Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra valami törvényi...

Van arra valami törvényi szabályozás, hogy a kutya után össze kell szedni a kutyakakit, vagy ez csak illem kérdése?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 10:36
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

# 49


És akkor ITT a pont.


Az álkörnyezetvédők meg komposztálják a saját kertjükben a saját kutyájuk ürülékét! Ott megtehetik. :)

2020. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Közterületen még a házad előtt lévő gyümölcsfa terméséhez sem nyúlhatsz hozzá csak úgy... Szóval persze, lehet kis ásókkal sétálni, meg feltúrni a parkot, csak nehéz ezt úgy kivitelezni rendszeresen, hogy senki ne vegye észre, főleg, ha minden kutyatartó így tenne. :-)
2020. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
52%

"Ilyenkor megértem azokat, akik mérgezik a kutyákat."


Én ilyenkor megértem a hirtelen felindulásból elkövetett emberöléseket.

2020. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
54%

#45 "Ilyenkor megértem azokat, akik mérgezik a kutyákat."


Mekkora f@.sz vagy. Én pont ma láttam hogy a szembe szomszédom elé sz@rt a kettővel mellettem lévő szomszéd önsétáltató kutyája. Én rendszeresen viszem az enyémet, természetesen pórázon és össze is szedem utána a dolgokat. Szerinted ha a szomszéd meglatja kire lesz fogva? Arra a kutyara aki napi kétszer megy arra vagyis az enyémre. Ha mérget rak ki szerinted nem eheti meg véletlenül az enyém is? Vagy nem lehet olyan kedves hogy bedobja az udvarra? Volt már rá példa, nem nálam de nem messze tőlem. Pedig az én kutyám semmiről nem tehet. Tehát nem, a kutya mérgezés semmilyen körülmények között nem érthető. De megertenem ha téged jól megverne valaki.

2020. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
49%

Jézusom. Mennyi ember jött ide válaszolni, és egyikőtök sem ismeri a lebomló kutyakakis zacsit?

Közterületen mindenki köteles felszedni, normális embernek magától is kiadja az esze. Hiszen undorító, szennyező, fertőző is lehet. Röviden veszélyes hulladék.

Nyilván erdőben, szántóföldön, réten, bárhol, ami nem közterület, ott nem kell felszedni, lebomlik gyorsan, nem lép bele naponta 100 ember. De városban, mások háza előtt, parkban, stb felszeded, mert van benned annyi emberség. Aki a Föld miatt aggódik, az használja a lebomló (kukoricakeményítő alapú) zacskót, papírzacskót, vagy használt (kaját vettél benne) zacskót. Teljesen mindegy mit csináltok vele, közterületen ne hagyjátok, dobjátok ki, vigyétek haza, otthon meg komposzt, kuka, wc, vagy kenjétek a falra.

2020. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kutya tényleg nem tehet semmiről. Neki nyilván ürítenie kell, mint minden más élőlénynek. Egyedül a gazdája a hibás, aki felelősséget vállalt érte. Így a kutyának én sem ártanék. A gazdi hajába viszont szívesen belekenném a kutyagumit.
2020. jan. 14. 19:20
 57/58 anonim ***** válasza:
A lebomló zacsik nem bomlanak le maguktól, csak erre alkalmas komposztálóban. Tesztelték, rá lehet keresni a neten, nyilvános. Ettől függetlenül az ötlet jó, csak nincs jól kommunikálva, és nem tudom, hogy egyáltalán Magyarországon van-e ilyen komposztáló, és ha van, valóban oda kerül-e az ilyen, különválogatva, vagy megy ömlesztve a többi hulladékkal, ahova sikerül.
2020. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

En azert szedem fel,h ne szemeteljek es meg tudjam vizsgalni kozlerol :

Nezem az allagat: ha tul kemeny es barna,akkor keves a viz/leves

Ha tul sargas arnyalatu,akkor sok a zsir es vissza kell venni a zsirbol,kulonben egeszsegkarosodas lesz (majgyulladas,egyeb)

Ha tul feheres,akkor sok a csont.


Megfelelo kemenyesegnel nem hagy csak nedves nyomot az aszfalton, hosszukS hatarozott terformaju,de nyomasra puha kisse.


Ezt nem mondtak el az elozo kutyamnal es tul zsirosan etettem es ideje koran halt meg szegeny. :(

2020. jan. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!