Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire gondolnak, ha azt mondják...

Mire gondolnak, ha azt mondják "keményen kell fogni a kutyát"?

Figyelt kérdés

Nagyobb kutyáknál írják/mondják. Dobermann, rotweiler, amstaff. Mégis mire gondolnak konkrétan, hogy "kemény kézzel kell bánni vele", határozott gazdát fogad el, határozott nevelés. Ugye, nem arra gondolnak, hogy ha valamit csinál, akkor elkell agyabugyálni jól, hogy én most "keményen" bánok vele?

Tudna valaki példát írni, hogy mit jelent, ha ezt mondják egy fajtára, hogy így kell nevelni?


2010. júl. 23. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Minek teszel fel hülye kérdéseket?


Ez nem vitafórum!

2010. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, nem tudom mit nem értesz. Kemény, határozott, azt jelent, hogy kemény és határozott.


Nem azt jelenti, hogy verni kell, sőt, éppen ellenkezőleg.


Határozottnak kell lenni, ilyen legyen a fellépésed, a kisugárzásod, mindig így állj hozzá mindenhez.

A hangod is ilyen legyen, ne ordibálni kell , vagy hisztizni, hanem határozott, kemény hangon szólni.

Következetesen, például ha valamit egyszer nem engedsz meg neki, az mindig maradjon tilos.

Keményen, tehát nem babusgatni, meg tutujgatni kell. Mindig tudatosítani kell, hogy te vagy a falkavezér.

Például: ajtón mindig te mész ki előbb, és nem a kutya. Ha mégis előre akar furakodni, meg kell büntetni. Szidással, vagy pórázzal lehúzni a földre.

És még van számtalan dolog, trükk a falkavezérséghez, ezt sok könyv, TV-műsor, cikk, részletezi, nézz ennek utánna.

Az is fontos, hogy nyugodtnak kell maradni, mindig. Egy ideges, folyton izguló ember nem lehet jó falkavezér.


De egyébként ez minden kutyára igaz, mindegyikkel hasonlóan kell bánni, csak mondjuk a roti, a dobermann , dominánsabb, könnyen az ember fejére nőnek, tehát a nevelést fokozott oda figyeléssel kell csinálni

2010. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Mit nem lehet érteni azon hogy kemény és következetes? Nem azt jelenti hogy verés. Azon kívül más nem jut eszedbe aki határozott lehet? Amúgy szerintem minden kutyát határozottan kell fogni!
2010. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, értem mit jelent, de azt nem értem, hogy hogy kell máskéoo nevelni egy rottweilert, mint egy vizslát? A kutya az kutya nem? Hogy kellene másképpen nevelni, a két fajtát?
2010. júl. 23. 22:52
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Ebben igazad van, minden kutyát ugyan úgy kell nevelni. Csak van amelyiket nehezebb, van amelyiket könnyebb. A rotit nehezebb, mert dominánsabb mint egy vizsla, ezért nem ajánlott a roti kezdő kutyásnak.


De igen, alapvetően minden kutyát ugyanúgy kell nevelni, persze vannak fajta specifikus dolgok is.

2010. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
A kutya az kutya. Ilyen formán meg a gyerek az gyerek mindegy hogy józsi vagy pistike. Te örülnél ha úgy neveltek volna mint a szomszéd gyereket merthogy gyerek az gyerek? Tudod a kutyák ÉLŐLÉNYEK nem tárgyak... Egyéniségek. A különbség az hogy a vizsla lehet összepisili magát ha ordítasz vele egyet, a roti meg csak rádnéz. A vizsla várja minden szavad a rotiért meg meg kell küzdeni. Szerinted mire vannak a fajták ha minden kutya egyforma?
2010. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Aha, már ééééééértem, kösz azért!
2010. júl. 23. 23:05
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Butaságokat beszélsz egyrészt, másrészt meg nem értetted meg amit mondtam.


Lehet, hogy ez neked rejtély, de a kutya az nem egyenlő a gyerekkel.


A kutya elsősorban egy állat, és nem emberi lény.

Minden kutya alapvetően egyforma. És ez nem azt jelenti, hogy a természete egyforma, vagy hogy külsőleg egyforma, vagy hogy minden kutya alkalmas minden feladatra.

Tudod ez azt jelenti, hogy minden kutyánál, tök mindegy hogy milyen fajta, az alapműveleteket ugyanúgy kell megtanítani. Minden kutyánál ugyan úgy kell a falkavezérséget megtanítani.


Persze vannak hülye fajta sznobok, akik azt hiszik az ő kutyájuk az valami különleges, de engem az ilyen hülyék rohadtul nem érdekelnek.


Vagy te szerinted, egy vizslának másképp kell megtanítani az ül-áll feküdj parancsokat? Vagy másképp kell megtanítani a láb mellet sétálást mint egy rotinak?

Vagy szerinted egy vizslánál másképp kell megmutatni hogy ki a falkavezér?

Mert ezeket bizony mindegyiknél ugyanúgy kell.


Ami különbözik, az hogy egyes fajták dominánsabbak, így nehezebb a falkasorrendet tudatosítani.

Valamint ami még más, a fajta specifikus dolgok, a vizsla vadászkutya, tehát vadászkutyának lehet tanítani.

A roti őrző-védő, azt meg annak.

De az alapok ugyanazok.


Tudod, baromira mindegy, hogy egy vizsla, vagy egy roti pisálja össze a szőnyeget, mert a szobatisztaságot is minden kutyánál ugyanúgy kell megtanítani.


Ja persze, szerinted nem így van. Igen, ebből látszik, hogy rohadtul nem értesz a kutyákhoz.


Ja, és a rotiért sem kell megküzdeni. Hülyeségeket azt látom tudsz írni, bravo.

2010. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez most nekem szólt?
2010. júl. 24. 11:32
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell kioktatni. A kérdező nem azt kérdezte hogy ugyanúgy kell tanítani minden kutyát hanem hogyan kell kezelni az két különböző dolog. Úgyhogy semmi okosat nem mondtál. És sosem hasonlítanám össze a gyereket a kutyával főleg mert utálom a gyerekeket. Az egy példa volt és nem azt jelenti hogy a kutya= gyerek. Isten ments! Te vagy most a nagy okos aki minden kérdést a legjobban tud. :)

Ha te nem hiszed hogy a kutyád különeges akkor sajnálom a kutyád. Minek van akkor? Szeressed a szomszédét mert az is ugyanolyan jó... -.-" Mekkora baromi nagy sznob az aki szereti a kutyáját és többnek tartja mint a többit csak mert a Sajátja. Ez lenne a természetes.

Tehát a kérdező nem azt mondta hopgy a keményebb fajtáknak máshogy kell-e megtanítani hogy leüljön mint egy vizslának. Hanem azt hogy hogyan kell kezelni.

Igenis máshogy kell kezelni őket. Az én kutyáimnak örökre szóló lelki sérülést szerezne ha ráordítanék. Az ismerős roti meg le sem sz*rja (akkor sem ha a gazdája). És ez a különbség. És a kérdező EZT kérdezte nem azt hogy minden fajtának ugyanúgy kell-e megtanítani a parancsokat mert ezt még a hülye is tudja.

De persze de jobban értesz hozzá, mert miért is ne? De ugyan mitől? :) És miből tudod hogy én meg nem? Csak mert félreértettél és belemagyaráztál mindefélét? Különben is azt válaszolok amit akarok és neked a kérdezőre kell válaszolni ha már válaszolsz és nem a másik válaszolót kioktatni.

2010. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!