Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a szomszéd ellen?

Mit tehetek a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban a szomszédok rosszallásukat fejezték ki, hogy nagyon ugat a kutyánk. Ezt furcsálltuk, mert eddig nem volt ilyen panasz rá. Csináltunk egy hangfelvételt egyik nap, hogy meghallgassuk mi történik vele, amíg dolgozunk. A felvételen az hallatszik, hogy a szomszéd dörömböl az ajtón, beszél, ingerli a kutyát.

Szerintem ez felháborító, de nem tudom, hogy mit tehetnék ezzel?

Valaki tud javasolni valamit?


2020. jan. 20. 08:35
1 2
 1/19 anonim válasza:
89%

Nem lehet, hogy a szomszéd azért dörömbölt az ajtón és azért beszélt a kutyához, hogy ne ugasson már?

Nem mindegy, hogy ugat a kutya és akkor dörömböl vagy még nem ugat és ennek hatására kezd el ugatni.

Hacsak nem valami dilis szomszéd van, aki élvezi a kutyaugatást, akkor valószínű neki van igaza.

2020. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Bíróságon stb, a hangfelvételt nem kötelező figyelembe venni, így igazából nem nagyon. Közös képviselőhöz,- vagy ki van a házban ilyen házmester, én kertesben lakom, nemtom - forduljatok, vannak lakógyűlések, akkor is, ha nem mész el rá :D és akkor ott megvitatják, illetve neki van hatásköre tenni a lakókért/ellen. Ugye elméletileg valamilyen úton "el is tanácsolhat" nemkívánatos személyeket a házból jogi úton. Szóval szerintem egyrészt inkább ti menjetek előbb, mint a szomszéd, ha valóban a szomszéddal van a baj, másrészt, meg nagyon más út nincs. Ki lehet hívni a rendőrséget, ha otthon vagytok és valahogy beugratjátok az öreget, mintha elmentetek volna és dörömböl, de ők is maximum rászólnak, hogy ezt ne. Arról készül jelentés (bár nem feltétlen, a rendőrök próbálnak minnél kevesebbet írni, sokszor "nullás címekről" nem is kell bővebben írni - tudom, mert az voltam - de kapitánysága válogatja). Mindenesetre jel lesz rá, hogy ti tettek bejelentést egy esetleges bíróság ügy során. Főleg, ha többször megtörténik, meg többedjére már rá is lehet beszélni a zsarukat, hogy írjanak róla bővebb jelentést, hogy bíróságon láthassák, ha kikérik, főleg ha rendőrbá'k jönnek ki és az asszonyod panaszkodik nekik :D már ha a pároddal élsz.


Egyébként lehet, hogy eddig azért nem panaszkodtak, mert tűrték, várták, hátha nem ugat majd. Körülményes megfigyelni, de ha valahogy be tudnátok játszani, hogy leléptek, kiderülne. vagy esetleg a lépcsőházban várni, és várni hátha magától ugat a kutyus.

2020. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a szerencsétlen azért dörömbölt, mert próbálta elhallgattatni a dögöt.

Mi is ettől szenvedünk. Egyszerűen nem igaz, hogy kertes házas környéken mi megy.

Csak azt nem értem az igénytelen gazdákat hogy nem zavarja az egész éjszakai ugatás.

Mint valami putritelep olyan a kutyáiktól a környék.

2020. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
30%
Itt is ugatnak a kutyák elég sok helyen, alattunk is meg mikor sétáltatják a ház előtt esténként őket, de ha álmos vagyok akkor alszok nem a kutyákat hallgatom :D Aki nem bir ennyi zaj mellett aludni keressen fel egy dokit vagy költözzön a mező közepére egy sátorba :D
2020. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

“ Szerintem a szerencsétlen azért dörömbölt, mert próbálta elhallgattatni a dögöt.”


Kb 20 feletti iq-val már fel lehet fogni hogy ez inkább ingerli.


“Mi is ettől szenvedünk. Egyszerűen nem igaz, hogy kertes házas környéken mi megy.”


Menj akkor panelba. Akkor meg majd olvashatjuk hogy mit lehet vsinálni a felső szomszéddal aki mindig hétvégén renovál.

2020. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, a dörömbölés hatására kezd ugatni a kutya, vagy ugat a kutya, és azután dörömböl a szomszéd? Nekem a kérdésedből inkább az előbbi jön le, de nem egyértelmű.
2020. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
A mi szomszédunk is rendszeresen kopogott, meg dumált a kutyámnak. Ők így "beszélgettek". Otthon maradtam munkaidőben, mikor elkezdte, ajtótnyitottam és helyretettem. Azóta kicsit jobb a helyzet.
2020. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom a felvételen megvan hogy a kutya kezdi e vagy aszomszéd!

Nekem is volt ilyen szomszédom. Elküldem a jó bdös pcshaba! Ilyennel nem lehet mit kezdeni!

2020. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Előbb kezdi a szomszéd.


Köszönöm a válaszokat.

Lehet, hogy otthon maradok párszor én is.

2020. jan. 20. 11:01
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha előbb kezdi a szomszéd, akkor jó lehet, ha otthon maradsz párszor, ha ezt megteheted.
2020. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!