Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap a -jámbor-vizslàm...

Tegnap a -jámbor-vizslàm megrámadott egy másik kutyát! Miért tette?

Figyelt kérdés
Naponta járunk futtatoba, erdőbe és a társaság bohóca címet élvezi.. mindenki imádja ... tegnap jött egy új kölyök kutyus játszani akart vele ő meg morgott rà és oda kapott..a gazdi pórázra is fogta hogy mi inkább megyünk .. nagyon szomorú vagyok emiatt hogy történhetett ez meg? :( ez nem az én kutyám ...
2020. febr. 29. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Más kölykökkel hogy viselkedik? Enyém például utálja a kölyköket, már messziről morog rájuk.
2020. febr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogyan közeledett a kölyök?
2020. febr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
A kölyök valószínű túl sok volt neki és helyre tette. Így tanulják meg a határaikat. Idősebbik kutyám is ezt csinálja, a gazdik még sokszor örülnek is neki, mert pofátlan a kölyök. Messze van a támadástól. Mennyi idős a vizsla?
2020. febr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Másfél éves de a kölyök semmi rosszat nem csinált csak odament ...
2020. febr. 29. 09:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem támadás. Simán jelzés a kölyöknek, hogy akkor most hátrébb. Normális kölyök ért is belőle. A kölyök gazdája is rosszul tette, hogy elment. Nem engedte a kölyöknek, hogy tanulja a kutyák közötti kommunikációt.

Nem is értem, miért várják el az emberek, hogy minden kutya minden kutyával mennyei boldogságban játsszon?

2020. febr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem tamadas. Az a tamadas,ha ver folyik illetve meghal a masik kutya.


Ez csak figyelmeztetes vilt. Teljesen mormalis

2020. febr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak helyre tette.


Nekem is van egy 13 hetes kutyám, és a másik kutyánk morog és oda kap ha már túl sok neki, vagy nagyon hevesen közeledik felé.


Ha támadni akarta volna akkor rendesen megharapja és el sem engedi a kölyköt.


Én pont ezért hagyom,hogy másik kutya fegyelmezze le,mert rögtön tudja hogy kell viselkedni,ha nagyon nem adja fel és menne xy kutyához akik jelezték,hogy sok. Akkor persze rászólok. De első körben tanulja meg,hogy kutyatársaihoz hogy közeledjen.


Ha nálunk is az idősebb kutya oda kaffant neki,akkor rögtön békén hagyja, vagy pedig lassabban óvatosabb közeledik.


Kölykök ebből értenek. Gazdi rosszul tette,hogy elvitte a kölyköt,mert a kölyök szerintem ebben a formában nem értette a dolgot.


Sokan túl parázzák ezt.


Valamelyik nap is sétálunk, látok egy kölyköt, oda megyek,mivel enyém is kölyök, de a másik nagyon félt,mondtam a gazdinak hogy enyém is kölyök. De annyira félt a másik,hogy fogta a gazda és felkapta. Én mondtam,hogy ezt nem kéne,mert megkell szoknia a többi kutyát.Kutyaovit meg javasoltam.

2020. febr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is csak rászólt. A másik gazda meg túlreagálta hogy azonnal elvitte, de ilyenek a kezdők.


Ivartalan? Kan?


Az én kan kutyám is ilyen idősen kezdte el "terrorizálni" a kisebb kan kutyákat. Mintha azt mondaná "én vagyok a nagyobb, tudd hol a helyed" Nálam csak az a probléma, hogy 7 kiló és nem veszik komolyan ezért sokkal durvábban lép fel. Főleg van egy kutya aki folyton belemászik a szájába is annyira pofátlan, az enyém akármit csinál nem száll le róla. Persze amikor morogva leteperi akkor az enyém van agresszívnak kikiáltva.


Ha a másik nem keresi a bajt akkor kézben tudom tartani a helyzetet mert jól behívható és ismerem a testbeszédét annyira, hogy tudom mikor tenne rendet.

Ez ilyen sajnos felnőnek

2020. febr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valahogy az az érzésem nem csípi az utóbbi időben a kölyköket többször láttam rajta.. ez van. Ivartalan amúgy 2 hónapja lett ivartalanitva.
2020. febr. 29. 20:09
 10/12 anonim ***** válasza:

A vizslád csak helyretette a kölyköt, ahogy ez kutyák között normális, és a kicsi meg is tanulná, hogyan kell más kutyákkal helyesen viselkedni, ha a gazdája hagyná szocializálódni.

Mentett kutyám van első kutyámként, akit felnőttként kellett szocializálni, de azt még én is el tudom dönteni, hogy meddig tart a játék és mikor kell közbelépni, meg mennyire. Van, amikor én sem engedem össze 1-1 másik kutyával, de csak ha azt látom, hogy abból tényleg gond lenne, akár a másik kutya részéről, akár az enyémtől. Főleg idősebb gazdikon látom, hogy nem mindig kapcsolnak időben.

2020. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!