Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megkérnétek a szomszédot,...

Ti megkérnétek a szomszédot, hogy megtegye?

Figyelt kérdés

Menni fogunk nagyarlni nem Európába ezért kutyák (4) maradnak. Éjszakára be szoktak lenni zárva a kis házukba, nappal meg kint vannak az udvaron (3 telek van egybenyitba, van kistó, erdős rész). Most költöztünk ide nemrég tehát a szomszéddal a kapcsolat szia-szia.

3 hétre utazunk el, szerintetek meglehet kérni a szomszédot, hogy adjon nekik enni, engedje ki őket reggel és zárja be este?

Jólnevelt, nem agresszív kutyák.

Legközelebbi rokon, barát 60km-re lakik, napi 120 km 3 héten át azért nem kis idő, pénz.

Ha a szomszéd nem vállalja, valami tipp? Panzió ennyi időre, 4 kutyára egy vagyon.



2017. jún. 2. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha ingyen nem is, valamennyi pénzért tuti elvállalja. Mondjuk ne egy őrezrest akarj neki 3 hétre adni. :D
2017. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ötezrest*
2017. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem nem fair dolog ilyenre megkérni. A kiskutyák hetenkénk fejlődnek, lehet h most még aranyosak, dejövő héten ettől még szétverhetik a lakást. És a három hét nagyon sok.

Én személy szerint fölvennék egy kutyaszittert vagy elvinném magammal a kutyusokat.

2017. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
És ha a szomszéd elvállalja, majd nem csinálja meg? Ma megunja egy hét után? Ha a kutyáknak bajuk lesz emiatt? Így, hogy nem is ismered a szomszédot, fogalmad sincs mekkora a felelősség tudata, hogyan viselkedik állatokkal, én nem vállalnám be. Számomra a kutyáim túl fontosak, hogy kockáztassak, de persze mások vagyunk.
2017. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem bíznám őket egy vadidgenre és nem is nyitnék felé rögtön ekkora szívesség kéréssel.

Akkor már inkább vigyétek el a kutyákat a 60km-re lakó rokonhoz arra a 3 hétre. Egyértelmű,hogy ne a rokon utazzon le minden nap, hanem vigyétek oda a kutyákat a kajájukkal együtt és kérjétek meg,hogy etesse addig.

Cserébe meg vigyetek neki jó sok édességet,szuvenírt az országból,ahova mentek.

A szomszéddal meg próbálj összebarátkozni,hogy legközelebb ha ilyen van,akkor meg tudd kérni.

De akkor sem ingyen szerintem.

De így,hogy most költöztetek oda,nem is ismeritek egymást, hatalamas pofátlanság lenne ezzel nyitni. 3 héten minden nap járjon át 2x , nagy kérés.

2017. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Júliusban megyünk akkor elkezdek velük barizni :D Áthívjuk hétvégére sütögetni Őket. Amúgy van kutyájuk nekik is.

Amúgy nem kiskutyák már és nem is a lakásban vannak, hol írtam ilyet?

2017. jún. 2. 10:29
 7/16 anonim válasza:
81%

Szerintem nagyon gáz, hogy erre akarod megkérni. Jólnevelt ember nem fogja azt mondani, hogy nem, így sarokba szorítod. A te döntésed, hogy mennyire akarsz jó közösségben élni, de ha ezt megléped, ti lesztek a lehúzós pofátlanok az utcában. Én elvinném a rokonokhoz, vagy ha van a rokonságban fiatal, akkor azt megkérném, hogy költözzön be arra az időre a párjával, tesójával.


Mellesleg azt hiszed, hogy nem fog nekik leesni, miért kezdesz velük bratyizni? Ettől csak még rosszabb lesz a benyomás, amit teszel rájuk.

2017. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En szivesen elvallalnam,ha megkerne a szomszed,de ahogy te akarod csinalni az nagyon nem ok.Nem lenne jobb mar most elkezdeni ismerkedni a szomszedokkal es egy allando jo viszonyt fenntartani?Ugy meg arra is lenne esely,hogy a kovetkezo x evbe is megkerhetned oket,de igy csak az a szomszed leszel,aki csak akkor baratkozik,ha akar valamit.Meg szerintem ilyen esetbe nem artana kicsit tobbet tudni a szomszedrol meg jo lenne,ha o is idobe osszeismerkedne a kutyakkal.
2017. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám. Már csak azért sem, mert amíg melletted jól nevelt, lehet más mellett nem lenne. Példa rá nagyim, aki imádja a kutyákat. Szomszéd pont így csinált, mint te, annyi különbséggel, hogy ők jóban voltak, és átjártak egymáshoz. Volt egy boxerük, akit nem tudtak vinni, mert az utolsó percben a kutyapanzió lemondta (asszem kigyulladt vagy mi volt), nekik meg már ki volt fizetve a szállás. Megkérték nagyimat,hogy járjon át hozzá etetni, kicsit játszani vele. Kinti kutya. 1 hét alatt átváltozott, 2.nap fellökte nagyimat, el is esett. 4.nap játék közben bevédte a játékot, elég csúnya sebet csinált nagyim kezére, utána be sem engedte már, csak átdobálta a kaját és slaggal öntött friss vizet (mint mondtam, nagyim nagy kutyabarát, nem rettent vissza nagyon). Mikor hazajöttek, és nagyim átment, megint kisangyal volt a boxer, mintha mi sem történt volna. Szóval én csak olyanra bíznám, akivel közeli kapcsolatban van a kutya/kutyák, vagy panzió. Nekem évete 3x kell elutaznom, 2 hétre, domináns kutyáim vannak így csak panzióba tudom adni a kiképzőnkhöz. Napi 4ezer/kutya, nem kevés pénz, de nem bánom, mert én vállaltam őket, és tudom, hogy sokat kell foglalkozni velük (ezt tartalmazza a magas ár, a napi 4 óra foglalkozást, amit kérésre videoznak is akár).
2017. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is olyat tudnék még elképzelni, hogy esetleg meghirdeted, hogy x összegért, kutyákhoz értő fiatal lány/fiú leköltözne hozzátok arra a 3 hétre. Nyári munka+relax kutyákkal. De így sem biztos, hogy megbízható embert találsz, ha találsz egyáltalán. A szomszédot ilyen volumenű szívességre megkérni tényleg elég meredek. Tudom, szemét leszek, de én nem terveztem volna be ilyen nyaralás, ilyen hosszú időre, ha nem tudom megoldani a kutyáim felügyeletét. Nekem csak egy van, de jó előre megbeszéltem több ismerősömmel is, sokan lelkesen ajánlkoztak, aztán mégis inkább panzióba viszem, mert bár ők ajánlották fel, nem akarok nekik egy hétig ennyi kellemetlenséget okozni. Séták, etetés, itatás, játék, társaságba vinni. Úgy szerveznék csak nyaralást, ha vihetem, vagy nyugodtan pihenhetek, mert biztonságban tudom a kutyámat.
2017. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!