Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Változik a jelleme ivartalanít...

Változik a jelleme ivartalanítás után egy kan kutyának?

Figyelt kérdés
Kan házőrző kutyánk (másfél éves) naponta kiszökik otthonról. Az ivartalanítást ajánlja a család, de én félek, hogy attól a kutyánk félősebb lesz vagy nem lesz hamis. Megváltozhat attól így? Még most sem igazán hamis, ha minden igaz 2-3 éves korára lesz igazán az. De félek, ha most ivartalanítják egyáltalán nem lesz az. Egyáltalán garancia van rá, hogy ivartalanítás esetén nem szökne ki?

2020. jan. 13. 20:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Már bocsi, de azt sem tudod, hogy milyen gazdai vagyunk a kutyanak. Igy latatlanul meg ne nagyon ird, hogy milyen rosszak vagyunk. A kutya nevelve van, elég terulete is van, szoval nem a nem neveles miatt szokik.

Es igen, azt akarom hogy hamis legyen. Egy orvo vedo kutyanak olyannak kell lennie. Koszonom kerdesed, normalis vagyok. ;-)

2020. jan. 15. 21:50
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
Az tök jó lesz majd ha mindenkit megharap és szét akar szedni.
2020. jan. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem vagytok jó gazdák, ha még arról sem tudjátok lenevelni, hogy ne szökjön! Egy alap normális napi foglalkozás és szabályrendszer elég lenne! És rohadt nagy a baj, ha amellett, hogy gyenge kezű és béna gazda vagy, amellett, hogy engeded szökni, még agresszívnak is neveled!
2020. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az ok, hogy miért szökik, nem csak az unalom lehet. És nála biztosan nem ez játszik szerepet, mert van társasága is, - egy kistestű kutya - akivel nagyon jókat játszik.

A szökés nemrég kezdődött s kérdezve az állatorvost azt mondta, hogy vannak fajták, akik szökősebbek illetve párzás idején a kanok mindent megpróbálnak a szökést illetően, ha tüzelő kutyát érez.

Szóval jobban teszed, ha leállítod magad a kijelentéssel, miszerint rossz gazdák vagyunk. Volt hogy fenyítettem a kutyát közvetlen szökés után, semmit nem értem el vele, ugyanúgy kiszökött.

Egyébként megnyugtatok mindenkit, a kerítést megoldottuk, 2 napja már nem talál kiutat, noha látjuk a próbálkozás nyomait.

2020. jan. 16. 21:21
 15/15 anonim válasza:

Fölöslegesen támadod a válaszolókat, ugyanis jogos a feltételezés miszerint a ti hibátok is, hogy elszökött. Hogyha például vissza beszél a gyerek, akkor az sem a nevelés hiánya csupán ilyen fajta? Érdemes elgondolkodni.

Szép napot!

2021. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!