Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát tartani?

Milyen kistestű kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Van egy goldene a családomnak, de most szeretnék egy kistestű kutyát. De nem tudom miben más kistestű kutyát (is) tartani.

Itthon vagyok a kisfiammal még kb. egy évet. A munkahelyem is olyan, hogy akár be is vihetném majd. (tervező cég és családi vállalkozás).

De lehet, hogy itthon is kell majd hagynom napközben.

Tapasztalatokat várok kistestű kutyát nevelő gazdiktól. Problémákról, őszitén, mert úgy vágnék, bele, hogy mindent mérlegelek.


2010. júl. 25. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem yorkim van:)

nemharap csak néha ugat.. meg palotapincsi, westii..

2010. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én is ilyen picit szeretnék, de írd már le, hogy kb. milyen egy nyugisabb napotok és milyen, ha mondjuk otthon kell hagynod egyedül.

rágott? kapart?

2010. júl. 25. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
nekünk palotapincsink van,napközbe elvan,lehet kényeztetni,a kisfiad is biztos szeretné nyúzni:) és őrzi a házat:))
2010. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Pont olyan, mint egy nagyobb testűt. Nekem van nagy kutyám és kicsim is. Nincs különbség a viselkedésükben, ha neveled őket.
2010. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért gondolj majd arra is, mi lesz, ha a golden játszani akar mondjuk a yorkival (már ha yorkid lesz)? Lehet játékból véletlen agyonnyomja. Mert egy golden 30 kg körüli, míg a yorki 3 kg. Nekem van egy kis 7 kg-os tacskóm, meg egy 15 kg-os kutyám. Ők még elvannak. Nem a kistestűvel van baj, hanem én azt ajánlom, ha már kistestűt szeretnél, próbálj valami masszívabb felépítésű fajta után nézni, nehogy baleset legyen a játék hevében. Persze ha külön lesznek és nem lesz játék az más.

Én hagyom a kistestűm mindenféle kutyával játszani, sajnos volt már, hogy nem kellett volna. Bár ő elég masszív kutya. Viszont ha 3 kg-os yorkim lenne, nyilván hagynám hogy szaglásszon más kutyákkal, de nem engedném be a téren a 30-40 kg-os kutyák közé játszani a fenti okokból. Ettől függetlenül fontos szocializálni egy kutyát minden féléhez. Csak ha ezt a dolgot nézem, olyankor megértem a kiskutyásokat. Bár azt sosem fogom tudni megérteni, ha jön egy nagy kutya szembe, miért kell felkapni, mert ez viszont butaság.

2010. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a probléma annyira nem aggaszt.

Öreg a Golden és nem egy hebehurgya típus.

de ne kanyarodjunk el a tényleges kérdésemtől.

Köszönöm

2010. júl. 25. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!