Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről vagy tenyésztőtől...

Menhelyről vagy tenyésztőtől érdemes kutyát elhozni?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék egy kiskutyát.Mopsz és Francia Bulldog között gondolkodok.


Honnan érdemes beszerezni,melyiknek mi az előnye?



2020. febr. 19. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
#9 elég nagy problémáid vannak a szaporító fogalmával. Szerintem nézz utána! Egy szaporítótól vásárolt kutya NEM LEHET fajtiszta, csak fajta jellegű.
2020. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nekem lényegében mindegy,hogy fajta tiszta vagy fajta jellegű ( keverék).
2020. febr. 20. 13:48
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
De nem az a baj, hogy fajta jellegű, hanem az, hogy ezzel támogatod a szaporítókat! Szóval ha nincs pénzed egy tenyésztőtől venni, akkor irány a menhely.
2020. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mimdegy, akkor fogadj örökbe fajtamentéstől
2020. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól ne!!! Semmiképp!!!


Nekem egyik kutyám tenyésztős, vele járok versenyekre. Másik mentett, de valami erősen munkavonalas lehet, mert nagyon jófejű.


Igazából, bármelyik opciót választod (tenyésztő/ örökbefogadás), egyet tudod kell: olyan, hogy olcsó kutya NINCS!!!


A kutyatartás egy drága hobbi. Vagy kicsengeted a vételárat egy fajtatisztára, vagy pedig valószínű gyakori látogató leszel a dokinál. (De amúgy megéri, ezt meg hidd el nekem. Mi november óta kb 300 ezret hagytunk ott dokiknál + gyógyszerek a szegény mentettkére, de soha semmiért nem cserélném el, rendesen szerelmes vagyok abba a kutyába).

2020. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket itt olvasok, mennyi állatorvosi költséggel járnak a mentettek, ebből a szempontból nekem baromi szerencsém van ezek szerint az én mentettemmel, mert nagyon jó az egészsége. A rendszeres féreghajtót és az éves oltásokat leszámítva csak egy felsőlégúti fertőzés volt, ami miatt orvoshoz kellett vinnem. Viszont abban egyetértek, hogy olcsó kutya nincs, sőt, igazából olcsó háziállat sincs, ha valóban jól akarod tartani. Amit a kutyámra nem kellett rákölteni állatorvosra, ráköltöttem a felszereléseire, a túráinkra, útiköltségre. De vannak mellette madaraim, nekik a röpde, ami házilag lett tervezve és barkácsolva, de alapanyagot venni kellett.

Én ajánlom a mentetteket, csak nézd meg alaposan, és gondold át, milyen kutya fér bele az életedbe, a kiadásaidba, és nem kell kapásból elhozni sajnálatból a legesélytelenebbet, ha nem tudnád finanszírozni az ellátását.

2020. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!