Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a kutyáknak?...

Jó lesz így a kutyáknak? Megfelelőek lennének a körülmények?

Figyelt kérdés

Csivavát szeretnék. De heti 6 nap kb 10 órát vagyok távol naponta munka miatt. Ezért arra jutottam, hogy: kettőt vennék, hogy ne unatkozzanak, ne legyenek teljesen egyedül ennyit. Napi 3x(munka előtt, után és késő este/éjjel) egyenként fél óra séta+minimum fél óra foglalkozás bent, aztán enni, inni. Amíg dolgozom kutyapelus. Mást nem tudok. De a napi 3x-i séta és foglalkozás mindenképp, akármi van, meglenne.

Így azért nem volna olyan rossz nekik?

Tudom, hogy nem jó a kutyapelus és a sok távollét, de másképp nem tudom, és remélem, hogy így is boldogak lehetnének.


2020. jan. 30. 08:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem, munka után egy órát is kint tudunk lenni, el tudom vinni őket kutyafuttatós helyre, játszani, szabadon szaladgálni, más kutyákkal találkozni. Vasárnap kutyasuliba is elvinném őket, hogy lehessenek többet más kutyák társaságában, vagy kirándulni.
2020. jan. 30. 08:58
 2/12 A kérdező kommentje:
Royal Canin kifejezetten csivaváknak való táppal etetném őket. De kapnának néha főtt húst vagy alutasakos húst is!
2020. jan. 30. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Gondolj arra, hogy mikor reggel elmész már az első öt perctől hiányzol neki. Vár, vár és vár... az unalmas lakásban csak arra, hogy te gazdi, akit annyira szeret haza érjen.


Hazaérsz munkából. Valószínűleg 10 óra távollét után te is szeretnél pihenni, fáradt vagy már nincs annyit energiád, hogy rendesen tudj foglalkozni a kutyával. A séta csak a gondozás egy kis része. Neki az az idő amíg otthon vagy az egyedüli program, 10 órát vár rád minden nap.



Ezen az nem sokat segít, hogy ketten vannak.

2020. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az én csivim átalussza a napot. Nagyon örül, mikor valaki hazaér, de van neki egy nagy tehén mamusza, az az ő szerelme, szóval szerintem így sem annyira magányos. Bár édesanyám napközben hazajön.
2020. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1 csivava alsó hangon 150-200 ezer forint, és ez csak a megvétel. Felszerelések, táplálék, biztos van kereted 2 kutyára?

Szerintem először mindenképp 1 kutyával boldogulj, neveld, különben a 2 megkeseríti az életed, egymást fogják a hülyeségbe vinni.

Royal Canint felejtsd el, az egy hulladék, de amúgy séta és foglalkozás tekintetében oké a dolog.

2020. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem javaslom a két kutyát egyszerre, már csak azért sem, mert egy kölyköt is necces felügyelet nélkül hagyni ennyi időre, hát még kettőt, picik, szeleburdik, ha játszanak simán kárt tudnak tenni egymásban véletlenül is. De az is lehet, hogy egyáltalán nem is játszanának együtt, akkor meg csak két unatkozó kutya várna otthon egy fél napot.

Esetleg fajtamentés nem jöhetne szóba? Most lesz pont a csivava fajtamentésnek örökbefogadó napja, és egy felnőtt, nyugodt kutyussal azért sokkal könnyebb lenne. Ha nem tudsz kivenni hosszabb szabadságot a kutya érkezésekor, akkor ne válassz kölyköt, neki még nagyon sok foglalkozásra van szüksége, meg kell tanítani neki, hogy mit szabad és mit nem a saját érdekében, az egyedülléthez is több idő hozzászoktatni, bár ehhez egy idősebbet is kell. Lehet a szobakennel lenne a legbiztonságosabb megoldás, így biztos lehetsz benne, hogy nem esik baja, amíg távol vagy.


A foglakozás, amit rászánnál, ha tényleg rászánod akkor elég lehet, ha azt vesszük, hogy 10 órát távol vagy, 8-at alszol, akkor is van még 6 órád a kutyával foglalkozni, nyilván ez nem azt jelenti, hogy akkor 6 órán át futtatod, de így azért jut idő a sétára, etetésre, játékra, tanításra, közös kanapén heverészésre, azért 18 óra alvásigénye még a legaktívabb kutyának is van. Viszont ez azt jelenti, hogy a szabadidőd túlnyomó részét a kutyáddal töltöd, munka után nem tudsz elmenni a haverokkal, magadra is kevesebb idő fog jutni.


A fajtatápot viszont felejtsd el, a royal canin amúgy is egy túlárazott alsóközépkategóriás táp, a fajtatáp pedig egyszerű marketingfogás, a csivava is elsősorban kutya, az emésztőrendszere semmiben sem különbözik egy bernáthegyijétől, egyedül a fogazata sokkal kisebb, szóval valamilyen aprószemű tápra lesz szüksége.


A másik ami felmerült bennem, hogy egyre több kutyabarát munkahely van, a csivi pedig olyan apró, nem foglal sok helyet, ha csöndben van nem is zavarna senkit és ha van szüneted, akkor ki tudnád vinni egy kicsit mozogni.Én irodában dolgozom, ott azért könnyebb megoldani, ha elvégzem az adott feladatokat senkit nem zavar ha 1-2 óránként kimegyek egy 10 percre a kutyával. De ismerősöm vendéglátásban dolgozik és oda is viszi magával a kutyáját (amúgy is kutyabarát étterem, szóval a vendégek nem szörnyülködnek el ha meglátják), neki nincs sok ideje, de ha tart egy-egy cigiszünetet viszi a kutyáját és tök jól működik, bár ő egy idősebb, nagyon nyugodt kutyus. Gondolom a te munkahelyed még nem kutyabarát, de esetleg ha olyanok a körülmények én lehet felvetném, egy csivavával szerintem könnyebb is elérni, hogy megfontolják, mintha egy dán doggal állítanál be :D.

2020. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, átgondolom.
2020. jan. 30. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne! Második kutya akkor menjen, ha az elsővel tökéletes a lapcsolatotok, tökéletesen jól nevelt már!


Csak gondold végig: a két kutya együtt fogja tölteni a nap 24 óráját, míg te napi max 2-3 órát leszel aktívan velük! Tehát a két kutya egymáshoz fog becsatlakozni, nem hozzád! Ilyenkor alakul ki olyan, hogyha csak az egyiket viszed el, a másik őrjöng addig otthon. Ha viszont együtt vannak, nem hallgatnak rád, egymást hergelik fel pl másik kutya látványakor. Ha ketten vannak jobban rángatnak pórázon, rosszabbul lehet őket behívni, teljesen kiesnek a kontroll alól!

Ezért mondják azt, hogy új kutya esetében is az első egy évben ne nagyon legyenek egész nap összeengedve magukra hagyva, és az első egy évben teljesen külön kell velük foglalkozni, hogy hozzád csatlakozzon be, téged figyeljen, ne a másikat! Na ezt két kölyöknél akkor lehetne megoldani, ha otthon dolgoznál!

2020. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szóval ha két tesó lenne egyből, akkor egymásba lennének szerelmesek, engem leszarnának?

Jó tudni:S

2020. jan. 31. 12:53
 10/12 A kérdező kommentje:

De mi van, ha később meg féltékenyek lennének egymásra vagy nem fogadnák el egymást, ha nem együtt vannak kiskoruktól kezdve?

Azért szerettem volna együtt a két tesót, hogy később ne legyen ebből gond, az összeszoktatás stb. Mert hallottam olyat, hogy az első(régebbi) kutya belebetegedett az új jövevény érkeztébe:/

2020. jan. 31. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!