Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem csak azért mondják az...

Nem csak azért mondják az orvosok hogy jó az ivartalanítás, hogy legyen munkájuk?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az ivartalanítás valóban az állat érdekében történik, nem csak azért hogy az embernek könnyebb legyen vele bánni, most azt leszámítva hogy sok a menhelyi kutya, meg hogy könnyebben kezelhető lesz a kutya tényleg az állat érdekeit szolgálja? Nem csak az orvosok kitalációja hogy legyenek páciensek?
2010. júl. 22. 14:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj velünk! :) Az orvosok nem véletlenül mondják, hogy ivartalanítsunk. Ez egy nagyon hasznos dolog, a sok kölyök, és az agresszivitás ellen. Az orvosok nem találnak ki dolgokat, csak azért, hogy legyen páciensük! Szerintem inkább örülnek, ha pihenhetnek:D !!
2010. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha születik négy-hat kölyök, akkor azokat, ha beoltatod, már kétszer annyit termeltél a dokinak, mint egy darab ivartalanítással. Aztán ugye ismétlő oltás is kell, meg hát a veszettség. Ráadásul évente.

Aztán, ha nem ivartalanítod még beteg is lehet (méhgyulladás/emlődaganat) amivel megintcsak termelsz neki, többet, mint egy sima ivartalanítással. Kandúr esetében meg a sérülések, tályogtisztítások szintén többszörös bevétel a "10perces nyisssz"hez képest. Szóval a kérdésben megírt elmélet már itt csődöt mond. :)


Azért mondják, hogy ivartalanítsunk, mert tisztában vannak a rengeteg előnyével, és a gazdátlan állatok elkeserítő helyzetével. A verekedések/nemi érintkezések során terjedő betegségekkel, ami között olyan is akad, amire se gyógyír se megelőzés nincs stb.

2010. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha minden kutya megszülna 4-6-8 kölyköt, akkor nem lenne több munkájuk?

Azt gondolom az állatorvosok nagy része azért választja ezt a pályát, mert számukra is fontosak az állatok. Hidd el, a kutyák érdekeit nézik, amikor javasolják a műtétet. Az én kutyusom állatorvosának 4 kutyája van, és mindegyik műtött.

2010. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
de ez mind szép és jó, csak azt nem magyaráztátok meg hogy ez valóban az állat érdekét szolgálja, vagy inkább az ember kényelmét
2010. júl. 22. 14:43
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
14.38 ja hogy kutyák kategória, tök mindegy, ugyan az. Ha mondjuk akkor a kanod felakad a kerítésen, mert menne dugni, az is jobb bevétel lenne neki, ha foltozni kéne párszor, mint egyszer lenyisszantani.
2010. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
50%
Másik oldalról viszont valóban naívság volna azt mondani, hogy meg sem fordul a fejükben az ebből származó haszon, mert lássuk be, mindenki pénzből él. Tehát ugy fogalmaznék, hogy az állatok érdekét nézik, de nem csak azt.
2010. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, több lenne a munkájuk, több lenne a kobór kutya, a menhelyek dugig lennének(nem mintha most nem lennének) és nagyobb esélyel lennének a kutyák betegek, mert nem lennének ivartalanítva. Én sok állatorvost, ismerek, olyat is, aki iszonyú rendes, nem kér pénzt feleslegesen, nem tukmál rám, felesleges oltásokat, meg dolgokat. Akkor ő biztos nem javasolná az ivartalanítást!
2010. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem lesz jobb vagy okosabb ha ivartalanítják. Ugyanúgy nevelni kell. Tehát az embernek ugyanúgy dolgozni kell vele. Viszont nem lesz beteg, nem lesz kölyke. Ez nem a kutya érdeke?
2010. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
hát nemtudom ezen sokat gondolkodtam mielőtt ivartalanítattam volna hogy ezt most magam miatt vagy ő miatta teszem, és nem vagyok arról meggyőződve, hogy ez neki hű de jó dolog hogy nincs többé heréje :S
2010. júl. 22. 14:50
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, mekkora butaságot kérdezel?

Már hogy lenne az emberek érdeke az ivartalanítás? Tudod, léteznek olyan emberek is, akiknek nem a pénz az első, hanem például egy kutya élete.

2010. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!