Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heló, .2 éves az AMSTAFF-om...

Ashli kérdése:

Heló, .2 éves az AMSTAFF-om és, csak a szigorítások miatt. Vettem neki szájkosarat-am nem agresszív, sőt nagyon jól szocializált, én se akarnám h hordja olykor de na. Hogy lehetne elfogadtatni vele?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csináld úgy hogy bele keljen dugnia a fejét hogy el tudja venni a jutalomfalatot. Minnél több jutalmazással, először rövid és fokozatosan egyre hosszabb időközökre bontva tedd rá.

Arra figyelj hogy ne tudja leszedni magáról sehogy.

2012. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miféle szigorítások? Épp most lazítottak a szabályokon.


Amúgy fogj egy pár jóféle jutalomfalatot (sajt, virsli, párizsi), és rakd bele a szájkosárba, először csak az elejére, és hagyd, hogy kivegye belőle. Ne tukmáld rá, meg ne akard egyből rárakni, csak megijeszted vele és rossz élményei lesznek. Aztán rakosgasd egyre beljebb, az aljáról adagolhatod is neki a kaját, hogy tartsa benne a fejét, és közben folyamatosan dicséred. Ha kihúzta, akkor már nem, csak addig dicsérsz és jutalmazol, amíg benne van az orra.

A következő lépés, ha már szereti a szájkosarat, az, hogy felrakod te, nem csatolod be, csak ráhúzod az orrára, és ott tartod, mindenféle hisztikezdeményt lefojtasz, és amint nyugton marad egy másodpercre, leveszed és nagyon megdicséred, és megy a kaja. Ezt is eljátszod párszor, amíg be nem fejezi teljesen a hisztit, akkor is etetheted kicsit úgy, hogy a kosár rajta van. Ha jól csinálod, nem erőlteted, csak pozitív élménnyé teszed, ugyanakkor határozottan megmondod neki, hogy nincs hiszti, semmi gondja nem lesz vele.

2012. nov. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

amennyiben a kutyád ,nem veszélyes,illetve a városi jegyző által,elrendeltek alapján ,nincs veszélyessé nyilvánítva!! a kutyára ,szájkosarat , Magyarország területén belül!!! kizárólag tömegközlekedési járművön kell használni!

VESZÉLYES: harapós természetű,illetve támadó szándékú, ( tehát szerinted,és mások szerint VESZÉLYES ).

elfogadtatás: jutifalattal,éhes kutyával, odahívod,és a szájkosáron keresztül adva a falatokat eteted. közben közelíted a szájkosarat a fejéhez.rárakod,,leveszed,rárakod,dícséred,jutifalat,stb. lassan megérti ,mit akarsz. persze szájkosártól függ,mert egy perlon ,vagy bőr anyagú ,cső alakú,vagy egy fémrácsos között alapvető különbségek vannak!!sőt ,vannak olyanok amiben enni-inni is tud,de vannak amiben még levegőt venni sem egyszerű .

vagy ,egyszerűen rárakod,oszt annyi!

2012. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs fajtára vonatkoztatva, hogy melyik számít veszélyesnek, vagy támadó természetűnek. Ha a kutyád nem harap, támad nem kell rá szájkosár. Ez áll a törvényben, és egy városi rendelet a törvényt nem írja felül!!!
2012. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztő úgy szoktatja meg a kutyáival a szájkosarat, hogy belerak valamilyen kaját (felvágott, szalámi, stb.) és a kutya először kívülről próbálja meg kiszedni, de előbb-utóbb rájön, hogy nem megy és beledugja a fejét. Ezt többször meg kell ismételni és mindig növelni az időt. Próbáld ki, hátha beválik!
2012. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A törvény szerint lehet, hogy nem kell szájkosár a kutyákra, de a helyi rendeletekben attól még követelhetik. Szóval helyfüggő is! Csak mert előttem írta valaki, hogy nem kötelező.
2012. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Helyi rendelet nincs olyan amelyik felül írhatná bármelyik törvényt. A törvény kicsit erősebb!!! Nem szabályozhatja rendeletben, mert nem mondhat ellent a törvénynek. Ez olyan mintha a helyi rendeletben benne lenne, hogy kínozhatsz állatokat, de törvényileg tilos...na melyik az erősebb?!
2012. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem, nem baj ha van egy kedves staffin szájkosár, mert így el lehet kerülni a rossz előítéletekkel gondolkodó embereket, ugyanis azok akár be is perelhetnek. A szájkosár csak addíg legyen a kutyán, amíg olyan helyre (kutyafuttató, szántó stb...) nem érsz ahol szabadon járkálhat.


nekem van egy pitem, tudom h van ez....Nem az ilyen kutyákkal van a gond, hanem az emberekkel.


A jutalom falatos ötleteket jónak tartom.

2012. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az összes előző kérdést Ashli néven a barátom írta...majd lenyakazom, hogy az én nevemben írkál :S
2012. dec. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!