Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra valami törvényi...

Van arra valami törvényi szabályozás, hogy a kutya után össze kell szedni a kutyakakit, vagy ez csak illem kérdése?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 10:36
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
29%

Na igen utolsó. Van kutyám. Felszedem a kutya szart, de szájhúzva. Hogy miért? Mert a kutya szar lebomlik. A műanyag zacskó baromira nem. Belegondoltatok már mennyi műanyagzacskó fogy egy kutyára? Havi 1 guriga/kutya. Baromi környezetszennyező.


25 éves vagyok, 10 éves korom óta nem léptem kutyaszarba, mert nem a fűben mászkálok, hanem az arra kihelyezett járdán. Van egy 2 éves lányom, őt se hagyom a fűben trappolni, játszani, pedig elkerített játszótéren szoktunk.


De gondolom könnyebb szennyezni a környezetet, mint megtanítani a gyerekeinket arra, hogy nézzen a lába elé, és az arra kialakított helyen játsszon. Bár ha a szülő sem tudja, akkor nehéz is megtanítani erre a gyerekeket.

2020. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
Így van utolsó, tanítsuk meg a gyereknek, hogy a fűben tilos játszani. Akinek nincs kertes háza, az le sem léphet a betonról. Csak kérdem én, hogy akkor a te lakásban tartott kutyádnak miert jàr a fű? Sőt, Ennyi erővel mindenki szarhat a fűbe, úgyis lebomlik.
2020. jan. 14. 13:10
 23/58 anonim ***** válasza:
25%

Nem nem játszhat lakótelepen a fűben. Nem csak a kutya szar miatt, hanem azért sem, mert én sem akarom más gyerekének a visítozását hallgatni, míg én otthon pihennék, szerintem mások is így vannak ezzel.


Ha fűben akarunk játszani, akkor elviszem egy olyan helyre (erdőbe, rétre, stb), ahol nincsenek lakóházak, körbenézek van-e kutyaszar és kész. Meg van oldva a probléma. Na látod, nekem pl nem a kutyaszar a legnagyobb problémám, hanem az ilyen szülők, akik hagyják a gyereket a lakóházak között játszani, és baromira nem zavarja őket, hogy más pihenne, altatná a gyereket, stb.


Nem véletlenül hívják a játszó teret játszó térnek. Ott nyugodtan, kutyaszarmentesen őrjönghet a gyerek.

2020. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
67%

# 22

Sőt, szarassa a kutyáját a szőnyegre otthon!

Majd vigyáz, hogy ne lépjen bele. :-DDD

2020. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
47%

A szőnyegen nem bomlik le, a fűben igen.


Látom itt baromira senkit nem érdekel a saját bolygója, csak az, hogy nehogymár a lába elé kelljen nézni, mert az olyan fárasztó.

2020. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Egyébként senki nem mondta, hogy nejlonnal szedd fel, mert az tényleg terheli a környezetet.

Mondjuk újságpapír? Kis műanyaglapát? Egy darab rongy, amit csak erre használsz és ki tudod mosni? Gondolom úgyis mosható pelenkát használtatok, szóval nem idegen a téma.

2020. jan. 14. 13:33
 27/58 anonim ***** válasza:
70%

és a néhány hülye gazda miatt senki ne járjon a fűben...???

Elmúltak már a "fűre lépni tilos" idők!


Ilyen mentalitás miatt nem is csodálom, hogy pl. a Kopaszi-gátra csk egy kis részre engednek kutyásokat.

2020. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
50%

# 26


Pontosan! Lehet pálmalevélbe is tenni, vagy egyéb lebomló papírba...

2020. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy ez a Föld jövőjének előhúzása tipikusan a "csúszós lejtő" nevű érvelési hiba!


Nehogy már a füves területet jogosan használóknak kelljen úgy járni, mint egy elaknásított területen!!!!

2020. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a bolygó. Mi mosipelusozunk, szelektíven gyűjtjük a szemetet, igyekszünk használt ruhát venni, nem használok nejlon zacskót, pet palackot. Szerintem megteszem, amit tudok, de a te kutyádra ne nekem legyen már gondom. Szedd össze környezettudatos módon, vagy ne tarts kutyát, ha úgy gondolod, hogy ezt nem tudod megoldani úgy, hogy az elveiddel ne ellenkezzen.
2020. jan. 14. 13:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!