Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát megvédeni a macskákt...

Kiskutyát megvédeni a macskáktól? Ezért itthon maradni?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megkapom az első kiskutyámat, és eddig csak öröm volt bennem ezzel kapcsolatban. Viszont most eszembe jutott az, hogy van két cicánk itthon... Szobamacskák, így azt nem tudom megcsinálni, hogy kizárom őket, meg őszintén, ezt nem is szeretném.


Az egyik egy sziámi, akinek a természete elég nehéz. Ő volt itt először, amikor a másik cica ide lett hozva, akkor is sztrájkolt utána 3 hétig, alig evett, nem jött oda hozzánk, bárki jött, hangosan nyávogva szaladt hozzá és "panaszkodott". Nem szereti a kutyusokat, ha valamelyik barátnőm, vagy ismerősünk idehozza a sajátját, akkor "felfújja" magát és kergeti. Legyen szó akár egy tenyérnyi csivaváról, vagy egy felnőtt, nagy németjuhászról (mondjuk az elég vicces kép, amikor az 50kg-os kutya szalad a 6kg-os macska elől). Mi egy kölyök francia bulldogot hozunk haza, szóval nem egy nagytestű kutyára kell gondolni, aki megvédené magát... Én ezért szeretnék itthon maradni velük egy hetet, hogy rendesen összeszokjanak, de az anyám ennek nem örül, merthogy lehet két hét után szokják meg egymást, vagy több idő, és akkor meddig hiányzok a suliból... És hogy ismeri a macskát, nem fogja bántani, csak megszagolná, körbejárja... Legutóbb is ezt mondta, aztán amikor odaengedtük a barátnőm kutyájához, simán ráugrott a hátára.


2020. márc. 6. 11:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
...hogy helyetted, már más fikáztak le.
2020. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Közös megbeszélés alapján kapom, kisiskolás korom óta szeretnék saját kutyust. Nem értem, mire fel ez a nagy támadás, meg miért tesztek úgy, mintha rossz környezetbe, felelőtlen emberek közé kerülne a kutya! Pedig szerintem semmit nem tudtok azon kívül, amiket ide leírtam. :)"



Pont ez az. A kérdésben leírtál mindent amivel bizonyítod hogy felelőtlenül vágtok bele a kiskutya projektbe.


Pár lényeges pont:

- Van két macska. Az egyik nem szereti a kutyákat.

- Ez csak azután jutott eszedbe, hogy már "úton van" a kiskutya

- Az első macska már a második macska érkezésekor is "tiltakozott" a változás ellen.


Hadd ne szedjem most szét az egész kérdést további példák után.



Inkább kérj egy plüsskutyát az igazi helyett. Ha meg mégis élő kell, járj el önkénteskedni egy menhelyre. Kutyákkal lehetsz, sajátodnak is érezheted őket, ráadásul ők ezt imádni fogják, és a macskáidnak se lesz baja. Meg a kiskutyának se.

2020. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem szereti őket, mert kb 1-2 óra a max, amíg látja őket. Annyi idő alatt én sem szeretek meg senkit. A második cicával is ma már együtt alszik, mosdatja, játszanak. Semmi gond nincs velük, köztük.


Menhelyre nem tudnék menni, mert nagyon érzékeny vagyok az ilyen helyekre, témákra. Lelkileg megviselne. Ettől függetlenül szoktunk jótékonykodni, adományozni rendszeresen, de már ha csak Facebookon látok kóborkutyát, vagy hogy fogadják örökbe, már attól fáj a szívem. Nem bírnám rendszeresen ezt.

2020. márc. 6. 21:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Mindenképp szeparáljátok el őket, a kölyökkutyának amúgy sem baj, ha van egy védett, biztonságos helye (mármint ami neki is biztonságot jelent meg a környezetében lévő bútoroknak is :D). Szobakennel használatról és úgy alapvetően a kölyökkutya nevelésről itt egy nagyon jó cikk: [link]

Egyébként macskától függetlenül is kell, hogy valaki az első napokban otthon legyen egy 8-10 hetes kölyökkutyával, ilyenkor még nem szobatiszták és ha nem tudjátok az elején 3-4 óránként levinni, akkor sokáig nem is lesz az (pelusra nem érdemes szoktatni, több gazdi van, akinek nem vált be, mint akinek igen), BÁRMIT képesek megrágni, bútort, ruhát, vezetékeket, szóval ilyenkor még hatványozottan ön- és közveszélyes tud lenni egy kölyök. Az egyedülléthez is hozzá kell szoktatni, fokozatosan, először 10-20 percnél több időre nem is lehet egyedül hagyni, ha nem szokja meg könnyedén kialakulhat szeparációs szorongás és akkor végigsírja, rosszalkodja azt az időt, amíg ti dolgoztok, suliban vagytok. Remélem nem gondoltátok azt, hogy két nap után 6-8 órára egyedül hagytok egy kiskutyát otthon és majd szép nyugodtan vár rátok. Ha mégis nagyon kérlek a fennmaradó időben olvass nagyon utána a felelős állattartásnak és annak, hogy milyen igényei vannak egy kutyának.

A másik, hogy attól még, hogy szülinapodra kapod a kutyát simán elhozhattátok volna nyáron is, ha nem vagy annyira érett, hogy ki tudd várni és azonnal aznap kell a kutya, amikor a szülinapodat ünnepled, akkor még egyáltalán nem vagy elég érett egy kutyához.

És végül remélem nem egy 40-50ezer ft-os jófogásos, szaporított francia bulldogot visztek haza, mert amilyen kényes az a fajta és amennyire agyonszaporították már szegény bucikat Magyarországon 1000%, hogy egy genetikai selejt lesz az a kutya, akivel majd folyamatosan járhattok állatorvoshoz. Szóval ha nem törzskönyves, rendes tenyésztőtől származó a kölyök FELTÉTLENÜL mondjátok vissza, SEMMI ESETRE SE hozzátok el, mert rengeteg orvosi kiadásotok lesz és még az sem garantálja majd, hogy egészséges lesz, inkább keressetek egy rendes tenyésztőt és fizessétek ki egy törzskönyves francia bulldog árát (önmagában a törzskönyv 6000ft, szóval nem az a drága, hanem az eü. szűrések és a szakértelem). Főleg, hogyha érzékenyen érint a nehéz helyzetű kutyák sorsa, ugyanis a szaporítók teljesen kihasználják a kutyáikat, a szukákat nem várják meg, amíg regenerálódnak, folyamatosan elletik őket, rossz minőségű eledelt kapnak, nem látja őket állatorvos, sokszor a saját piszkukban vannak, összezsúfolva picike ketrecekbe, ezerszer rosszabb helyen, mint bármelyik menhely.

2020. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Anyukám kötetlen munkaidőben dolgozik, itthonról is tudja intézni néha, így nem lesz olyan, hogy egyedül lenne egész nap a kiskutya. :) Meg szeretnénk ahhoz szoktatni idővel, ha meglesz minden oltása, hogy jön velünk ő is.


A szülinapi témát illetően nagyon "finnyás" vagyok, nem szívesen engedek semmiből ilyenkor. Ez az egy hét van az évben, amikor szeretem, ha tényleg minden körülöttem forog úgymond. Ha meg 3-4 hónap múlva kaptam volna csak meg, nem a jövőhéten, akkor az nem szülinapi ajándék. Plusz nálam a nyár nagyon kaotikus, tavaly nyáron összvissz 2 hetet voltam itthon, így az még rosszabb lenne kutyavásárlás szempontjából... Így legalább a suli miatt "muszáj" itthon legyek, meg valamennyire fixek a napjaim is.


Nem jófogáson találtuk, ismerősök által ajánlott, elismert tenyésztőtől lesz. (ahogy a cicák is így jöttek)

2020. márc. 8. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!