Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el a kistestű...

Miért ítélik el a kistestű kutyákat? Titeket nem szoktak cikizni?

Figyelt kérdés

Kb így néz ki a kutyám, csak fehér/barnába

[link]

és ma volt az, hogy elég. akárhányszor sétáltatom, tuti, hogy valaki biztos azt mondja: de aranyos kiscica. de már olyat is kaptunk hogy jéé, egy túletett patkány, vagy jaj bocsi, majdnem ráléptem, mert azt hittem egy döglött galamb. szóval most olyanokat kérdezek, akik utálják a yorkiekat, csivavákat, és a hasonló kutyákat: MIÉRT? szerintem ha valaki kutyabarát, akkor minden méretben, minden színben szereti a kutyákat. vagy ha nem tetszik nekik, az senkit nem érdekel, mért mondja még a szemembe? Nektek is be szoktak szólni, ha kicsi kutyákat sétáltattok? Nekem személy szerint nagyon elegem van. mert oké hogy paris hilton kutyái stb, azért h beszólnak oké, bár ott sem a kutya a hibás. de azért nem kéne minden kistestű kutyára azt hinni, hogy túlkényeztetett divatöleb.


2010. júl. 22. 22:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

azért mert egy nagy kutya meg tud védeni ez emg csak dísznek van, meg babusgatni :)

ha nekem kutyám lesz, nagytestű lesz. kinek a pap...

2010. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is beszóltak, míg Pöcök be nem szólt nekik a maga módján :) megtámadta, azt aki beszólt nekem, hogy mit akarok én egy ilyen kis szarossal, vagy keverékkel stb.

Amúgy énsem értem :S van még egy border colliem és egy staffim, a staffira is állandóan beszólnak, hogy veszélyes stb. A border colliet meg lekorcsozik simán, mert a 2. border a városban .

2010. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Előző.

Am így néz ki Pöcök:

[link]

2010. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Ne törődj ez ilyenekkel,rengeteg paraszt van,akinek csak a,,pitbull"meg a,,rotvejler"(Rottweiler,még mielőtt valaki belekötne)a kutya.Nekünk egy gyönyörű szép kis törpe pincserünk volt,úgy nézett ki,mint egy kicsi dobermann.Még apukám is lenézte,egészen addig,amíg le nem hagyta futásban,amire esküdött,hogy úgysem képes:)Nem egyszer kapta már meg,hogy,,az ilyen nem is kutya"és hasonlók.Pedig,azt hiszem,kutyább volt ő bármilyen nagy testű jószágnál...Próbálj oda se figyelni az ilyenekre.Aki bunkó,bunkó,ez van...Az ilyen úgysem igazi kutyabarát,mert egy jó kutyás minden kutyát szeret és szépnek tart,méretre,színre vagy fajtára való tekintet nélkül.Nekem egy keverék is gyönyörű:)
2010. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%

mert a legtöbb kicsi kutya túlkényeztetett divat öleb.. én az olyan kutyákat szeretem, aki tényleg meg tudna védeni esetleges betörés során, vagy valami, nem szeretem a pici kutyákat.. ízlések és pofonok.

15/L

2010. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

bár nekem sem kistestű kutyám van (én pont az ellenkező méretűekért vagyok oda :D) de soha nem néztem le a kisebb ebeket, számomra az is ugyanolyan kutya mint egy dán dog pl..

az ilyen emberek, akik leszólják ezeket a kutyákat,saját magukról állítanak ki bizonyítványt, semmit nem értenek a kutyákhoz, számukra a kutya=németjuhász,rottweiler..

2.-iknak: nekem is borderem van, és őt is simán keveréknek hiszik itt :S:S

2010. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A törpe pincser tök szép kutya! Egyszer kell nekem egy olyan! :D Én azért nem csípem annyira a yorkikat, mert sokan a "leviszik sétálni" a kutyát, és a kiscsajnak az ölébe van, és onnan dirigál a kutya. Onnan osztja mindenkine az észt, mindenkinek szövegel A csaj meg, jó...shhh, ne szólj, csönd! Meg amikor a szöke csaj, aki csak a rózsaszínt ismeri, pórázzal megrántotta a kutyát, és a kutya bevágta a fejét az ajtóbe, mert beakart menni a boltba... Szegény kutya! Csaj meg simogatta a fejét a kutyának... Ennyi ésszel szabadlábon! Nem a kistestű kutyákkal van a bajom, hanem a sok hülye gazdával(tisztelet a kivételnek)aki így "nevel" egy kutyát, közbe meg egy plüss kutya is ugyan olyan lenne neki, csak nem kéne takarítani, meg etetni...
2010. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

ami igazán zavar arról talán nem is a kutya tehet.

Nem igazán értem, hogy egy normális állatot mi a fenéért kellett gondos tenyésztéssel odáig korcsosítani, hogy semmire ne legyen jó. Egy ilyen kutya tényleg csak arra való, hogy babusgasd és ez valahol természetellenes.

2010. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

2-3000 évvel ezelőtt is voltak kistestű kutyák, már a rómaiak is előszeretettel alkalmazták őket patkányfogásra.


szóval ennyit arról, hogy ölebek...

nekem yorkim van, sportosra nyírva, minden csak nem öleb..

folyamatosan apportíroz, jelzőkutya, és most gondolkodom az agilityn, mert annyira ügyes-okos. a tévhitekkel ellentétben nem idegbeteg, nagyon kedves, barátságos.


sokkal fürgébbek, tanulékonyabbak a nagytestű, tespedő kutyáknál.

próbálj meg egy masztiffal órákig játszani...

2010. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

22:41 köszi:)Kár hogy akkor még nem volt digi fényképezőnk,de majd megpróbálok bescannelni róla egy képet:)Addig is itt van egy,mondja valaki,hogy nem szép!:)

[link]

2010. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!