Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A corgik szőre mennyire...

A corgik szőre mennyire hullik? Ha hetente egyszer átkefélem, akkor is tele lesz a lakás szőrrel?

Figyelt kérdés

2020. jan. 11. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.
2020. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aljszőrzetes rövidszőrű, szóval vedlik rendesen. Kb mint egy németjuhász.
2020. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oh :(

Tapasztalatból írjátok?

2020. jan. 12. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig minden tele van a szőrével, pedig rendszeresen fésűlöm. Vedléskor brutális..
2020. jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.


Kutyakozmetikus vagyok 2corgi vendegunk van.

Az egyik benti kinti kutya a masik csak kinti nem birtak a szort elviselni a gazdak.


Es ugye amelyik kutya benti csak annak kulonosen hullik egesz evben. Kint tartottaknal leginkabb tavasz ősz amikor gaz.


Valoban hasonloan vedlik mint egy nemet juhasz, kar hogy nem lehet vidit feltolteni, mert csinaltam mennyi szor repul a kutyabol szaritas hatasara :D konkretan ugy nez a kozmijuk. Megjonnek furmi, gereblye, ninja mindenfele aljszor kiszedovel leheto legtobb kiszedjuk. Majd furdik. Folyamatosan dugul a lefolyo 3x biztos megtelik mire megfurdetjuk. Szaritasnal meg repul a szor rendesen kb mint ha ho esne.


Hasonlo szortipusa van kolleganom kutyajank. Minden reggel porszivozik. De van hogy este is. Annyira tele a lakas szorrel.


Persze gazdik mondjak hogy kozmi utan kb egy honapig tart hogy nem hullik annyira, de utana ujra..

2020. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnálom, mert nagyon aranyos kutyus.
2020. jan. 14. 00:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt lehet vele élni :) plusz munka, de megéri. Én legalábbis nem bánom, gond van minden kutyával.
2020. jan. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5

A másik kedvencem a mopsz. Nekik mennyire hullik a szőrük a corgihoz képest? A kèt kutya közül melyik ápolható könnyebben?

2020. jan. 14. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
4 corgim van, leginkább bent. Ha gondot okoz a szőr, ne tarts corgit. Nálunk napi szinten van hogy 2x is megy a porszívó. Önmagában a szőrápolása nem nagy feladat, de furminátorral NEM szabad nekiesni a szőrüknek mert tönkre teszi a fedőszőrt. Nyírni meg főleg nem szabad őket.
2020. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mopsz is iszonyatosan hulló szőrű.Állandóan dől belőlük is.


Szerintem mindkettő borzasztó lakásba a szőr miatt :D

Mopszos lakásban is voltam már, konkrétan a zoknimba bele állt a szőrt,rövid szőr alattomosabb is. Kéztörlő törcsiben is ott virítottak a szőrszálak. Mondta is ismerősőm több mopszja se lesz,imádja a fajtát,de egyszerűen a sok takarítástól megőrült.

Kolléganőm se győz takarítani a mopsz után.


Ha ennyire nem viseled el a szőrt,akkor másféle kutyákat kéne nézned.


Vedlős és rövid szőrűeket felejtsd el ha a szőr miatt aggódsz.


Ha neked nem gond többet takarítanod vágj bele.


De nekem az jön le eléggé zavarna a kutyaszőr.


Amiknek nem hullik max mint a haj : yorki,bichon család,máltai,uszkár,bedlington terrier,tibeti terrier,lasa apso,shiz-tzu, spániel(angol,amerikai)- ha nem trimmelteted,hanem nyírva lesz,akkor nem lesz hulló szőrű. Ez igaz a szálkás szőrű tacsira is, ha nyírva lesz, akkor felpuhul a szőre,szintén nem fog hullani.


Nekem havanesem van, előtte is havanese volt meg bichon frise. Kutyaszőr nem nagyon volt sosem. Sötétebb ruhákon van 2-3 szőr szál,de ennyi. Most Búza terrierem lesz,ezeknek sem hullik :)


Viszont a fenti fajtákat 1,5-2 havonta kozmetikázni kell, persze attól függ mennyit akarsz a szőrápolásra szánni. Meg 2-3 naponta érdemes átkefélni őket.


Viszont cserébe nem kell annyit takarítanod,nem lesz szőrős a lakás. 2-3 naponta az a max 15 perc amíg átkeféled a kutyád szőrét nem fáradtság szerintem.


Nekem a havám tavasszal meg nyáron van 1x letolva rövidre, aztán után növesszük a szőrt,mert a ruhát utálja így inkább hosszabb szőrben legyen.


Én inkább foglalkozok a szőrápolással,mert takarítani nem annyira szeretek.

2020. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!