Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a csivaváról?

Mit gondoltok a csivaváról?

Figyelt kérdés
Okos kutyák? Gyerekekhez hogy viszonyulnak? Ha tenyésztőtől veszem akkor nem lesz idegbeteg? Ja és még valami, szerintetek lehetne vele agilityzni? Megtetszett a sport :D
2010. júl. 22. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Minden kutya okos. :) Nincs olyan, hogy hülye kutya. Csak a megfelelő kezekben kell lennie. Gyerekekhez is jól viszonyulnak, ha egymáshoz vannak szokva. Persze ha tenyésztőtől veszed akkor nem egy szaporított ideggyenge egyedet vásárolsz. Agilityre pedig csak egy linket küldök :)

http://www.youtube.com/watch?v=N7C5WNF1Eb4

Ezek után mondja valaki azt, hogy nem lehet velük meg hogy hülyék :)


Én mondjuk nem tartanék soha csivavát, de nem nézem le őket. Kutyák ők is és imádom a kutyákat!

2010. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy ilyen kis kutya nagy eredményeket tudna elérni. Különben írd be youtubera: Ramsey And Pablo. Ott van egy dobi, meg egy csivava!
2010. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Chihuahua

Lakásban tartható Kizárólag! Általában nem nagyon szeret egyedül lenni, párban jobban elvannak.

Kertben tartható Szigoruan tilos, csak otthon lehet tartani

Házőrző Kiváló jelző

Más kutyákkal való viszony Általában csak a saját fajtársaival érzi jól magát, de azért láttam már kivételeket. Imádja fitogtatni hogy legyőzhetetlen

Más állatokkal való viszony szoktatható

Szőrgondozás A hosszú szőrű változat folyamatos gondozást igényel

Ugatósság Folyamatosan ezt teszik

Mozgásigény méretéhez képest nagy

Gyerektűrés Inkább nem mivel elég problémás. Kis mérete miatt könnyen ráléphet a gyerek a válszreakció pedig a harapás.

Kezdő kutyásnak Ajánlott

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók Nagyon keveset esznek, egy nap max. 2 alkalommal akkor is nagyon keveset. Van amelyik a tápot is megeszi, de általában a házi kosztot is kell neki adni! Betegségekre fogékony egyedek állandó orvosi felügyeletet igényelhetnek, ezért nagy figyelmet kell fordítani a megfelelő tartásra és ezzel a megelőzésre!

2010. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Én inkább patkánynak nevezném és nem kutyának xD
2010. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem buták, de azért nem tartoznak a legokosabb fajták közé. Ha szoktatva vannak a gyerekekhez, ők is, mint minden kutyafajta jól viszonyulnak a gyerekekhez, bár, ha szalad feléjük a kisgyerek megijedhetnek. Ezenkívül szerintem nem éppen jó dolog, hogy egy 2 kg-os kutyát gyurmázik a gyerek, mert a gyerek az gyerek, a többsége nem érti meg, hogy mit szabad, s mit nem egy kutyával. Ha jó kennelből veszed, nem lesz idegbeteg. Szocializálás, megfelelő nevelés, és tökéletes kis társad lesz. Igen, lehet vele agilityzni, írd be a youtube-ra hogy chihuahua agility, nagyon sok videót fog kihozni. Én személyszerint azért nagyobb kutyát választanék inkább, de nem ismerem a körülményeidet. Nekünk van két csivavánk, és egy dobermannunk. Az egyik csivavát "örököltük", a másikat pedig a tini lányom unszolására vettük.
2010. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindig az jut az eszembe: ... és ennek is a farkas volt az őse???
2010. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csivava keverékem van, de inkább csivava van benne, és IMÁDNIVALÓAK :) ha tenyésztőtől veszed ÉPPEN AZÉRT nem lesz idegbeteg. kivéve ha tenyésztőnek kiadott szaporítótól veszed
2010. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

ma 22:59

akkor egy törpe embernek se majom vagy Ádám/Éva volt az őse? -.-'

2010. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
23%
én undorodom tőle. :$ a legjobb barátnőmnek is az van, de valahogy nem bírom megszeretni(se megszokni). nem bántom soha, meg ilyenek! amúgy meg szerintem sokkal félelmetesebb mint egy nagy németjuhász pl.
2010. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Iszonyat buta kutyák, nem is csodálom, hiszen lyukas az agykoponyájuk és rendszeresen beveri az agyvelejét a bútorokba, bármibe. Gyerekeket utálják, félnek tőlük és próbálják védeni magukat, ezt se csodálom, ilyen kicsik és a gyerek össze-vissza salapál, sipákol felettük. A tenyésztők kutyái is iszonyat idegbetegek, kiállításon fotóztam őket és messziről idegrohamot kaptak, a gazdájuk már attól félt h gutaütést kapnak, pedig 10 méterről fotóztam őket, de remegtek, visítottak, dülledt a szemük.
2010. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!