Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kérlek beszéljetek rá az...

SOS! Kérlek beszéljetek rá az ivartalanításra, féltem a kutyámat? 😭😭😭

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon gáz a sztori, 5 hetesen találtam egy pici fekete kutyuskát, akit befogadtam és felneveltem és most ő lett vemhes! Milyen szégyen, amúgy is kidobott kutyának szülni, de már 3/4 idős, csak most vettem észre, hogy ez nem hízás:((( Tudom, nagyon szégyen vagyok, de éreztem a pocakját simizve a picurkák mocorgását és elkapott valami rossz érzés, nem akarom megölni őket, de nagyon gáz, hogy egy talált kutyának kölykei legyenek, így is mennyi kidobott kutya van, őt is úgy találtam, most ő is tovább szaporodjon?!:(( Plusz lakásban lakunk, panelban, ide hogyan szüljön, ő maga 25kilós, fogalmam sincs ki lehet az apa, tüzeléskor 3 hétig kizárólag pórázon volt, nem szabadott volna megtörténnie!! 10 hósan akartam ivartalanítani, amikor nem kölyök már annyira, de 7 hósan betüzelt, most lesz 9 mégcsak!! Annyira sajnálom, segítsetek kérlek! 😭😭😭😭
2020. febr. 9. 11:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

Gáz vagy nem gáz, én már nem ivartalaníttatnám vemhesen. Keress jó helyet a kölyköknek, és végeztesd el az ivartalanítást, amint lehet.

Sajnáltatni meg ne sajnáltasd magad, felelőtlen voltál, ennyi.

2020. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

Én nem gyilkolásznék kölyköket, nem ivartalítanék vemhes állatot. Átlag esetben az emberi abortusszal sem értek egyet. Mi a különbség?

Az a gáz, hogy mit fognak mások szólni? Vagy megölni a kifejlett magzatokat?

Fel tudod nevelni a kölyköket? Anyagilag fog menni?

Ha megszült, majd utána ivartalanitod.

2020. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Az állatorvos szerint lehet, hogy tovább tartott, vagy elszámoltam akár egyetlen napot is, akkor már megtörténhetett a baj. Azért írta le, hogy 3 hétig felügyelet alatt volt végig, mert különben azzal jöttetek volna, hogy nem vigyáztam rá, pedig mindent megtettem, amit tudtam.

Utolsó. Mindkettő. Az is rossz, hogy a kölyköket megölni, meg az is, hogy mentett kutyának kölykei lesznek. Mások szemében mi leszünk az állatkínzók és a világ legsz@ rabb gazdái.

2020. febr. 9. 12:59
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan pontozzatok le, sürgősen ivartalanítsd, ha a doki vállalja. A kölykök még nem kifejlettek, amikor az anyh megkapja az altatót, ők is elalszanak, így nem fogják érezni.

Akinek ez nem tetszik, menjen, és nézzen körül a sintértelepeken az országban. Inkább a "kegyes halál" még magzati korban, mint ez a sors esetleg.

2020. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
43%
Ha a doki szerint nem jár extra kockázattal, akkor egyértelműen ivartalanítás. Inkább, mint még több feleslegesen született kutya.
2020. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

A kutyádnak kevésbé megterhelő a műtét, mint az ellés és kölyöknevelés, mert túl fiatal. Olyan, mintha egy kis tizenéves lányka szülne. Ez egy újabb érv.

Ne tolj ki a kutyáddal, és a kölykökkel se, hogy hagyod őket a bizonytalanságra megszületni. Nagy levegő, túlesel rajta, kisírod magad, kutyád felépül a műtétből, te pedig bölcsebb és erősebb lettél. Ne késlekedj.

2020. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
40%

En a macskammal jártam így, viszont nem gondolkodtam.

Az utolsó pillanatban műtötték meg az orvos.

Még mindig jobb így mintha lett volna 5 lány macská. Akik tovább fialnak.

Stb stb....

2020. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Az állatdoki fenntart nekünk egy helyet kedd délelőttre. Hétfőn kell szólnunk, hogy megyünk-e vagy sem.

Azt hiszem megyünk.

Nem akarom ezt.

Sajnálom az egészet, sajnálom, hogy meg kell ölnünk a piciket, de még mindig az ivartalanítás a jobb megoldás. Megmondom a barátomnak is, hogy menjünk.

2020. febr. 9. 13:33
 19/25 A kérdező kommentje:
köszönöm minden rendes embernek, aki érvelt.
2020. febr. 9. 13:34
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Én segítek neked, mert nekem is volt már olyan valós kérdésem amit töröltek, mert mindenki azt hitte kamuztam. Sajnos amíg az ember nem él át egy bizonyos helyzetet, nehezen tudja elhinni hogy megtörténhet.

Gondolom nem csak pórázon volt, hanem szabadon engedted szaladgálni a kutyát..

Hidd el, a műtét még mindig kevésbé megterhelő a kutyának mint a szülés és ami azután jön. Ő nem azért látja el a kiskutyákat mert jó neki, hanem ösztönből. Ez egy kutyamamának is ugyanolyan fárasztó és terhes, mint egy nőnek ellatni a babát.

Vigyázni fog rá az orvos, ne aggódj! Ezzel teszed neki a legjobbat.

2020. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!