Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kikötése a játszótérnél?

Kutya kikötése a játszótérnél?

Figyelt kérdés
Gyakorló gazdi de kezdő játszótéri szülő vagyok. Az a kérdésem, hogy ütközik-e bármilyen szabályba (nem vki nemtetszésébe), hogy ápolt, engedelmes, nyugodt kutyámat a játszótér mellett egy fához kössem arra a rövid időre amíg hintázik a kislányom (max 15 perc), úgy hogy a kutya nem a bejárat közelében van, a játszótér kerítését sem tudja elérni, végig a látóteremben van, max kb 20 méterre tőlem?

2020. febr. 13. 15:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
18%

"Kutyát a kutyafuttatóba elengedni kell vinni, de sétáltatni bárhol lehet."

Lehetni lehet, de közterületen pórázon kell tartani - az meg úgy már nem elég mozgás neki, tehát igaziból akkor teszel jót neki, ha a futtatóra viszed. Ezt pedig akkor kell megtenni, amikor nincs veled a gyerek.

2020. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Amúgy nyilván ha egy nagyobb gyerek lenne, akivel hosszasan kellene játszózni, akkor külön mennék játszózni és külön a gyerekkel meg a kutyákkal sétálni.

De ez egy baba még, aki kb csak hintázni tud, azt is röviden.

Ha 5 perc hintáért napi 2x el kell menjek külön, akkor az időt a kutyasétából tudom elvenni.

A kutya akkor nem a hintázás pár perce alatt lenne letéve, hanem addig is egyedül lenne otthon, amíg elmegyünk a játszóra meg vissza (napi 2 játszóval számolva ez több mint egy óra különbség).

Ráadásul a gyerek minden sétán a hintát reklamálja (ez volt az első szaba is) indulástól hazaérkezésig.

2020. febr. 13. 21:16
 23/29 A kérdező kommentje:
21. Mért is? A futtató és a játszó közel van egymáshoz, mindkettőt meg szoktuk látogatni.
2020. febr. 13. 21:17
 24/29 A kérdező kommentje:
Bocs 1 kutya van. Elírtam csak.
2020. febr. 13. 21:18
 25/29 A kérdező kommentje:

Még aki a kutyát védi pl ahová járok vele edzésre, ott is ki vannak kötve vagy autóba zárva a kutyák, amikor épp nem ők vannak soron. Tanított kutyának ez nem a világ vége.

Ilyen alapon ne is hagyja senki a lakásban, mert negatívan éli meg.

Egy kutya nyilván nem érti a társadalmat és az ok-okozati összefüggéseket és el ke fogadnia, hogy az a dolga, amit én mondok és ha vhol kikötöm, akkor ott kell lennie.

2020. febr. 13. 21:21
 26/29 anonim ***** válasza:
71%

Nyugi...Nekem német juhászom van. Amikor játszás után elmegyünk a közeli boltba, vagy a kínaiba, stb, szépen lehetőleg kissé távolabb a járkálóktól, ki van kötve. Én teszek rá szájkosarat, mert úgy érzem biztonságosnak.

Nyugodtan vár, mert az évek alatt megszokta.

Nem zuhant még össze a lelkivilága és nem sértődött meg rám sem.

Végül is helyben maradást csinál a kutya .

2020. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan kösd ki, én is volt, hogy ezt tettem rövid időre. Kutya is, gyerekek is túlélték, senki se szólt be :D
2020. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%
Te ismered a környéket és a kutyádat, felénk ez nem lenne jó ötlet, ebből indulok ki. Nálunk a kutyás kisgyerekesek nyitott játszótérre járnak, ott senki nem szól a kutyák miatt, körbekerített játszótér is van, onnan ki vannak tiltva a kutyák, mindenki számára van megoldás.
2020. febr. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 evimeri ***** válasza:
Szerintem ha előtte sétáltatok egy nagyot a kutyus azt a 10 percet kifogja bírni kikötve. Feltéve, ha tényleg nem fogja senki zavarni. Vigyél magaddal vizet ha megszomjazik inni is tudjon. Sokan a bolt előtt kötik ki amíg vásárolnak, pedig ott sokkal nagyobb a forgalom és biztos zavarja a kutyát.
2020. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!