Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kikötése a játszótérnél?

Kutya kikötése a játszótérnél?

Figyelt kérdés
Gyakorló gazdi de kezdő játszótéri szülő vagyok. Az a kérdésem, hogy ütközik-e bármilyen szabályba (nem vki nemtetszésébe), hogy ápolt, engedelmes, nyugodt kutyámat a játszótér mellett egy fához kössem arra a rövid időre amíg hintázik a kislányom (max 15 perc), úgy hogy a kutya nem a bejárat közelében van, a játszótér kerítését sem tudja elérni, végig a látóteremben van, max kb 20 méterre tőlem?

2020. febr. 13. 15:48
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
12%
Kozterulet ugy hogy nem baj
2020. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Kutyásként és játszótérre járóként tanácsolom, hogy ne... Azon kívül, hogy a kutyának nem jó, hogy ki van kötve, a szülők rosszallását is megkapod. Ezen felül a játszóra igyekvő gyerekek célpontja is lesz. Nem minden gyerek szereti az állatokat....
2020. febr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
A kutyát nem csak látni kell, hanem ott lenni mellette, hogy ha bármi gond van, intézkedni tudj. Pl. ha megkap egy gyereket (ami kikötve is előfordulhat), vagy akármi.
2020. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
én nem tudok olyan szabályról ami ezt tiltaná. de én nem hagynám egy pillanatra sem a kutyámat egy fához kötve.
2020. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Másodikkal egyetértek.

Sokáig naivan azt hittem minden gyerek szereti a kutyákat.

Rokonomék gyerekeit elkísértem egyszer iskolai kirándulásra. Pár gyereken kívül a legtöbben csak nézték a kutyámat. Egyszer elengedtem (jól behívható volt, tanárok is beleegyeztek)...pár perc múlva láttam, hogy egy csapat kisfiú öklömnyi kövekkel dobálja röhögve a törékeny alkatú, barátságos kutyámat. Amikor lecsesztem őket, akkor is csak vigyorogtak.

Sokkolt a dolog.

2020. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Hö hogy lett az alapjáraton 79-80%-ból 0? :D
2020. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Ja semmi, elnézést.
2020. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
A kutyad ne hagyd ott. Banthatja a kosgyerekek es megharapja oket jogosan,de te fogaz rosszul kijonni. Inkabb a kutyaddal allj a bejaratnal a a gyereket figyeld onnan.
2020. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ez egy ilyen kis félreeső játszó, picik szoktak bent lenni a szüleikkel, kint nem szoktak lenni, nem mennek oda a kutyához.

Az enyém még kicsi, nem tud egyedül játszani.

Kikötés szerintem oké, rosszallásra azt tudom mondani, hogy szóljon ha zavar vkit és elmegyünk.

Viszont a lényeg hogy nem tilos.

2020. febr. 13. 19:16
 10/29 A kérdező kommentje:
A kutyának meg lehet hogy az a pár perc nem jó, de mindig a sétával meg a kutyafuttatóval együtt van ez. Kb 20 perc séta tőlünk, de utána tovább megyünk, ma 3 órát sétàltunk pl, kb az a 2 lehetőség hogy otthon vab ehelyett a kutya vafy velünk mert ugye a babát nem tudom egyedül otthonhagyni.
2020. febr. 13. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!