Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen tenyésztőtöl érdemes...

Ilyen tenyésztőtöl érdemes kutyát venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Venni akarok egy kutyát. Az egyik tenyésztőt felhívtam de előtte írtam neki ,hogy van-e kutyája mennyibe kerül stb... Nem válaszolt ezért felhívta és mondtam ,hogy külföldre akarom, erre ő azt mondta ,hogy akkor 150.000 ft a kutya. Azután válaszolt e-mailbe nem tudta ,hogy ki vagyok ezért írta ,hogy 50,000 ft. Normális az ilyen? Egyátalán éredmes ilyen tenyésztőtöl kutyát venni?
2016. jún. 18. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
linkeld már a kennelt
2016. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tenyésztő, hanem szaporító. Szaporítótól meg ne vegyél kutyát, mert vagy beteg lesz vagy keverék.


Jóhogy drágább árat mond, nyilván nem fogsz csak azért Magyarországra utazni hogy megnézd élőben a kiskutyát (akkor nem is őt hívtad volna, hanem hivatalos kennelt), te tudatlanul elutalod a pénzt, ő meg látatlanba vagy elküldi a (beteg/keverék) kiskutyát vagy sem. Utólag úgysem fogsz tudni reklamálni, főleg külföldről.

2016. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is kíváncsi lennék a kennelre. Meg hogy egyáltalán tenyésztőről van e szó...

150 e Ft egyébként reális ár lenne egy fajtatiszta, törzskönyves kutyához. Az 50000 Ft pedig elég kevésnek tűnik, nem szoktak ennyiért tenyésztők kutyát adni.

2016. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Menhelyről fogadj örökbe, van ott elég kutya.
2016. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy mudiról van szó aminél a 150 ezer nagyon drága. [link]
2016. jún. 18. 18:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg haza akarok menni a kutyáért megnézni meg kiválasztani :)
2016. jún. 18. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám testvérei közül is több ment külföldre, és tudom hogy többet kért értük a tenyésztő, mint az itthoniakért. Nem tudom ez mennyire általános, de valószínűleg a piachoz igazítja az árakat. Itthon nem fizettek volna 1000 eurót értük + szállítás, de külföldön ez nem sok. Az itthoniakért 120000-t kért.
2016. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudinál teljesen általános, hogy külföldre jóval többet kérnek, mint Magyarországra. Ha kintre adják, normális tk-s kutya áron mennek a kölykök, míg itthonra 50 ezres árak vannak. A Nyírségfia az egyik legnevesebb, legrégebbi kennel, nyugodtan vegyél onnan.
2016. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!