Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Borzalmasan kínlódok már a kutyámmal, 4 hónapja. Nem megy vele a szocializáció, bármit is próbálok. Ez abban merül ki, hogy ha kutyát lát, borzasztóan ugat, nyüszít, rángat. Hiába szólok rá, kiabálok rá határozottan, próbálkozok jutalomfalattal, semmi. Elvégeztünk egy kezdő tanfolyamot kutyasuliban, az ottani kutyákat megszokta, a többit ugyanúgy ugatta. Vittem tovább másik iskolába, ott hülyének nézték hogy én miért nem tudom ezt kezelni. Vittem tovább másik helyre, ott azt mondta az oktató hogy kezelhető, társaságban kéne lennie, vigyem oda kutyaoviba, de klikkerrel tanít. Én ezt nem szeretném. Felhívtam az első kutyaoktatót, aki megnézte, mit csináljak a kutyával az utcán, de nem hat semmi. Ha beviszem a futtatóba ismerkedni, ugatva kergeti a kutyákat, és csipkedi őket. Az embereket viszont imádja, és van egy kutya haverja is, de a többivel nem jön ki. Nagyon el vagyok keseredve, mert szeretném hordani klub foglalkozásokra, nyomkövetésre, hogy jön a jobb idő túrázni, meg strandolni a Balatonra. Kutyás boltba is imád járni, de ki kell fogni hogy ne legyen bent más kutya. Vinném magammal olyan éttermekbe is, ahova mehet kutya, de így sehova nem tudok vele menni.


A leszoló kommenteket nem kérem, próbálok mindent megtenni hogy megoldják ezt a problémát. Ha van valami ötletetek, tapasztalatotok, kutyaoktató, bármi ami segítség lehet, szívesen fogadnám. (A kutya 7 hónapos, Bp-en élünk, de 100-150km-es körzetben utaznék is vele ha valaki ott tud jó oktatót).


2020. febr. 1. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A letiltás nem megy? Nem tudod lebüntetni azért, hogy neki menne, csipkedne, provokálna más kutyákat?

Én inkább azt gondolom, hogy te vagy kevés, mint gazda. Hogy te nem tudod a kontrollt kialakítani. És ezen egy ideig a kutyasuli tud segíteni, de ráérzést, következetességet, határozottságot nem fog tudni adni!

2020. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az egyik oktató 2x ordított rá irtó hangosan, mire visszavett a kutya. A másik oktatónál is csipkedett, retriver pórázzal tudta korrigálni. Azzal én is tudom, de az állandó fojtástól nem lesz szocializált a kutya. Az esetek 50%ában hatásos, ha rászólok az utcán. Futtatóba már nem is járunk.
2020. febr. 1. 16:04
 3/13 anonim ***** válasza:

A kutyának szabályok kellenek! Ezeket neked kell bevezetned! És csak cuncikázással és gügyögéssel nem lehet szabályt állítani! Ha a ráordítás működik, használd! Ha a retriever póráz működik, használd! De jelenleg a leírás alapján te pont arra tanítod szerencsétlen kutyát, hogy minden helyzetben őrjöngjön. Akkor is, ha szólsz neki, akkor is, ha fizikailag próbálod legátolni. Ugyanis gondolom végül mégiscsak ráhagyod ezt a viselkedést és megjutalmazza magát azért, mert téged ignorálhat. Nem vagy követlezetes, nem tudod elérni azt, amit akarnál!


Mellesleg a retriever póráz nem fojtja a kutyát. Az laza és csak kizökkentésnek kap egy rántást a kutya. Ugye nem hagyod, hogy fojtsa magát benne?

2020. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"de klikkerrel tanít. Én ezt nem szeretném"

Megkérdezhetem, hogy miért nem? Ez csak egy eszköz. Ha megtanulod normálisan használni, rögtön tudsz a kutyának pozitív visszajelzést adni. Ennyi. Viszont mással nem pótolható. Egy 7 hónapos villámgyors kölyöknél viszont nagyon nem mindegy, hogy mire kimondod a dicsérőszavát vagy a jutalomfalatért nyúlsz már 66x mást csinál..

2020. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3


Pont ezekre a kommentekre nem vagyok kíváncsi. A kutyám minden mást tökéletesen tud, egy csomó trükköt, alap szabályokat, imádja a gyerekeket. Azon kívül, hogy nehéz vele a szocializáció, mindent tökéletesen csinál és minta kutya lehetne kb. Nem gondolom, hogy ha akkora szar lennék a kutya neveléséhez, akkor minden más menne neki.


Retriver: de igenis tud fojtani, és ha húz a kutyák után, akkor fojtja magát, ilyenkor megállunk.


Kérem szépen, olyan írjon aki valami használható tanácsot is tud adni. Megoldást szeretnék találni, nem kritizálást.

2020. febr. 1. 16:34
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd el Fennel :Kutyapszichologia c konyvet!!!!

Betartod a sorrendisegi szabalyokat??? Az a lenyeg. Akkor abbahagy minden ilyen hulyeseget,ha raszolsz stb. Ezt vizsgald meg alaposan.

Valazeg atomdominans kutyad van. Veluk megsarkosabban be kell tartani a szabalyokat.

2020. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6


Már olvastam és betartom.

2020. febr. 1. 18:57
 8/13 anonim ***** válasza:

"Retriver: de igenis tud fojtani, és ha húz a kutyák után, akkor fojtja magát, ilyenkor megállunk."

Nem tudod megfelelően kezelni a pórázt.

Keresd meg Benke Andrást a Kőbányai Happy dognál.

2020. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Kutyasuliban tanították meg használni. Nem tudom, miért arra pályázol, hogy én vagyok a szar meg a béna. Két oktató is látott engem és a kutyát, mindkettő profi. Egyik sem okolt engem a sztoriban.
2020. febr. 1. 20:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha ezt még nem próbáltátok, akkor azt javaslom, hogy olyan kutyasulit keress, ahol van kifejezetten szocializációs tréning, viselkedésterápiás kutya, amelyik arra van képezve, hogy megtanítsa a te kutyádat helyesen kommunikálni.

Ilyesmire gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=ux4aUEWl7jk Ez konkrétan a népszigeti kutyaiskola, a tükrös sulikban általában van ilyesmire lehetőség, de azért alaposan olvass utána a tükör módszernek, van aki isteníti valaki szerint meg elég sok felesleges agresszió van benne, nagyon megoszlanak a vélemények, nekem nincs személyes tapasztalatom velük, ezért nem foglalok állást, de az alapok nekem jónak tűnnek.

A klikkert szerintem ne vesd el, a legtöbb jó kutyasuliban azzal dolgoznak, az tényleg csak egy eszköz, amivel el tudod kapni a legtökéletesebb pillanatot és ezzel tudod segíteni a kutyádat, hogy pontosan mikor csinálta jól az adott feladatot, szóval szerintem semmi ördöngős nincs benne.


Személyesen egyébként Aarató Pétert javaslom, a kalászi kutyasuliban, nekünk ő nagyon sokat segített félelmi agressziós kutyával, nekik is van szocis kutyájuk, értenek hozzá, egyénre szabottak az ilyen jellegű foglalkozásaik, szóval szerintem akár azt is meg tudod vele beszélni, hogy ne klikkerezzetek.

2020. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!