Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen táppal etet?

Ki milyen táppal etet?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyának keresek valami elfogadható minőségű és árú tápot aminek azért van valami hústartalma is.
2020. márc. 3. 09:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
36%

Etess nyersen, vagy főzz neki.

Abban tudod mi van, a saját kutyád igénye szerint állítod össze.

A tápokban sosem tudhatod igazán, hogy mit is tartalmaz pontosan. Pl hiába csirkementes, biztos, hogy ahol készítettek előtte volt csirke. Meg ilyenek.

Igaz, hogy könnyebb elé tolni egy pohár tápot minden este, mint 3 naponta főzni külön a kutyának, vagy a fagyasztóba porciózgatni.

De hidd el, ezerszer jobban megéri. Tapasztalat, hogy akármilyen szuper a táp, sosem az igazi ésszinte mindegyiktől lesz valami baja a kutyának, előbb vagy utóbb.

2020. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

#11. Van igazság abban amit írsz, szerintem is a legjobb főzni a kutyáknak, ha mondjuk van a közelben szabadtartásban állat...


Viszont amit a boltban vesz meg húst, az egyáltalán nem biztos, hogy jobb mint ami a tápban van.


Az Orijen száraztápokban például abszolút emberi fogyasztásra is alkalmas, szabadon tartott állatok húsai vannak...


Persze tudom, hogy sokak szerint csak ráírják, a valóságban ez nem olyan egyszerű.

Ezt ellenörzik is, mivel az csalásnak minősül, ha ezzel reklámozzák és nem tartják be...


De egyébként szabadon meg is lehet látogatni a farmjaikat, a feldolgozás bizonyos folyamatait és arra is van lehetőség, hogy a táp elkészítését megfigyeld.

Persze nem ingyen...

De több youtube videóban is látható.


Ezzel szemben az ipari hús, az tele van antibiotikummal, a lehető legrosszabb minőségű tápokat kapták még élő állat korukban, illetve nem utolsó sorban szenvedtek. Ez mind kihat a minőségre és ízre is...


Ha meg tényleg minőségi húsókkal etet az ember, váltpzatosan, nem csak 2-3 féle hússal, akkor az nem sokkal lesz olcsóbb mint egy minőségi táp.

2020. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ahány válasz annyi féle vélemény.
2020. márc. 3. 12:32
 14/23 anonim ***** válasza:
Ha van fagyasztód, érdemes a 11-es válaszát megfogadni. A tápokban lehetnek olyan adalékanyagok is (ízfokozó, színezék... stb.), amire érzékeny lehet a kutya. Nem biztos, hogy minden kutyánál lesznek problémák, de mindenképpen jobb, ha tudod, mi van abban, amit adsz neki.
2020. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%

Én elég sokféle etetést voltam kénytelen kirpóbálni a 9 év alatt, mert van egy mindenre allergiás, mentett keverékem.


Egyébként azért van ennyi másfajta vélemény, mert mindenkinek más vált be.


Mi kipróbáltuk a hiper-szuper antiallergén orvosi tápokat, a struccostól kezdve a bárányosonon át mindent. Mindegyiktől véresre vakarta magát.


Főztem neki, de abból meg nem tudtam olyan mennyiséget adni, hogy ne fogyjon folyamatosan, ráadásul rájöttünk, hogy a nyúlra is és a marhára is allergiás a csirke mellett, így leszűkültek a lehetőségek.


Próbáltuk a BARF-ot, de nálunk sajnos egyáltalán nem vált be. Annyi kiegészítőt kell mellé adni, hogy teljesértékű táplálása legyen, hogy belefutottunk olyanokba, amik megint allergiás reakciót váltottak ki.


Most mi (is) jelenleg a Taste of wild-et használjuk, lassan 2 hónapja. A szőre szép, a testsúlya és a széklete normális és nincs vakarózás, sem fejrázás...

2020. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"A tápokban lehetnek olyan adalékanyagok is (ízfokozó, színezék... stb.), amire érzékeny lehet a kutya."


Ezek valóban nem egészségesek, de inkább a rákkeltő hatásuk miatt mem azok, amit még nem sikerült 100%-ig bebizonyítani, mert az nem olyan egyszerű, de egyre valószínűbb hogy magasan megnövelik a rák kialakulásának esélyét...


Ugyanakkor a közhiedelemmel ellentétben, az nem bizonyított, hogy a kutyák tudnak allergiásak lenni ezekre.

Sőt, az allergiát szinte minden esetben valamilyen fehérje váltja ki, ami lehet akár szója, kukoricafehérje, stb.

De még ezek is a legritkább esetek között vannak.

A leggyakrabban csirke és marhafehérje okozza az allergiát, a bárány ritkábban, utána jön a kukorica és aztán a halak...

Persze a gabonás, kukoricás tápoknak lehet más negatív hatásuk is mint az allergiás tünetek előidézése, de ilyen szempontból kicsit démonizálva van...

2020. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%
N&D Bárány és áfonya? :)
2020. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
35%
Mi is N&D-vel etetünk, állatorvos ajánlotta, nagyon jól bevált, bár nem éppen a legpénztárcabarátabb táp.
2020. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mentett keverékem van, ugyanígy jártunk minden táppal, vakarózás, hasmenés stb.

Megpróbáltuk a barfot, de a nyers húst minden egyes alkalommal akárhogyan adva kihányja.

Szóval megpróbáltunk házi készítésű főtt kosztot adni neki, gondosan válogatva, párolással vagy sütve készítve és semmi kiegészítő nélkül olyan kajákat dobtunk össze, hogy tökéletesen rendbe jött a Kincsem. Azóta is lelkifurdalásom van, hogy mindenkire hallgattam, csak a kutyám jeleire nem: amikor magunknak főztünk, minden alkalommal odajött, leült és szugerált. Máskor nem csinált ilyet, ha nasiztunk este a film előtt vagy ilyenek. Ő tudta, hogy neki a mi főtt kajánk kell(persze külön neki készítve, nem a mienkből, az nem minden esetben lenne jó).

2 évembe telt, mire rájöttem. Akkor is épp leült az ajtóba és figyelt én meg épp kétségbe voltam esve, hogy hogy találjam ki mi lehet a gond. Akkor állt össze a kép és nekiláttam. És bejött. Imádom Shadow-t♥

2020. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

HAPPY DOG supreme sensible, azon belül IRLAND vagy CANADA.


Bár a hústartalma lehetne magasabb, eddig ezek váltak be a legjobban.

2020. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!