Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes ettől a...

Szerintetek érdemes ettől a tenyésztőtől kutyát venni?

Figyelt kérdés

Egy tenyésztőtől vennék egy csivava kiskutyát, azt mondta, hogy mivel hobbi célra lenne és nem tenyésztésre és kiállításra ezért 50.000, ezzel nincs is semmi gond, de kérdeztem, hogy törzskönyvet kaphatunk-e, erre azt mondta, hogy igen, de akkor 100.000 ft, mert hobbi célra nem szokott törzskönyvet adni, így olcsóbban is adja. Még talán ezzel sincs gondom, mert tulajdonképpen nem lényeges a törzskönyv, de nem szeretném, ha felnőttkorában meglepetés érne és több mint 3 kg lenne, vagy nem úgy nézne ki. Egyébként most 5 hetes és 40 dkg, azt mondja hogy felnőtt korára kb. 2 kg lesz. Mondtam neki, hogy jó, elküldte az adásvételi szerződést és ilyet találtam benne:


"Vevő kijelenti, hogy az Eladó tájékoztatta arról, hogy az adásvétel tárgyát képező kutya (kölyök) kiállítási és tenyésztési célra történő megvásárlása természetes kockázattal jár, mert a kölyök előnytelenül fejlődhet úgy, hogy később a tervezett célra alkalmatlanná válik. Vevő jelen adásvételt ezen információ tudatában köti meg. Vevő erre tekintettel eltekint minden olyan későbbi követeléstől, amelyeket a későbbiekben fellépő, vagy megállapításra kerülő hiányosságokra vagy betegségekre /szerzett/ alapozna. Kivételt képeznek ez alól azok a rendellenességek /öröklött/, amelyek a kutya átadását követően állatorvos által kerülnek megállapításra, és igazolásra, és amelynek egyértelműen fenn kellett állniuk már az Eladónál."


Most ezt nem értem, azt mondta tud adni törzskönyvet, csak akkor drágább lesz, de akkor miért írja, hogy nem alkalmas tenyésztésre, nem akarom tenyészteni nem azért, csak nem értem, akkor miért kaphatna törzskönyvet, ha nem alkalmas? Mindenképpen szeretném megvenni, mert nagyon metetszett, de azért nem szeretnék meglepődni pár év múlva, ha már pénzt adok érte, mert annyi erővel menhelyről is hozhatnék keveréket....



2014. okt. 17. 17:47
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy azt mondta még, hogy a szülei törzskönyvesek és meg is lehet nézni őket. Akkor nem lehet gond, nem? :/
2014. okt. 17. 17:55
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
En nem vennek olyan tenyesztotol aki unszimpatikus.
2014. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem unszimpatikus, beszélgettünk sok mindenről és jófej. Csak ha már fizetek érte akkor biztos akarok lenni benne, hogy fajtatiszta.
2014. okt. 17. 17:58
 4/33 anonim ***** válasza:
33%
nem írja, hogy nem alkalmas tenyésztésre. Azt írja, ha a fejlődése során valami miatt nem felel meg a tenyésztési kritériumoknak, akkor a felsorolt eseteken kívül nem vállal felelősséget. Ez a szerződés törzskönyves kutyáról szól. Neked nem is kellett volna ezt, így odaadnia.
2014. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Miért szólna törzskönyves kutyáról? Ez csak az egyik pontja a szerződésnek és arra gondoltam, hogy ha fajtatiszta akkor nem fejlődhet rosszul, lehet én gondolom rosszul, nem értek hozzá. Van egy ilyen pontja is:


"Vevő kijelenti, hogy az állatot: Hobby kutyaként vásárolja meg. Nem tenyésztési, kiállítási céllal, törzskönyv nélkül."

2014. okt. 17. 18:15
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Már az,h törzskönyv nélkül ennyi, törzskönyvvel meg annyi, elárulja, h ez nem tenyésztő,hanem szaporító. Semmi esetre ne vegyél tőle kutyát! A törzskönyv nem annak a függvénye, h tenyészthető-e a kutya vagy sem. Inkább válassz egy menhelyi keveréket!
2014. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
de ha tud törzskönyvet adni akkor fajtatisztának kell lennie a kutyának, ergo nem lehet szaporító nem?
2014. okt. 17. 18:16
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
A törzskönyv 5500 forint ez pedig egy szaporító. Semmiképp se vegyél tőle kutyát. A törzskönyv nem opció, hanem jár a kölyökhöz. Ha fajtatisztát szeretnél rendes tenyésztőt keress, aki szűreti a kutyáit örökletes betegségekre és ad törzskönyvet. Ha keveréket (ezek a kutyák is azok) akkor irány a menhely sok csivava szerű kutyus van ott. Lehet hogy tetszik neked ez a kutya de később a gatyád rámehet ha betegségei lesznek és még támogatod is a beteges kiskutyák "gyártását".
2014. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
értem a különbséget, de nekem az a fontos, hogy fajtatiszta legyen, nem az, hogy tenyészthető. attól még lehet fajtatiszta nem?
2014. okt. 17. 18:19
 10/33 A kérdező kommentje:
értem, hogy a szaporítók nem adnak törzskönyvet, de ő azt mondta, hogy tud adni, ha kérek, csak drágábban, mert ha valaki tenyésztésre akarja, akkor többet kér.
2014. okt. 17. 18:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!