Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerrel vagy anélkül...

Klikkerrel vagy anélkül tanítsam a staffordom?

Figyelt kérdés
2020. febr. 11. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Taníthatod mindkettővel egyszerre.
2020. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ugyanolyan hatásos a klikker mintha anélkül csinálnám jutalomfalattal?
2020. febr. 11. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutya függő. Ezt neked kell látnod rajta.
2020. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Klikkert általában az első hetekben, hónapokban a leghatékonyabb használni, amikor még nem tudja a nevét. A későbbiekben is segíthet összetett feladatok betanításánál, mert azonnal lehet jelezni vele a jó mozdulatot, szemben a szóbeli dicséréssel.


Ha jól csinálod, akkor ugyanolyan hatásos, mint a verbális megerősítés. A klikkelő hang gyakorlatilag azt kell jelentse a kutya számára, hogy "jól csináltad, jön a jutalomfalat". Én még nem láttam olyan kutyát, aminél ne lett volna hatása a klikkelésnek... Maximum rosszul használták a klikkert.

2020. febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

En nem hasznalok klikkert. Az nincs mindig nalam. Ha a midszer tetszik,akkor helyettesitsd nyelvcsettintessel vagy mas hanggal,amit mindig elo tudsz allitani a testreszeiddel.


Nekem is staffordom van.

2020. febr. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A kajajat (nyerskoszton van,felkockazom. ) az etetes idejen tanitom minden na. Illetve kicsinek vittem magammal a nyershalat felkockazva filezve. Az ures kezem is joystik jelleggel iranyitja.

Ivaros dominans kan. Nem fogom kimuttetni. Nem talatam normalis hozzaerto oktatot. Meg ennel a fajtanal csak a gazdaja tanithatja. Ugy alakul ki a kapcsolat.

2020. febr. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Kutyafüggő, ahogy már írták. Az én kutyám nem figyel fel a klikker hangjára eléggé, viszont ha megérzi a kedvenc csemegéi valamelyikét, már lesi minden szavam.
2020. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

A staffordom sokkal hamarabb tanult meg barmit,mint az elozo foxi keverek kutyam. A stafford kezesbarany az orzo vedo verevel egy vadaszkutyahoz kepest. Varja a parancsokat es orul neki. A keverek kutyam meg nem akart iranyitast,elfutott messzire. (Mindketto fiu,ivaros)


Az orzovedok sokkal lonnyebben szebben tanithatok barmire csupan azepszova,finom falatta,mint a kisebb meretu “aranyos “ jatekkutyak. (Mint a foxi,vizsla,spaniel,akiket ugy szeretnek az emberek)

2020. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!