Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF mennyibe kerül nektek?

BARF mennyibe kerül nektek?

Figyelt kérdés
Aki BARF módszerrel etet: Milyen kutyátok van, és kb. mennyibe kerül havonta ez az etetési módszer?

2020. jan. 26. 14:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

25 kg-os aktív kutyám étrendje:

350g darált csontos nyúl 1295ft/kg > 453ft/nap

350g borjúnyesedék/szarvas nyesedék 980ft/kg > 350ft/nap

40g marhatőgy 360ft/kg > 15ft/nap

35g marhamáj 650ft/kg > 23ft/nap

8g lunderland zöldségkeverék 3500ft/kg > 28ft/nap

Egy nap kb. 869ft a kiegészítők nélkül


Kiegészítők 8 hetes kúrában:

lazacolaj 3990ft/hónap > 133ft/nap

zöldkagyló 4999ft/100g, ebből napi 1g kell, tehát 2 hónapra bőven elég

ezeket váltogatva kapja, néha kap kollagén+csipkebogyó kiegészítőt, szintén ízületekre


Szóval napi 1000ft körül jön ki, két hetente egyszer tartok halnapot, ilyenkor vagy egész makrélát kap (az is kb. ezer forintra jön ki egy nap) vagy a színhús+csontos helyett lazacnyesit kap, ez 650ft/kg.

A soroksári barf üzletben szoktam vásárolni, ott viszonylag jó árak vannak.


Ami nekünk nagyon megdobja az a darált csontos nyuszi, annak csak 20% csont, azért ennyire drága, viszont ha nem kap mellé ugyanannyi színhúst, akkor kopog a kaki, a nyúl egyrészt erősebb csont is, mint a csirke, másrészt az én kutyámnál amúgy sem működött a barfos 50-50%-os arány, szóval más kutyával lehet olcsóbban jönne ki, ez elismerem, hogy csontos húsok közül elég drágának számít.

Néha kap kacsát, a farkaskonyhának van darált csontos kacsája (1580/kg), de ehhez is kell színhúst adnom, ha van időm a piacon veszek kacsaszárnytőt és arról lefejtegetem a húst és azt kap mellé, de az csonttal együtt 600ft/kg ár körül szokott lenni, így kb. a színhús 1200ft/kg. A bárányt még nem nagyon találtam ekkora kutyának megfizethető áron (mindenhol 2200ft/kg ár körül szoktam látni), így azt csak ritkábban kap. Csirkére nem allergiás, de a baromfit igyekszem kerülni.


Előtte bárányos naturavetalt evett, ez nagyobb kiszerelésben 1466ft/kg, napi 300g-ot evett, tehát 450ft/nap.


Szóval szerintem nem igaz, hogy a jó minőségű barf ugyanannyi, mint egy jó minőségű táp, én viszonylag olcsón vásárolok, nem eszik igazán különleges dolgokat, a baromfimentes étkezés sok kutyánál alap, mégis dupla annyi, mintha táppal etetnék.

Nekünk a másik ami igazi pénznyelő volt az elején, hogy sok termék nem vált be, néha össze-vissza vásároltam, keletkezett felesleg, ezeket sokszor ki kellett dobnom, hétre lebontva nem éreztem, hogy mennyit költöttem a kutyára. Illetve az elején a fanni's barfshopban vásároltunk és a pesti üzletben sokszor nem voltak az olcsóbb termékek, így nem egyszer vettem 2000ft/kg áron marhát, még drágábban lazacot. Kb. egy félév kellett, mire megtaláltuk a megfelelő boltokat, bevált termékeket, beállt egy rendszer, ami alapján vásároltam. Nyilván, aki rendszerez, tudatosabb vásárló, annak ez nem okoz ekkora nehézséget, csak gondoltam szólok, hogy ha nem figyel oda az ember, akkor is nagyon el tudnak szállni a költségek, ezért szerintem a barfozás ilyen téren is sok kutatást, utánajárást igényel.

2020. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hű, szép kis árak.

Nekem három kutyám van, 2 60+-os és egy 30kg körüli. Kiennének a vagyonomból ezek mellett az árak mellett, amit írtatok.

Én nagyjából prey modell szerint etetek annyi különbséggel, hogy kapni szoktak mellé némi zöldséget és gyümölcsöt heti 1-2x.

A húst nem kutyakajásnál veszem, hanem piacon. 40-100ft/kg. 10ezer forintból kb. 1,5 hónapig elég a kaja.

2020. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 írnál kérlek étrendet? Esetleg, hogy honnan veszed a húst, milyen áron?

11-es válaszoló vagyok és nekünk is elég megterhelő így etetni, nagyon örülnék ha tudnék kicsit faragni a költségeken.

2020. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Piacon összehaverkodtam egy hentessel, és mindig szól, ha van olyan hús, amit embernek nem adhatnak oda (kiszakadt a zsák pakolás közben, nem tetszik a főnökének a külleme, stb.). Ezek nem romlott kaják, de a NÉBIH ellenőrzések miatt nem rakhatják ki a pultba.

Ez sokféle hús lehet, csirke/kacsa általában, azon belül pedig comb, szárnytő, mell, farhát, de volt hogy egész állatot is kaptam nyakastúl, fejestül, belsőségek nélkül.

Én emellé répát, almát szoktam rakni nekik. Felkockázva, leforrázva. Nyáron és ősszel van saját termés is, szóval még vennem se kell.

Nagyritkán kapnak túrót és tojást (havi 1-2 alkalom).

A húst nem főzöm, hanem fagyasztom és max leforrázom, ha kiengedett.

2020. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pontos étrendet nem tudok, érzésre adom, de úgy kb. 60-70% a hús, 10-20% a csont, a többi egyéb, illetve ránézésre vagy tapintásra megnézem a kutyákat, hogy milyen az oldaluk, és az alapján adom a mennyiséget. Nyáron eleve kevesebb kell, mint télen (kinti kutyák), és néha van koplaló nap is.
2020. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Csont alatt húsoscsontot értek, nem csak csontot. :)
2020. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!