Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Változik a jelleme ivartalanít...

Változik a jelleme ivartalanítás után egy kan kutyának?

Figyelt kérdés
Kan házőrző kutyánk (másfél éves) naponta kiszökik otthonról. Az ivartalanítást ajánlja a család, de én félek, hogy attól a kutyánk félősebb lesz vagy nem lesz hamis. Megváltozhat attól így? Még most sem igazán hamis, ha minden igaz 2-3 éves korára lesz igazán az. De félek, ha most ivartalanítják egyáltalán nem lesz az. Egyáltalán garancia van rá, hogy ivartalanítás esetén nem szökne ki?

2020. jan. 13. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha ivartalanítod kezelhetőbb lesz. A jelleme nem fog változni.

A szökés valószínűleg megszűnik de nem biztos mert ez lehet már rögzült benne. Viszont tegyük fel elszökik akkor épen haza is fog térni nagy valószínűleg mert nem fog össze verekedni más kutyákkal. Nem a szukák után fog menni.


Csak jó tulajdonságai vannak az ivartalanításnak.


Ha kutya jelenleg nem hamis akkor később se lesz az.

2020. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

"Kan házőrző kutyánk (másfél éves) naponta kiszökik otthonról"

Ugye tudod hogy téged ezért nagyon de nagyon megbüntethetnek ha feljelent valaki? Főleg ha hamis lesz ahogy te mondtad és valakit megharap. Plusz csóró kutyát el is altatják. Normális vagy? Vagy csak C tipusú állampolgár?

2020. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy kiszökik az a Te hibád. Egy kerítésnek kutyabiztosnak kell lennie, ha ivaros a kutya ha nem. Nem beszélve arról, hogy rengeteg kellemetlenséget okozhat egy állandóan kiszökdöső kutya. Feljelenthetnek, okkal. Ne adj Isten megtámad valakit, vagy neki megy egy másik kutyának, vagy balesetet okoz, stb.


A "személyisége" nem fog változni, de nyugodtabb lesz, és nem fogja őrületbe kergetni a sok tüzelő szuka a környezetében. Meg úgy egyébként is érdemes ivartalanítani, ezáltal egy csomó betegségtől megóvhatod. Nem garancia persze, hogy utána nem fog kiszökni, ez ellen neked kell tenned. Gondold át!

2020. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A keritést nem én csináltam és igenis tudom, hogy ez így nincs rendjén. Mit gondoltok? Miért tettem fel a kérdést? Mert félek, mert tudom, hogy ez emberi hiba es nagy baj lehet belőle. Én mondtam, hogy kössük meg ideiglenesen a kutyát, amíg nem lesz normáslis kutyabiztos kerítés. Erre jönnek itt hogy az lelkileg megtöri a kutyát.
2020. jan. 13. 22:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert is megbüntethetnek ha megkötve tartod csak ugy mondom. Barmelyik állatvédő feljelenthet érte. Setaltassa inkabb valaki a családban, plusz ivartalanítás.
2020. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hajlando rendszeresen eljarni futni a kutyaddal,ivartalanitas utan is szokni fog......


A kilometerhiany miatt szoknek.


Neked inkabb riaszto valo,nem kutya.

2020. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Igen, változik a jellemük, vérmérsékletük.


Most sem az ivarossága miatt szökik, ezért az ivartalanítással nem a kiváltó okot szünteted meg.


Így az ivartalanítás után is szökne.

2020. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A jelleme nem változik meg, tehát ha területvédő, akkor ivartalanul is az marad. (Már ha a "hamis" alatt ezt érted).

Az ivartalanításnak az az előnye többek között, hogy tüzelő szukák után nem fog kiszökni, viszont önmagában nem oldja meg a szökési problémát, a kerítést kell megcsinálni.

Átmenetileg pedig futólánc és/vagy kennel.

2020. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Mivel azért szökik, mert nem foglalkoztok és nem nevelitek rendesen, ez az ivartalanítástól nem fog megszűnni! Az ivartalanítás után csak a tüzelő szukák után nem fog elindulni, de egyébként szökni fog! Akkor múlik majd el ez, ha végre normális gazdái lesznek szerencsétlennek!
2020. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Most jól értem hogy te azt akarod hogy hamis legyen? :O normális vagy?
2020. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!