Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Kutya kikötése a játszótérnél?

Gyakorló gazdi de kezdő játszótéri szülő vagyok. Az a kérdésem, hogy ütközik-e bármilyen szabályba (nem vki nemtetszésébe), hogy ápolt, engedelmes, nyugodt kutyámat a játszótér mellett egy fához kössem arra a rövid időre amíg hintázik a kislányom (max 15 perc), úgy hogy a kutya nem a bejárat közelében van, a játszótér kerítését sem tudja elérni, végig a látóteremben van, max kb 20 méterre tőlem?

Keress kérdéseket hasonló témában: szabály

febr. 13. 15:48  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Kozterulet ugy hogy nem baj

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/29Időpont febr. 13. 15:49 Privát üzenet
Kutyásként és játszótérre járóként tanácsolom, hogy ne... Azon kívül, hogy a kutyának nem jó, hogy ki van kötve, a szülők rosszallását is megkapod. Ezen felül a játszóra igyekvő gyerekek célpontja is lesz. Nem minden gyerek szereti az állatokat....

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/29Időpont febr. 13. 15:55 Privát üzenet
A kutyát nem csak látni kell, hanem ott lenni mellette, hogy ha bármi gond van, intézkedni tudj. Pl. ha megkap egy gyereket (ami kikötve is előfordulhat), vagy akármi.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/29Időpont febr. 13. 17:05 Privát üzenet
én nem tudok olyan szabályról ami ezt tiltaná. de én nem hagynám egy pillanatra sem a kutyámat egy fához kötve.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/29Időpont febr. 13. 17:06 Privát üzenet

Másodikkal egyetértek.

Sokáig naivan azt hittem minden gyerek szereti a kutyákat.

Rokonomék gyerekeit elkísértem egyszer iskolai kirándulásra. Pár gyereken kívül a legtöbben csak nézték a kutyámat. Egyszer elengedtem (jól behívható volt, tanárok is beleegyeztek)...pár perc múlva láttam, hogy egy csapat kisfiú öklömnyi kövekkel dobálja röhögve a törékeny alkatú, barátságos kutyámat. Amikor lecsesztem őket, akkor is csak vigyorogtak.

Sokkolt a dolog.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/29Időpont febr. 13. 17:23 Privát üzenet
Hö hogy lett az alapjáraton 79-80%-ból 0? :D

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/29Időpont febr. 13. 17:26 Privát üzenet
Ja semmi, elnézést.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/29Időpont febr. 13. 17:27 Privát üzenet
A kutyad ne hagyd ott. Banthatja a kosgyerekek es megharapja oket jogosan,de te fogaz rosszul kijonni. Inkabb a kutyaddal allj a bejaratnal a a gyereket figyeld onnan.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/29Időpont febr. 13. 18:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez egy ilyen kis félreeső játszó, picik szoktak bent lenni a szüleikkel, kint nem szoktak lenni, nem mennek oda a kutyához.

Az enyém még kicsi, nem tud egyedül játszani.

Kikötés szerintem oké, rosszallásra azt tudom mondani, hogy szóljon ha zavar vkit és elmegyünk.

Viszont a lényeg hogy nem tilos.

# 9/29Időpont febr. 13. 19:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A kutyának meg lehet hogy az a pár perc nem jó, de mindig a sétával meg a kutyafuttatóval együtt van ez. Kb 20 perc séta tőlünk, de utána tovább megyünk, ma 3 órát sétàltunk pl, kb az a 2 lehetőség hogy otthon vab ehelyett a kutya vafy velünk mert ugye a babát nem tudom egyedül otthonhagyni.

# 10/29Időpont febr. 13. 20:09 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gázsütő kikötése, szakemberrel vagy anélkül?
Mi történik, ha kedvezményes hitel egyik kikötése 1-2 hónapra nem teljesül?
MTZ 50 Antislip kikötése?
A főbérlő nem enged semmilyen állatot! A díszhalak akváriumban is kikötése lehet?!
Falun miért "divat" a kutya kikötése?
Miért nem ajánlott a ló kikötése csomózott (Pat Parelli féle) kötöfékkel?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!