Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak felkavarodik...

A kutyámnak felkavarodik járművön (busz, kocsi. Stb. ) a gyomra, ha rossz úton kell menni, és nagyon ráz a jármű, van erre valami, amivel megelőzhető az ilyen rosszullét? Ezt leszámítva szépen közlekedik.

Figyelt kérdés
2020. febr. 10. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Hosszabb út esetén lehet kérni állatorvostól rá gyógyszert. Indulás előtt fél órával kell neki beadni.
2020. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az út hossza mindegy, egy fél órás városi buszozásnak is ilyen a hatása, ha rosszak az utak azon az útvonalon. Egy érzékenyebb gyomrú kismama is simán rosszul tud lenni.
2020. febr. 10. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Erre nem nagyon van megoldás, még egy felnőtt embernek is hasonló tünetei lehetnek, ilyenek a hazai utak, ez van.
2020. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Hányni szokott? Ha igen akkor az lehet megoldás, ha este kap enni.
2020. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha tudom, hogy ilyen helyen fogunk utazni, akkor előtte nem adok neki enni, ez már megvan, de habos hányás akkor is lehet, ha időben észreveszem, gyorsan előveszek egy zacskót, hogy abba hányjon, ne a földre, de nem mindig tudtam időben elcsípni. Embernek azért erre vannak tabletták (B6, Daedalon... kinek mi), hányingercsillapító módszerek, de azt a kutyának nem adnám csak úgy.
2020. febr. 10. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, mennyire lehet párhuzamot vonni az emberi és állati utazóbetegsében, de én nagyon tudok szenvedni, 10 perc autózástól is rosszul vagyok.

A következők váltak be:

- a tanácsokkal ellentétben nekem tele gyomorral sokkal kisebb a rosszullét, üres gyomorral garantált az émelygés, hányinger, esetleg hányás.

- sokat segít (főleg nyáron) a jeges, savanykás gyümölcs, vagy vizes, savanyú jégkrém.

- a gyógyszerek nem váltak be nálam,


Egyébként az agy "hibája" ez, nemrég olvastam, hogy a szemmel van a baj, mert látja az ablakban az előre haladást. Viszont a test ennek ellenére nem végez izommunkát, és ez az ellentét okozza a rosszullétet... Hát nem tudom, ezt kutyára hogy lehet kivetíteni, de nagyon sajnálom szegényt, borzalmas lehet neki a rosszullét.

2020. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A habos hanyas a rossz etrend jele. Ha nyerskoszton tartanad,zoldseggel,akkor nincs savhanyas. Ezt megfogyeltem a kutyainkon.


Ne gyogyszerezd a kutyat,azert mert tapozod es rosszul van tole szegeny.

2020. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
4 kutyám volt eddig. 2 imádta a kocsit, 2 meg hányós volt. Amelyik hányós volt, azt nem tettem autóba. Ennyi.
2020. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nincs autóm, szüleimnek van, nekem jogsim sincs, a kutyával az autózás kb annyi, amíg a szüleimtől apám néha hazavisz, ha a kutyával megyek hozzájuk. Jellemzően tömegközlekedéssel közlekedek a kutyával. Na most ha túrázni megyünk, az is tömegközlekedés, ezt nem tudom megkerülni, mert van, amikor így is több óra az út, ha olyan helyre viszem.

A táplálkozással nem függ össze a rosszullét, ezt a részt kizárhatjuk. Ha amiatt lenne rosszul, amit eszik, akkor nem csak a felrepedezett-kátyús utakon haladva jönne elő ez a rosszullét. Villamoson/vonaton például nincs ilyen, az sima kötött pálya, nem ennyire hepehupás. Ha ölbe veszem, még az is jobb, csak ha úgy veszem ölbe, hogy épp leülök, azért meg szólhatnak, mert az elvileg szabályellenes.

Azt nem fogom megtenni, hogy ezentúl nem viszem sehova és legyen elég a séta a környéken, mert igényli, élvezi a túrákat, nem öleb.

Találtam vény nélkül kapható készítményeket, amiket utazáshoz/tűzijátékhoz, bármilyen stresszhelyzethez javasolnak kutyáknak. Ha valakinek ezekkel van némi tapasztalata, azt megköszönném.

2020. febr. 11. 09:44
 10/11 anonim ***** válasza:
2020. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!