Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is van olyan tapasztala...

Nektek is van olyan tapasztalatotok, hogy a menhelyről örökbefogadott kutyák jelentős részénél van szocializációs, magatartási, sőt gyakran idegrendszeri probléma?

Figyelt kérdés
Örökbe akart fogadni egy barátom kutyát, de az ismerősei lebeszélték, hogy jó, ha 10-ből 1 ép teljesen, többen elmondták, hogy ágy alá bújtak, folyamatosan összerezzentek, támadóan viselkedtek, nem lehetett szobatisztaságra szoktatni, sőt volt olyan is, amelyet a kutyakiképző iskolából is eltanácsoltak a gyenge idegrendszere miatt. Meséltek olyat is, hogy a felnőtteket elfogadta, de a gyerekeknek neki akart menni, annyira agresszív volt. Egy csaj pedig nekem mesélte, hogy vissza kellett vinni a kutyát, mert már az úton hazafelé véres volt a széklete, felhívták a menhelyt, ahol letagadtak mindent, hogy ott nem volt beteg ( 25 perccel az elhozatal után) és mondták, hogy azonnal vigye állatorvoshoz, mert az az ő feladata már.Kérem, hogy csak olyanok írjanak, akiknek volt valamilyen örökbefogadási tapasztalata.

2020. jan. 10. 22:35
1 2
 11/20 anonim válasza:
89%
Nekem menhelyről hozott kutyusom van. Az első pár hétben gyámoltalan volt. (ki ne lenne az idegenek között?) Meg félt a zajoktól,sokoszor összerezzent mindentől.Ez kb fél évig tartott nála. Azóta minden okés vele, lekopogom. Már a 8.évet tölti nálam. Semmi gond nincs vele,nem beteges és nem is agresszív.
2020. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekem igaz tenyesztotol van kutyam (fajtaszerelem miatt, ami itthon ritka, nincs tultenyesztve, ezaltal menhelyen a fajtajellegu is eselytelen lenne belole - szerencsere :)), de napiszinten jarunk futtatoba es orom nezni, hogy a mentesekbol frissen kihozott kutyak par honap alatt mennyit fejlodnek. Mindez persze a hozzaerto es kovetkezetes gazdi eredmenye. Viszont ha valaki kutyan gondolkodik, erdemes felmerni, hogy mennyi lelki ereje es szabadideje van, mert egy mentett kutya sokkal tobb foglalkozast igenyel, foleg, ha nehez eloelete volt, mint egy tenyesztotol vasarolt, ami nagyjabol tiszta lap es ha tisztaban van az ember a fajtara jellemzo viselkedesevel, akkor konnyebben talal maga melle egy megfelelo tarsat. Ez utobbi a menhelyes kutyaknal is igaz lehet, abban az esetben, ha az adott menhely tenyleg jol ismeri a gazdikereso kutyait, es mint korabban emlitettek ideiglenes befogadoknal is vannak/voltak, hisz igy atfogobb kepet tudnak adni a kutya erossegeirol es gyengepontjairol, amiken a gazdinak hatvanyozottan dolgoznia kell.


Ezt a bemegyek a menhelyre es elhozok egy kutyat dolgot sosem ertettem. Ahol nem kotelezik a 4 szemelyes talalkozot, onnan nem is hoznek el kutyat, hisz az tenyleg lehet egy szerencsetlen parositas, amit a kutya fog a legvegen megszivni.

2020. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az én mentettem első kutyám, de nem állattartási tapasztalat nélkül hoztam, olyan állataim voltak előtte is leghosszabb ideig, akiket jól ki kell ismerni, és ennek megfelelően állni hozzájuk, másképp problémásak lesznek. Csak egyszer mentem el megnézni, mielőtt hozzám került, de pontos terveim voltak a kutyával és ezzel is kerestem meg az egyesületet, mikor őt kinéztem a neten. Dolgozom teljes munkaidőben, amikor nem vagyok otthon, lakásban van, de nem rombol, és kifejezetten csendes (van olyan szomszédom, aki több hónap után jött rá, hogy van kutyám, amikor meglátta a kutyát velem), ugyanúgy álltam hozzá, mint más állataimhoz. Megfigyeltem és megpróbáltam megfejteni a viselkedését, mi érdekli, mire figyel fel (a nevét is maga választotta, mert amit az egyesületnél kapott, arra nem hallgatott), és ennek megfelelően terelni a megfelelő irányba. Másfél éve van velem, és nagyon jól haladunk, nagyon okos, értelmes, az aktivitása szinkronban van az enyémmel, nyugodt, kifejezetten megszépült, volt már olyan is, aki fajtatisztának hitte. Nem vagyok tapasztalt kutyás, de megfelelő gazdája akartam lenni egy hozzám passzoló kutyának, és vele ez sikerült. Kifejezetten felnőtt kutyában gondolkodtam, amikor kutyát akartam, pont azért, mert dolgozom, ezért sem volt opció a tenyésztő. Szapitól nem akartam kutyát, a mentéssel meg segítettem is, azóta is támogatom az egyesületet, ahonnan a kutyám jött.
2020. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Menhelyi és vásárolt kutyám is van/volt.


Az első menhelyi 4 évesen került a családba, már nem él, sok probléma volt vele. Kezdetekben más kutyákkal agresszív volt, voltak berögzött szokásai, harapott is bizonyos szituációban. Amúgy fajtatiszta jellegű kutya volt, nem keverék, de a hátán maradandó harapás nyomok voltak, egy bordája törött, nyilván nem volt jó élete. Akitől elhoztuk, azt mondta valószínűleg csali kutya lehetett... Na most egy ilyen kutyától, aki megjárta a poklot, nem várhatod el, hogy tökéletesen reagáljon mindenre. Ez olyan mintha pl valakit megtámadnak, megvernek, aztán nem értenéd, hogy miért bizalmatlan az emberekkel és azt akarnád, hogy úgy viselkedjen mintha semmi sem történt volna. Ahhoz képest egyébként rengeteget fejlődött és nagyon ragaszkodó volt. A lábait élete végéig féltette, biztosan rossz emlékei miatt. Más kutyákkal nem volt többet problémája, de sokat kellett dolgozni rajta, hogy ne tekintse őket veszélyforrásnak. Helyre lehet az ilyen kutyákat hozni, de hozzáértés nélkül nem fog menni. Egyébként 14 évet élt, utolsó éveiben meg vakult, de így se lett újra agresszív.


Egyik jelenlegi kutyám is menhelyi, 7 évesen került hozzám, most 11. A legszilárdabb idegrendszerű a csapatban, semmilyen zajtól vagy embertől nem fél. Gyerekeket nem szerette, azóta hozzájuk szoktattam, nem imádja őket, de nincs is velük gondja. Teljesen behívható, más kutyákkal is remekül kijön, ezzel sosem volt probléma. Sosem harapott, de nem is volt bántalmazva tudomásunk szerint.


Másik kutyám vásárolt. Ő is nagyon ragaszkodó, árnyékként követ, behívható, más kutyákkal barátságos, gyerekekkel sincs gondja. Viszont hiába nem mentett, sokkal ijedősebb és bizalmatlanabb, mint a menhelyi kutyám. Rajtam kívül nem fogad szót senkinek és nem is hagyja magát megsimogatni, elhúzódik olyankor. Szóval hiába volt tökéletes kölyökkora, a jellemén ez nem változtat. Nekem mondjuk pont jó, mert nem akartam egy "mindenki kutyája" típust, szóval tökéletes.


Összegezve: a menhelyen lévő kutyák éltek eddig valahol. Jobb esetben nem bántották, de előfordulhat. Van, amelyik kb emberi érintés nélkül nőtt fel egy erdőben. Ezt tudomásul kell venni. A másikat lehet csak szimplán leadták, mert nem tudták tovább gondját viselni. Az is lehet, hogy kölyökként egy zsákban kidobva találták. Lehet, hogy semmit nem ismer a világból, mert éveket élt egy ólba bezárva.


A mentett kutyákból is rengeteget ki lehet hozni, a többi már csak befogadón múlik. Tény, hogy vannak kimondottan nehéz esetek, akiket tapasztalt embereknek adnak ki, de bőven vannak olyanok is, akikkel semmi probléma nincs, egyszerűen nincs elég gazdajelölt.

2020. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Sinteres pitbullja van egy kozeli csaladtagomnak. O volt az egyetlen,aki nem ugatott,amikor korbeneztunk a kutyak kozt. Gyonyoru(testarany,fejfirma,szin,labak allasa,fogsor(a genetika tokeletes),minden oltasa megvolt,amikor hoztuk es semmi baja nem volt.

Latszik,h elt kovorkutyakent. Illetve “ olyan “ csaladban,ahol seprunyellel verte az egyik ember a masikat es szabadkezzel is vwrekedtek. A kutya mar akkor vedi a kozeli csaladtagom ,amikor keszulok rahajolni ouszit adni ,amikor az agyon fekszik a csaladtagom. Igy inkabb nem hajolok le hozza tobbet.

Minden kutyaval aranyos es eljatszik.soha nem kezdemenyez verekedest,de megvedi magat,ha elkezd verekedni vele egy kutya(ez az en tanitasom) parancsra elhivhato a verwkedesbol.


Idegrendszere tokeletes,a mozgaskoordinacioja stb. Jarunk vele naponta Budapest belvarosaban a tomeggel telt(meg viru korszak elott) villamoson,boltokban,tomegben. Soha nem agresszivkodik se nem harap senkit.


O az Illatos uti sinterrol van.


Mas menhelyeken jartunk. Ott nem foglalkoztak az egeszsegugyi dolgokkal(oltasokx,borgomba,stb) Nem megbizhato.


A kutya idegrendszere a gazdaehoz igazodik illetve attol fugg,mennyit fut a kutya rendszeresen)Ha a gazdi eleget sportol es emiatt kiegyensulyozott.(Kutyas ember kutyaval sportol ugye.) A rendszeres futas a fontos. Nincs veleszuletett idegrendszeri problema. Az a problema,ha a gazda nem viszi futni a kutyat rendszeresen.


A berogzult viselkedesmintak kinevelhetoek ,ha a gazda nyugodt,halkan beszel a kutyaval,sziigoruan betartja a aorrwndisegi szabalyokat!!( azzal kommunikalja a kutya fele,h a gazdi a falkavezer!!) es falattal tanitja.


En is simterrol akartam kutyat,de nem kaptam megfelelo szinut abbol a fajtabol es megfeleloen szeles es nagy valtozatot es ivarosan. Igy vettem egyet tenyesztotol. (Bull tipusu)

2020. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
"Az a problema,ha a gazda nem viszi futni a kutyat rendszeresen." - Azért ez fajtától és a kutya egészségi állapotától is függ. Kolléganőm ölebét 1km után ölbe kell venni, azzal te max úgy futsz, hogy a kutya plusz súlyként a te terhelhetőségedet növeli. :-D Meg vannak mozgássérült kutyák is, a környékemen is van olyan, amelyiket autó ütött el, és kutyáknak való kerekes székhez van kötve. Persze, amelyik bírja, azzal lehet, és kell is (főleg egy izomkutyával), nekünk a reggeli és esti sétában is van valamennyi futás, amennyi mindkettőnknek jólesik (általában a kutyámat viszi a szimata valamerre, vagy pisi van, kaki van, olyankor muszáj kicsit megállni).
2020. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
86%
Nekünk is menhelyen kutyus van egy stafi. Fél a viharoktol meg a seprutol (mi sosem bántottuk) az előző gazdája valószínű nem volt épp elméjű. Befogadtunk egy másik kutyát az utcáról pár napra amíg meg nem találtuk a gazdáját de addig folyamatosan a mi kutyákat piszkálta meg játszott vele csak túl erőszakos volt a miénhez mert a mienk nagyon szerény és nem domináns valószínű az élő élete miatt de kevés nála jobb kutyánk volt. Tudod bárhonnan szerzel kutyat szeretni fog de szerintem a menhelyi kutyák tudnak a legjobban szeretni pont azért mert sajnos megtapasztaltak hogy nem természetes hogy szerető gazdinal van.
2020. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%

Négyből 3 mentett kutyám van. Ezeknél az állatoknak nem a nagy nevelés, dresszírozás kell, mint például ha elhoznál egy Yorkit egy jó helyről. Persze nem azt mondom hogy egyáltalán ne „neveld” (ami sokaknak félreérthető), de nekik a SZERETET a legfontosabb. Képzelik el egy árva gyereket aki kicsiként látta a drogos anyját, az apját aki veri stb. egyszóval borzasztó körülmények közül jön. Ha azt a gyereket örökbe fogadod nem az lesz az első dolgod hogy kiosztod a napi teendőit , hanem arra törekszel hogy jól érezze magát, megbízzon benned. Egy olyan kötelék alakul ki közted és a mentett kutya között ami egy vásárolt kutyával nem nagyon jön össze.

Ha kutyát veszel/ mentesz el kell vinni állatorvoshoz. A véres széklet lehet a stressz vagy mentális dolgok miatt. A legrosszabb dolog amit csinálhat sz, hogy visszaviszed. NEM! Ha elvitted, vállald hogy segíteni fogsz. Nem könnyű.

Írásodból ítélve neked inkább egy vásárolt kutya kellene (legalábbis az igényeid alapján) . Egy mentett kutya nem fog neked piruettezni. A kutyának is van lelke, akármennyire nehéz is elképzelni. Miatta segíts ne azért mert olcsóbb mintha vennéd. Akkor inkább ne „ments”.

A legidősebb kutyám 16 éves, 2 éves kora óta van nálam. Félt az autóktól, szirénától és más kutyáktól. Nem az volt az első dolgom, hogy kivittem sétálni mert én úgy akarom. Idő, türelem és SZERETET. Ennyi kell egy mentett kutyának!

2020. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
28%

Három kutyámból egy mentett. Borzalmas mennyi baj van vele 3 év után is.

A legapróbb változás is kiborítja, abszolút nem bízik se bennem, se páromban, holott már elvégeztünk jópár tréninget. Fél mindentől, pedig sose emeltem rá kezet.

Nagyon lassan tanul, jegyez meg dolgokat.

És ez csak a jéghegy csúcsa, nekem fix, hogy többet mentettem mem lesz, nekem nem való.

2020. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Anyámnak voltak mindig mentett kutyái, egyik se volt normális idegrendszerű vagy normálisan kezelhető, én segítettem neki mindig az oltásnál is mikor vitte őket. Nekem meg az összes pórázhúzásra és parancsszóra leült és meg se szólalt a dokinál...
2023. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!