Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szokták megnevelni...

Miért nem szokták megnevelni a kistestű kutyákat?

Figyelt kérdés
Van két csivavám, gyakran megyünk az erdőbe, hogy szaladgálhassanak más kutyákkal. Nagytestű kutyákhoz nyugodtan odaengedhetem őket, mert megszaglásszák egymást, szaladgálnak, játszanak és ennyi. De pl. ma is odarohant egy westie az egyik kutyámhoz, és elkezdte harapni, az egyik füle picit sebes is lett. Nem sokkal később odajött egy tibeti spániel, vele is majdnem összeverekedtek, hiába jött a gazdája, és szólogatott a kutyájának, nem fejezte be, csak akkor, amikor odanyúltam a kutyájának a nyakához és picit megráncigáltam. Még az öreg nőnek, a gazdának állt feljebb. Volt, hogy a póráz végéről egy pincsi, vagy egy tacskó akarta szétszedni a kutyáimat. Ezeknek a kutyáknak a gazdájuk meg azt mondta, hogy ne csodálkozzak, ha a kutyáimnak ugranak, mivel a csivavák méregzsákok, és a kutyák megérzik ezt, ezért reagálnak így.. Mondtam nem, ha meg vannak nevelve akkor nem méregzsákok, és már pedig meg vannak, ellentétben az ő kutyájával. Ő persze erősködött. Miután elmentek, egy másik kutyát már megint meg akart támadni a kutyája. Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett amit írtam, de nagyon bosszant ez az egész dolog. (Vannak kivételek, kistestűek, akik tényleg jól neveltek, de egyre ritkábban találkozom olyanokkal.) Nektek vannak hasonló tapasztalataitok? Mivel lehetne érvelni a neveletlen kutyájú gazdáknak, hogy foglalkozzanak már egy kicsit a kutyájukkal?
2010. júl. 10. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért nem, mert ilyenkor arra gondolnak az emberek, hogy mivel kistestű, az embereknek úgysem tudnak ártani.

a többi állatra, kutyára nem gondolnak, sajnos.

2010. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, igaza van az elsőnek...
2010. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az én 25kg-os kutyámnak múltkor egy yorkie jött neki (szabadon volt) belecsimpaszkodott a kutyám nyakába az én kutyám ettől felkapta a nyakát így a kis kutya leesett utána a kutyám(egy áldott jó természetű kutya gyerekek húzhatják vonhatják de meg véd ha kell) a gazdája persze üvöltözni kezdett velem mert a kis kutya akkorát esett h pár lépésre séntított és én hiába mondom h kösse meg és nevelje meg mondta h ő nagyonn jól nevelt kutya... a f@szt jól nevelt


azért ilyenek mert egy 2-8kg kis kutyára ha az ember rá néz olyan védtelen ezért az ember védeni szeretné ergó nem is szidja le nehogy vmi "baja essen"


tisztelet a kivételnek de a mai kis kutyások divatból tartják a kutyát!

Te, kedves kérdező büszke lehetsz magadra és kutyáidra biztos arany életük van és örülök h meg vannak nevelve

2010. júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ne állj le minden bolonddal vitatkozni

ha beszél hozzád hagyd ott és ne válaszolj, ettől főnifog a fejük rendesen

2010. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert sokan nem is kutyaként kezelik őket. Ezen kívül, mivel kicsik, idegesebbek is, ami rendjén is van, sokukat kimondottan arra tenyésztették, hogy mindenhol ott legyen az orra. Ez a tibetieknél látszik, hogy a pincsi csupa ideg, a masztiff csak akkor mozdul, ha akció van.

Azért, mert egy kutya kicsi, attól még éppen úgy kellene vele foglalkozni, nevelni, mint, ha nagy volna.

Szerintem se állj le mindenkivel vitázni, aki arra sem képes, hogy a kedvencével foglalkozzon, attól mit vársz ?

Nekem ezzel a bajom, hogy az ilyen agyament kutyások miatt szívóznak azokkal is, akik rendesen tartják kutyáikat és megnevelik őket.

2010. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert kicsi, meg aranyos, így azt hiszik az emberek nem kell megnevelni. Sőt, már nem is kutyaként, hanem gyakran gyerekpótlóként tekintenek rá.


Így nem nevelik meg, mert kicsi, meg aranyos, meg úgy se harap( dehogynem!)

póráz nem kell rá, nem veszélyes(dehogynem! és ha egy kocsi alá rohan?)


És persze mindebből következik, hogy kutya lesz a falkavezér, és abból aztán csak gondok lesznek.

2010. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Én világ életemben egy boxert akartam magamnak. Ám egy shih-tzu adatott meg. Imádom, nem bánom h nem most lett boxerem. Kicsi lenne neki a hely (2 szobás lakás).

Viszont viccesen fog hangzani amit mondok, de én úgy nevelem a shih-tzu-m mintha boxer lenne. Nyilván nem képzem őrző-védőnek xD De azért vannak dolgok amiket elvárok tőle és azonnal teljesítenie kell.

Szerencsére nagyon jót tett az ivartalanítás is neki, elég nagy csajozógép volt, így egészségügyi okokból megcsináltattam. Sokat segített mert így mégjobban figyel rám.

Most másfél éves és már csak a macska után rohanásról kell leszoktatnom. :)

Am én is észrevettem h egyes kiskutyák nincsenek megnevelve és sokan engem pl leb.sznak h miért kell olyan keményen bánni a kutyával. Nem verem, de ha rossz akkor bizony kiabálás van vagy éppen keményebb hangnem. Nem vitrin kutyát vettem aki azt csinál amit akar... Sajnos az enyémmel is előfordult már h nekiment egy nagyobb kutya, pedig ez mindenkinek lefekszik :( Az agresszivitása a béka segge alatt a 20. emeleten van. Még akkor sem morog vagy ugat ha húzzák a farkát. Ezt kicsit sajnálom, mert mindig meg akarják csinálni a dominánsabb kanok, ő meg csak fekszik és tűri.

2010. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

tudom, hogy nem kéne leállnom az "ilyen" gazdákkal vitatkoznom, csak néha nehezen megy elengedni a fülem mellett, amit mondanak, miközben a kutyájuk vicsorog.

19:52, én meg pont úgy vagyok, hogy eddig csak kisebb kutyák ugrottak nekünk, nagyobbak még soha.

remélem ezt a kérdést+főleg a válaszokat elolvassák az ilyen neveletlen kiskutyák gazdái, és picit észhez térnek!

2010. júl. 10. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen problémám, ráadásul tudom, hogy az én kutyámnak eldurranna az agya, ha hagynám, és simán kárt tenne a kis vakarcsban. Azért nem tudom póráz nélkül sétáltatni a kutyámat, mert lépten nyomon megtámadják póráz nélküs sétáló jack russelek, pincsi-tacskó keverékek, yorkik, stb.


A jogos önvédelemről leszoktatni pedig még nem tudtam, ezért ha meglátok egy ilyet irányt váltok.


Más kutyáját sajnos nem tudom megnevelni.

2010. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is kiskutyám van és én megneveltem ....!!!!csak a te környéked ien!!ugyanis itt minden kutya nevelt!!(kicsik)
2010. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!