Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémákat okoz a kapcsolatun...

Problémákat okoz a kapcsolatunkban a kutya, én vagyok a "bolond"?

Figyelt kérdés

Párommal együtt élünk nem olyan régóta, ő beszerzett egy kutyát (nagyméretűt),amivel nincs is semmi baj. A problémák ott kezdődnek hogy nagyon nem értünk egyet a kutyatartási szokásokkal kapcsolatban.


Én vagyok az aki a kutyát kint szeretné látni, az udvaron, ő viszont szinte 1 tányérból is enne vele.


Röviden tömören ezzel el is mondtam mindent.


Legutóbbi probléma az volt hogy én nem akartam megengedni hogy az én autómmal szállítsuk a kutyát... Erre én voltam a bolond meg a hülye hogy ez nem normális meg hogy bolond vagyok. Mert nem csinál semmit az a kutya.


Azért mert az ő családjában ez volt a normális és az enyémben meg nem, én lennék a bolond? Én is szeretem a kutyákat, az állatokat de a kutya nekem nem a házba való, nem nyalatom ki a tányéromat vele és utána még elmosás után sem eszek ugyanabból a tényérból.... Nem fogom beengedni az autómba sem, minden tiszta kutyaszőr lesz.


Tényleg én lennék a bolond amiért én ilyen vagyok?


26 éves lány


2020. febr. 8. 11:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
17%
#20: Hagyjuk a mellébeszélést! Akkor mond azt, hogy még életedben nem éltél egy lakásban kutyával, de van róla *valamilyen* (rossz) elképzelésed és akkor nem mondtál volna eget verő hülyeségeket. Van, hogy naponta megöltöm szőrcsomókkal a konyhai kukát, amikor a vedlés kellős közepén tartunk, ennek ellenére ruhámon, gatyámon kívül sehol egy deka szőr nincsen. Ami rajta is van, annak nagy része egy kézmozdulattal leseperhető, a maradék meg sem látszódik, csak ha kifejezetten keresi valaki. Arra való a linkelt szőrhenger.
2020. febr. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
65%
Attól hogy neked megfelel a folyamatos szőr-takarítás, meg a "lesöpröm a ruháról, jóvanazúgy" mást még taszíthat. Van akinek oké a kutya után enni a tálból, (buggyant szomszédom ilyen volt, őt az se zavarta hogy nincs elmosva a tányér, mert a kutya családtag) meg egy ágyban fetrengeni vele, van aki rosszul van ettől. Tartsuk már tiszteletben hogy ki mennyire igényes. Van akinek nem fér bele az álladó kupleráj, összerágott dolgok, meg állandó takarítása pasija kutyája után.
2020. febr. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
78%

21: Már nem azért, de a páromnak rövidszőrű, nagytestű kutyája van, aki fetreng a kanapén és valóban, az otthoni ruháink, amikben otthon vagyunk, merő kutyaszőr az egész. Mezítláb nem mászkálunk és a zokni is tele van kutyaszőrrel, ráadásul alig lehet kiszedni, mert beleRAGAD, nem úgy, mint a macskaszőr, hogy hengerrel lejön, nem.. ragad, tapad. És valóban vettem már úgy ki nem egy és nem két adag ruhát a mosógépből, hogy TELE volt kutyaszőrrel... a bugyi, a zokni, a felsők és sorolhatnám.. hiába a henger, meg az állandó porszívózás, felmosás, nekem retek van.. és én is nehezen viselem.

Kérdezőnek:

Nálunk is hasonló a helyzet azzal a különbséggel, hogy a kutyát nem közösen vállaltuk, 9 éves, szintén lakásban/házban tartott. Mivel én költöztem a páromhoz, így nekem kellett sokat alkalmazkodnom, de ahogyan te, én sem így nevelkedtem és nekem sem fér bele sok minden pl. hálószobában az ágyon.. az nekem semmilyen szinten nem fér bele.. ahogy írtam fentebb a kanapén szokott fetrengeni, de mi megbeszéltük, hogy ahogyan én is alkalmazkodok, úgy ő is engedjen egy picit, pl. ne hagyja, hogy befeküdjön közénk a hálóba az ágyra a 40 kg-os kutya. Nem szólok bele, hogy hogyan neveli, hogyan gondoskodik róla, nem az én kutyám és tiszteletben tartom, hogy hogyan lett nevelve, mik a szokásai stb., ami ésszerű kereteken belül van. Ő is megérti, hogy "nem vagyok kutyás" és tiszteletben is tartja, hogy ebben különbözünk, pont ezért nálunk meg lett beszélve, hogy ha szegény mostani kutya elpusztul, akkor közösen döntünk arról, hogy legyen-e és milyen stb. Ő is belátja, hogy ugye amikor neki lett kutya, egyedül volt és úgy nevelte, szoktatta, ahogy, hogy más szelek fújnak és mondta is, hogy most már másképp csinálná. Ez így a korrekt. Én is szeretem, imádom az állatokat, de legyenek meg az egészséges határok.

Egyébként nálunk ő gondoskodik róla, eteti, fürdeti, keféli a szőrét, takarít utána. Nyilván én is megteszem ezeket, hogy ha megkér vagy klátom, hogy el van havazva, segítek stb., de ttudja jól, hogy az ő felelőssége.


26L

2020. febr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Az ő ingatlanában élünk
2020. febr. 10. 11:42
 25/26 anonim ***** válasza:

Annak van több beleszólása az állattartásba, akié az ingatlan, viszont ha normális, jól kezelhető kutyát akar, akkor felelős gazdinak kellene lennie. Egy kiskutya rág, ezzel jár a kölyökkor, ettől még lehet nevelni. A rövid szőrű kutyáknak is hullik a szőre, ráadásul alattomosan fúródik a ruhákba, a hosszú szőr másképp tapad meg. Nekem hosszú szőrű kutyám van, ez látványosabb, viszont nem kell úgy szedegetni a szőrszálakat, mint a kaktusztüskét.

Létezik mosógépbe szőrcsapda (ez mondjuk a ruhára tapadt hajszálakra sem hülyeség), az érzékenyebb darabokat be lehet tenni mosózsákba, és azzal kicsit el tudod szeparálni a többi ruhától.

2020. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
42%
#22: Olvasd el, hogy mit írt, akinek válaszoltam... Nem mondtam, hogy nem fogadom el, ha valakinek nem tetszik a szőr. Én azt mondtam, hogy amit leírt az abszurdum.
2020. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!