Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kikötése a játszótérnél?

Kutya kikötése a játszótérnél?

Figyelt kérdés
Gyakorló gazdi de kezdő játszótéri szülő vagyok. Az a kérdésem, hogy ütközik-e bármilyen szabályba (nem vki nemtetszésébe), hogy ápolt, engedelmes, nyugodt kutyámat a játszótér mellett egy fához kössem arra a rövid időre amíg hintázik a kislányom (max 15 perc), úgy hogy a kutya nem a bejárat közelében van, a játszótér kerítését sem tudja elérni, végig a látóteremben van, max kb 20 méterre tőlem?

2020. febr. 13. 15:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
29%

"a kutyaddal allj a bejaratnal"

Ne álljon a bejáratnál, mert sok olyan gyerek van, aki nem szereti (legalábbis az idegen) kutyákat, és ha odaáll a bejárathoz vele, a gyerekek félni fognak kimenni a játszóról, vagy bemenni a játszóra. Így is kalitkába vannak téve szegények a kutyakultusz miatt, legalább ott, meg odafele menet, onnan kifelé jövet hadd érezzék magukat jól.

2020. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Milyen kutyád van?

Biztonság kedvéért vehetsz egy könnyű műanyag szájkosarat,és ráadod, amikor ki van kötve.

2020. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Én megpróbáltam jogszabályt keresni, de nem találtam semmit, amiben közterületen való kikötésről lenne szó.


Az állatok tartásáról szóló rendeletben egyértelműen engedélyezik a nem tartós kikötést:


"41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


A kedvtelésből tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozó rendelkezések


[...]


14.§ (1) [...]


(12) Patás állat és eb kivételével kedvtelésből tartott állatot kikötni tilos. Patás állatot állandó jelleggel, ebet tartósan kikötve tartani tilos."


Forrás: [link]


Tehát az én értelmezésemben, önmagában abba nem köthetnek bele, hogy kikötöd egy fához, hiszen nem tartósan teszed azt. Persze ha egy gyerek odamegy, elkezdi dobálni valamivel és rátámad vagy feleszik valami mérgezett kenyeret, akkor az a te felelősséged.

2020. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Nincs megtiltva, de én nem kötném ki. Nincs nyitott játszótér felétek?
2020. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Ja, még annyit írnék, hogy csak akkor kösd ki, ha korábban már tréningezve volt rá. Én biztosan nem erőltetnék rá a kutyámra egy olyan dolgot, amit negatívan él meg.
2020. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
43%
Miért olyan nehéz eldönteni, hogy a kutyát akarod-e épp sétáltatni (nem egy helyben hagyni, hogy ácsorogjon, amíg a gyerekkel játszóterezel), vagy a gyerekkel akarsz-e játszóterezni? Vagy az egyik, vagy a másik és kész, meg van oldva. A kutyát egyébként is a kutyafuttatóra kell vinni, az meg máshol van. Akkor meg a gyereket kötöd majd ki egy ideig?? :-O
2020. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
12. Közepes méretű keverék, engedelmességi vizsgás, ivartalan.
2020. febr. 13. 21:02
 18/29 A kérdező kommentje:

16. Nem értetted meg, amit leírtam? Ott a válasz.

Kutyát a kutyafuttatóba elengedni kell vinni, de sétáltatni bárhol lehet.

A kommented nem válasz a kérdésemre.

2020. febr. 13. 21:04
 19/29 A kérdező kommentje:

13. Nem fogom nyilván úgy kikötni hogy kenyérdarabok vannak körülötte.

Sokszor amúgy egy darab gyerek nincs a közelben, ez nem egy ilyen zsúfolt környék.

2020. febr. 13. 21:06
 20/29 A kérdező kommentje:
14. Nincs nyitott játszó, de akkor meg az lenne a baj.
2020. febr. 13. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!