Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj, miért lett...

Mi lehet a baj, miért lett hirtelen agresszív a család kutyája?

Figyelt kérdés

Az alany egy közép ázsiai juhász, a család kedvence. Lassan betölti az 1 éves kort,eddig semmi probléma nem volt vele. Viszont 2 napja velem agresszívan viselkedik (csak velem), nekem is ugrott, szerencsére kabátban voltam, így a karomat csak megszorongatni tudta, bár a kabátot így is megszaggatta. Ma reggel indultam volna el otthonról, nem akart a kapun kiengedni, már messziről morgott, és ismét támadásra készen állt. Apum megfogta, míg én elmentem, majd mikor a kapun kiértem, elengedtem, és nekirontott a kapunak vicsorogva, ugatva.

Szerintetek mi lehet a probléma? Egy ivartalanítás esetleg segítene a problémán, vagy máshol kell keresni a hiba okát? Vajon miért csak velem lett ellenséges? Bár addig jó, míg mást nem támad meg.

Szeretjük, nem szeretnénk, ha jobban elfajulna a dolog. Segítsetek kérlek, bajom mi lehet a baj. Esetleg lehetséges, hogy fejben kell keresni a problémát?



2020. jan. 18. 17:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
*pásztorkutyás kiképzőhöz.
2020. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%
Miután ti ráhagyjátok ezt a viselkedést, nincs lerendezve és rendesen letiltva, ezért gyakorlatilag ti nevelitek belé! A kutya pontosan azt teszi, amit ti engedtek és amire általatok megerősítést kap! Minden viselkedési problémája csak a gazdáknak köszönhető!
2020. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Régebben volt egy kan argentin dogom, kutya suliba jártunk, domináns példány volt. Velünk szembe soha nem fordult a kutyus, de pl ismerőssel szemben egyszer dörgölte magát, máskor állt a hátán a szőr és ugatott. Mikor elérte az 1 éves kort, hasonlóan, mint a tiniknél volt némi “hangulat ingadozása”, illetve a környéken felváltva tüzelő szukák is kellően megbolondították. Nálunk leginkább a szukák utáni vágy hajtotta. Kan kutyákkal is jól kijött, de mikor túl sok szuka tüzelt a környékünkön, egyhez sem tudtuk oda engedni és olyankor máshova jártunk futtatni a kutyát. A megszokott rétre járt mindenki, megérezte a szagokat és teljesen megbolondult tőle.

Meg egyszer ismerős kan kutyájánál történt az, hogy pároztatták egyszer és utána kattant be, saját gazdájának nem ment neki, de ott is viselkedési problémák jelentkeztek. Ivartalanították és elmúlt a probléma. Nem tudom köze van-e hozzá, mindenestre a kan kutyák be tudnak kattanni.

2020. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!