Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF mennyibe kerül nektek?

BARF mennyibe kerül nektek?

Figyelt kérdés
Aki BARF módszerrel etet: Milyen kutyátok van, és kb. mennyibe kerül havonta ez az etetési módszer?

2020. jan. 26. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ!Kb annyi mint a táp.Lehet ugyanúgy a húsból is prémium minőségű is,meg olcsót is.Egyik ismerősöm így etet és azt mondja hogy eddig Hill’s tápot vett,és kb ugyanannyira jön ki a hússal is.(ő vesz a kutyusának strucc,kenguru,lazac húst is,de olyan is van aki csak a csirkefarhátat veszi mert olcsó)Ha eddig jó minőségű tápot vettél,és most is olyan húst fogsz akkor kb ugyan az.
2020. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hmm... ez fura, mert eddig a táp nekem havi 15ezer ft-ba került, Happy Dog táppal etetek. Számolgattam a BARF etetéssel, (nem értek hozzá, még csak most ismerkedek a dologgal) és ennek majdnem a duplája jött ki. 40kg-os a kutyus, neki elvileg napi 80-100dkg husi/zöldség mix kellene, ami olyan napi cirka 800-1000ft, ha nem csak csirkét kap. Aztán lehet én néztem be valamit, ha így van kérlek javítsatok ki! :)
2020. jan. 26. 14:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor neked jó nagy kutyusok van!Azt tudom hogy neki a táp az havi kb 10ezer volt.Egy keverék kutyus egyébként.És azt mondja hogy minden héten elmegy kétszer a piacra bio zöldségekért,meg a barfshopból veszi a húsokat neki.(van oldaluk is:barfshop.hu)
2020. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt hogy kb ugyanannyira jön ki neki havonta,valamikor több,valamikor kevesebb egy pár ezer forinttal.De átlagban kb ugyan az.
2020. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annó minőségi táppal etetve két kistestűt Havi 8-9 ezer ft volt.


Barffal 18-20 ezerre jött ki.


Miért? mert nem volt olcsó hús forrás,nyesedéket nem kaptam így vehettem sokszor csirkemellett,szívet,zúzát nem volt olcsó.. plusz kiegészítők..


Annyira macerássá vált plusz drágává,hogy inkább vissza tértem tápra.

2020. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Aki csak csirkével etet az olcsón megússza. De ugye a csirke nem a legjobb. 35 kilós kutyámnak baromfimentesen 45ezer körül jött ki 1 havi kaja.
2020. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32 kg-os a kutyám, 600g-ot evett, amikor nyerseztünk (most időhiány miatt kénytelen vagyok szüneteltetni, ha lesz kocsim, újrakezdjük), kb. 14-15 ezerre jött ki a kajája. Csontosnak főként csirkét és kacsát evett, húsnak pedig csirkét, marhát, nyuszit. Most Brit Care Endurance-ot eszik, kb. ugyanennyire jön ki a kajája, talán egy picit kevesebbre havi lebontásban.
2020. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 26. 15:07
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő. Leírnátok pontosan, h nézett ki egy napi etetés. Miből mennyit adtatok?
2020. jan. 26. 15:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Én most csak a főbb húsokat számoltam, az úgy jött ki, hogy napi 30deka fogyasztással egy 15 kilós idősebb kutyusnak 13300Ft/hó.

Én mindig kétféle húst adok egyszerre. Amiket kap egy hónapban:

marha-csirke, kacsa-liba, szarvas/őz-hal, bárány-nyúl. Mindegyiket 7-8 nap kapja 1-1 hónapban, bár a csirke kicsit vissza van szorítva, mert azt vettem észre, hogy attól vmiért hányik. Szóval a marha:csirke arány az 3:2, de mostanában már inkább 2:1.

Kiegészítőket nem tudom pontosan, ami állandó, az a C-11, az 3000Ft/hó. Aztán heti 2 nyers tojássárga, ősszel sörélesztő és lazacolaj, meg tavasszal csak kendermagolaj. Most beteg volt, egy hónapig kapta a kutya bérescseppet. Ilyenek. Ezeket nem számoltam bele.

Tehát a hús és az ízületvédő, havonta 16-17 ezer per hó.

2020. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!