Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra valami törvényi...

Van arra valami törvényi szabályozás, hogy a kutya után össze kell szedni a kutyakakit, vagy ez csak illem kérdése?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 10:36
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk sok kreatív, vicces kiírás is van, mégse használ. Én támogatnék egy ilyet:

[link]

2020. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Hú, kedves utolsó, ez szuper lenne. Szerintem ennek már tényleg lenne visszatartó ereje.
2020. jan. 14. 11:18
 13/58 anonim ***** válasza:
63%
Biztos, jobb eredménye lenne, mint ami most van. Én kutyásként támogatnám a bevezetését, és talán az is megszűnne, hogy a guggolva pisilő szuka kutyák tulajdonosait cseszegetik.
2020. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom az nem zavar, amikor emberek szarják, hugyozzák össze a környezetüket, igazság szerint nem emlékszem, kutyát mikor láttam közterületen dolgát végezni.

De sok kutyatulaj már olyan lopva, hasonkúszva viszi a kutyáját, hogy a sok elmebeteg kutyafóbiás meg se tudjon nyikkanni, ha rajta kapnak egy kutyát.

Ellenben a sok tahó, akiket látok az autóból menet közben, hogy arra nem veszi a fáradtságot, hogy bebújjon a bokor mögé pisálni, az gondolom nem zavar...

Zavar egy élőlény, akitől elveszik az életterét, és totál ki van szolgáltatva az emberiségnek.

Gratulálok.

2020. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb kutyatartó tisztában van vele, hogy köteles felszedni a kutyája végtermékét, csak tojik rá. Mellettünk van egy kisköz, ami két társasház között van. Vannak lelkiismeretes gazdik, akiknek eleve ott van a zsebükben a felszedő nejlon, fel is takarítják. Viszont van egy-két kutya, aki rendszeresen a kapunk elé csinál, a gazdája simán továbbmegy. Én meg mehetek ki összetakarítani, mert a kisközben sötét van este. (Csak az elején és végén van világítás.) Az erre közlekedők belelépnek, mivel nem látják. Már szóltam érte, amikor a delikvenst rajtakaptam, de magasról leszarják. Majd kíváncsi lennék, ha ő vinne haza a cipője-csizmája talpán híg kutyaszart, mit szólnának. Nagyon idegesítő. Van rá törvény, csak az ilyenek nem foglalkoznak vele. Elég szomorú, mert én sem tudom, mit lehetne ellene tenni.
2020. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

14-es, nem tudom merre jársz, de én még egy embert sem láttam közterületen szarni. A végtermékkel már találkoztam és természetesen az is zavar.

És nem, nem a kutyával van bajom, hanem a gazdájával, aki nem szedi fel. És igen, zavar a kutyaszar, mert nem néz ki jól a szőnyegemen. És az is rettentő idegesítő, amikor a gyerekem venné le a cipőjét és beletenyerel abba, ami a cipője talpán van.

Úgy gondolom mindenki úgy tartson kutyát, hogy ne másnak okozzon vele bosszúságot

2020. jan. 14. 11:48
 17/58 anonim ***** válasza:
Ó, valamiért soha nem az lép bele, aki otthagyja. Én fejlámpával sétáltatom a kutyát, ha sötét van, nem foglalja a kezem, és legalább látom, hova lépek, hova csinál a kutyám, és azt is, ha valami kaját kiszórtak, így meg tudom akadályozni, hogy felzabáljon valamit séta közben.
2020. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
50%

Az emberek nem normálisak. Tavaly télen a X.kerületben azért volt járvány mert valamiért a gazdák úgy gondolták, hogy ha hó van akkor nem kell szart szedni. Van egy nagy park, 3 futattóval, konkrétan teli volt szaratva az összes, mi nem is jartunk oda akkor. Facen szerveztek szarszedő és takarító eseményt a normalis kutyások, mert tenyleg rengeteg kutya betegedett meg.

Ráadásul egyre nagyobb divat a nyers hússal való etetés, ami a kutyára nem veszelyes de az emberre igen!

2020. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy most megköveztek, de én nem minden esetben szedem össze a végterméket. Más portája el csinál, parkban, sok ember megfordulhat, vagy út közepére helyezett csomagot összeszedek.


Erdőben, szántóföldön út mellett, réten, kietlen helyen otthagyom. Pár hét alatt lebomlik, ha becsomagolom egy zacskóba akkor kevésbé, és cipeljem magammal kilómétereken át?!

2020. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
"Tavaly télen a X.kerületben azért volt járvány mert valamiért a gazdák úgy gondolták, hogy ha hó van akkor nem kell szart szedni." - Nem is értem, hóban pedig sokkal könnyebben össze tudom szedni. :-D
2020. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!