Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat valasszak?...

Milyen kutyat valasszak? (tobbi lent)

Figyelt kérdés

Olyan kutyat keresek lakasba, amelyik konnyen tanithato, keves mozgas igenyu de ha ugyvan akkor jojjon velem egy nagy setara, gyerekekkel jol kijojjon de ha jon valakii idegen azt jelezze, szofogado (persze ez neveles kerdese) kevesbe szorhullatos

Nekem ezek a fajtak tetszenek: yorki. Angol bulldog, francia bulldog, maltai selyem kutya, bichon havanese. Ezek kozul valamelyik ? Tapasztalat? Velemeny?

Negativ kommentelok kimeljenek



2020. febr. 13. 21:22
 1/8 anonim válasza:
32%
Bobtailokat ismered? Többé-kevésbé rájuk is igazak a fenti kritériumok. Nagy testű kutyák, szőrős akik imádnak sokáig túrázni, de nem hallnak bele, ha utána hetekig bent kell aludniuk a házban, vagy kint a kertben. Szőrüket gyakran kell fésülni, mert akkor lesz szép, és akkor nem fog befilcesedni, és nem fog annyira hullani se. Jól kijönnek a gyerekekkel, szófogadóan, már-már értik is a beszédet.
2020. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A bolognese kutyusra is igazak a fentiek


Bár az, hogy jelezze ha valaki jön, az inkább a kutya termeszetetol függ


Amúgy a francia bulldognak eléggé hullik a szore, legalábbis akit én ismerek, vele így van

2020. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Hosszúszőrű tacsi? Csak fésülni kell heti 1-2 alkalommal. Szereti a sétát de imádja a kanapét,pláne ha a kandalló előtt van. :) okos,és kölyökként ha együtt nő a gyerekkel akkor jól tolerálja. A felnőtt tacsi nem gyerekbarát,fontos,hogy kicsiként kerüljön hozzád. És nagyon okos,könnyen nevelhető és hatalmas lelke van. :)
2020. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem bichonom van. Szeret sétálni de képes átaludni a napot is. Ha idegen zajt hall akkor ugat. Nagyon okos, sok szót megért (séta, futi, menjünk, haza, felfigyel rájuk) az "ugass" parancsot kb 2 óra alatt tanulta meg.

Amúgy szeret mindenkit. Felnőtt, gyerek, idegen, kutya, neki mindegy. Szóval tökéletes, imádom

Bár jobban hullik a szőre mint amire számítottam de a szöszleszedő henger azt is megoldja


A yorkikkal nincs jó tapasztalatom, tuti nem választanám.

Az angol bulldog nem tetszik.

A francia az aranyos kis bohócnak tűnik. Majdnem olyanom lett de elég betegesek, több gazdi is mondta hogy baj volt a kutyájával (meg páromnak nem tetszett) Meg talán ők nem olyan jók hosszú sétára. Kiskorukban még pörögnel ezerrel, de egyszer dobáltam egy "idősebbnek" a labdát és mondta a gazdája hogy 10-20 perc után úgy kifullad, hogy ölben viheti haza.

A máltai meg szerintem olyan mint a bichon, csak kisebb. Ami nekem megint nem túl szimpi, mert mint a yorkinál a méretéből adódóan bizonytalan, félős és sok esetben nem nevelik kutyaként ami viselkedés problémákat szül. Legalábbis én így tapasztaltam.

2020. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha rendszeresen futnal a kutyaddal,az amerikai staffordot ajanlanam. Csak az orzovedok teljesitik a parancsot szepen kutyak kozott is. A munkavonalasak. De a stafforddal heti 3-4szer el kell jarni 1,5-2,5 orara futni vele egyutt termeszetbe hoban sarban esoben is,h meglegyen a km igenye. Ezen kivul birkoztatni kell mas kutyakkal a tobbi nap.



A nem orzovedokkel vert fogsz szenvedni. Ugatnak ossze vissza,rangatjak elmebetegul a porazt. Agyonidegesitenek es a gyerekeket se szeretik annyira,mint a stafford. Hiaba nem fogsz veluk fut i,elfaradsz a sok idegeskedestol. (Seta kozben latom ,ah rangatja az ilyenek a porazt meg rikacsolnak (kiveve a fr bulldog,angol bulldog) ,en meg csak mutatom az irany a staffordomnak es szo nelkul megyunk tovabb,nem akar oda se menni azokhoz.


Talan az angol bulldog,amelyikhasonloan felelossegteljes es nem fog idegesiteni. Viszont horkolnak!!! Bulldog! A tobbi nagyon idegesito kuta,akiket felsoroltal.


Alacsony energiaszintut kerj a tenyesztotol. Az fogad szot jobban.

❤️


Kiskorban engedik ossze gyerekekkel kisbabakkal a tenyesztok a baba kutyaikat,rendszeresen. Igy lesznek gyermek baratok a kutyaik. Ha ez elmarad(lancon egyedul felnott vagy szapis kutya,ahol nincs gyerek,stb,ott lesznek/lehetnek problemak gyerekkel)


Vidd a gyerekeket ,amikor valasztod a kutyakat. Rogton latszani fog,h szeretik -e a gyerekeket.


Mozgasigeny: oreg kutyat is valaszthatnal. Az lustabb,csak nezd meg,h viseli a gyerekeket. De az egesz nap nem tudjak a gyerekek “nyuzni”.

2020. febr. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a bichon megfelelő nektek.

A bulldogok szőrhullatósak, emellett nagyon drágák, és még tenyésztőtől véve is betegesek lehetnek, meleget nem bírják.

A yorki terrier, rengeteg mozgás és határozott nevelés kell neki.

Az, hogy a gyerekkel hogyan jön ki, elsősorban nevelés kérdése, na meg a szófogadás is.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, jó hírű tenyésztőtől válassz mindenképpen, pláne ilyen divatos fajták közül.

2020. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 Azért hullik a szőre mert keverék. A fajtatiszta bolognese hipoallergén tehát egyáltalán nem hullik a szőre.


Kedves kérdező én is a havanese vagy a bolognese fajtát választanám a helyedbe. A kutyus fajtatiszta tehát törzskönyves akkor nem hullhat a szőre viszont emiatt kozmetikushoz kell hordani.

Nagyon okosak, könnyen taníthatók.

Igazi kanapékutyák de ha kell akkor szeretnek kirándulni is.

2020. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a golden retrievert javaslom. Gyerekekkel jól kijön,könnyen tanítható nyugodt tipus de a nagy túrákra is alkalmas. Ha tényleg a fentiekből akarsz választani akkor a francia bulldog.
2020. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!