszi hiszen nem fogja magát éhen dögleszteni)
2020. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!