Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám lába sebes, mit tehetnék?

Kutyám lába sebes, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éves németjuhász kutyám van, és a bal első lábát kicsit húzza. Imád labdázni, képes lenne egész nap a focilabdája után szaladgálni.A fél udvar le van térkövezve, a maradék területen fű van,és hiába ülök le a füves területen, az sokkal kisebb és a nagy (térkövezett) területen szeret lenni. A baj az, hogy ahogy húzza a bal lábát,az már sebes, vérzik kb 1x1 cmes helyen,és minden egyes játék alkalmával felszakítja a sebét, minden véres lesz tőle és gondolom fáj is neki. Mit tehetnék, hogy ne fertőzzön el, én betanine oldatra vagy kenőcsre gondoltam, de szerintetek kötést vagy valamit lehetne rá rakni amíg játszik a labdával?


Előre is köszönöm! :)


2018. ápr. 3. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Betadint mindenképpen tegyél rá, ne fertőzzön el, és ha nem szedi le a kötést be is kötheted amíg játszatok. De vigyázz, otthon se nyalogassa a sebet amíg pihen! Egy gallért beszerezhetnél neki.
2018. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vigyázni kell ezekkel a kis sebekkel. Ismerősöm kutyájá volt hasonlóan, neki elrákosodott mert folyton felszakadt neki. Isten őrizz, hogy ez legyen

de időnként javallot az állatorvosi vizsgálat biztos ami biztos.

2018. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azt kellene megnézetni egy jó állatorvossal (röntgennel) hogy miért húzza a lábát.

Lehet, hogy a kiugrott a vállánál, mert valamikor a két első lábánál fogva lett megemelve.

Dolgoztam állatorvosi rendelőben, az esetek 99%-nak ez volt az oka. Lehet, hogy helyre is lehet tenni, utána egy rögzítőkötés valameddig, de ha már régi a történet, akkor műteni kell, mert később ebből csak nagyobb baj lesz.

Nem tudom merre laktok, de ő Európa legjobb állatortopéd sebésze, mi 130 km-ről járunk hozzá, de rengetegen jönnek külföldről is:

[link]

2018. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Betadin jó, és a kötés is, csak ne legyen szoros. Lehetőleg most kíméld, és ne játssz vele. Ezt nem rosszból mondom, hogy ne játszatok, csak hogy pihentesse. Érdemes lenne egy orvossal megnézetni tényleg nehogy fertőzés legyen a vége.

Ő rak rá egy biztosabb kötést, és talán más krémet is ad. Plussz ugye, hogy húzza. Jó lenne egy röntgen. Elbódítják, és másnapra semmi baja. Csak legyen biztos!

Remélem nincs baj.

Jobbulást.

2018. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!